המודעות לילדים אלרגיים עלתה שלב

שלטי הסברה ואזהרה הוצבו במוסדות חינוך בהם לומדים ילדים אלרגיים בקריית ביאליק

שלטי הסברה ואזהרה הוצבו בימים האחרונים בכל מוסדות חינוך בהם לומדים ילדים אלרגיים בקריית ביאליק.

לאחר שראש העיר, אלי דוקורסקי ומנהל אגף החינוך, עמי ראובן, קיימו מספר פגישות עם הורים לילדים בעלי אלרגיות שונות, הנחה דוקורסקי על הצבת שלטי אזהרה בכניסה למוסדות החינוך, בהם לומדים תלמידים אלרגיים.

השלטים מורים על איסור הכנסת מוצרים אלרגניים.

 

אחד השלטים שנתלו במוסדות החינוך בהוראת ראש העיר. בתמונה: השלט בגן יסמין בקריית ביאליק. צילום: עיריית קריית ביאליק

המודעות לנושא הילדים האלרגיים עלתה בשנים האחרונות ולאור מקרי חשיפה רבים, בהם לא ננקטו אמצעי זהירות מתאימים, הוסיף משרד החינוך הנחיות ברורות בחוזר מנכ"ל, בכדי לאפשר לתלמיד הסובל מאלרגיה ברמה מסכנת חיים, להשתלב, למרות המגבלות החלות עליו, בכל הפעילויות של המוסד החינוכי, בידיעה כי לא ניתן להרחיק את כל האלרגנים מהמסגרות החינוכיות.

 

ממליצים לכל מי שעבר תהליך איבחוני ונמצא רגיש למזון, שתמיד יהיה מצוייד במזרק אפיפן. צילום: אילוסטרציה

בכניסות לגני ילדים בהם לומדים ילדים בעלי אלרגיות הוצבו השלטים המפרטים את סוג המזון ממנו חובה על באי המקום להימנע מלהביאו.

מזרקי אפיפן. מצילים חיים ברגע. צילום דוברות מד"א.

 

מטרת השילוט היא ליצור מודעות בקרב כלל ההורים והילדים ולאפשר לילדים הסובלים מאלרגיה ברמה מסכנת חיים להשתלב בכל פעילויות הגן ולא להרגיש שונה או דחוי.

ראש העיר, אלי  דוקורסקי:" הצבת השילוט הנה חלק משורת פעילויות שנקטנו להבטחת השתלבותם המלאה של ילדים אלרגיים במערכת החינוך של קריית ביאליק. מוסדות החינוך הונחו כיצד עליהם לפעול למען יצירת סביבה בטוחה לתלמיד, הן בשגרת הלימודים, הן בחירום והן כאשר התלמיד נחשף לאלרגן. בנוסף, מיניתי עובדת מיוחדת באגף החינוך המטפלת בדאגה בילדים האלרגיים. אני מודה מראש לכלל ההורים על ההבנה ושיתוף הפעולה".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק