ביטחון עירוני

72 אחוז מתושבי קרית ביאליק חשים ביטחון אישי רב בשכונתם ובמקומות מרכזיים בעיר, כך עולה מסקר השיטור העירוני לשנת 2014 שערך המשרד לביטחון פנים * ראש העירייה דוקורסקי: "השיטור העירוני בקרית ביאליק הצליח להפוך לחלק בלתי נפרד מחיי העיר ולשפר לאין ארוך את חיי התושבים"

רוב תושבי קרית ביאליק חשים ביטחון רב מאז הקמת השיטור העירוני. צילום: עיריית ק. ביאליק

רוב תושבי קרית ביאליק חשים ביטחון רב מאז הקמת השיטור העירוני. צילום: עיריית ק. ביאליק

עיריית קרית ביאליק קיבלה לידיה את סקר השיטור העירוני לשנת 2014 שנערך על ידי המשרד לביטחון פנים.
על פי הסקר, הרוב המוחלט של תושבי העיר (72 אחוז) חשים ביטחון אישי במידה רבה מאוד בשכונתם, 76 אחוז מרגישים ביטחון מלא במקומות המרכזיים בקרית ביאליק ו-56 אחוז חשים תחושת ביטחון אישי במידה רבה מאוד כשהם הולכים לבד בשעות החשיכה בקרית ביאליק. כ-60 אחוז מהנשאלים ענו כי הם חשים בטחון אישי במידה רבה מאז הקמת הפרויקט, נתון המצביע על הצלחתו של השיטור העירוני להשליט סדר וביטחון בעיר.
ביולי 2011, נבחרה קרית ביאליק, יחד עם 13 רשויות מקומיות נוספות, להיכלל בפיילוט מערכי אכיפה ושיטור עירוני בהובלת המשרד לביטחון פנים.
בעקבות הפיילוט הוקם בקרית ביאליק מערך השיטור העירוני, המורכב משוטרי תחנת זבולון ופקחי הרשות. הפעילות המשותפת של השיטור העירוני מתרכזת בתחום עבירות איכות חיים, אלימות ופעילות אנטי חברתית במטרה להגביר את תחושת הביטחון בקרב התושבים.
החל משנת 2011 ועד היום מקיים המשרד לביטחון פנים סקר טלפוני באמצעות שאלון מובנה, הבוחן את מידת האפקטיביות של פעילות השיטור העירוני, שמתבסס על תפישת התושבים ביישוב.
המדדים שנבחנו בסקר הארצי: תחושת הביטחון, החשש להיפגע, החשיפה לעבירות, רמת האלימות ותפקוד השיטור העירוני.
מהסקר שנערך בקרית ביאליק בקרב 5,011 תושבים בגילאי 18 ומעלה, עולה כי רוב התושבים מודעים לתוכנית, והשיטור העירוני נראה ומורגש בעיר.
בהשוואה לשנים קודמות, נרשמה עלייה בתחושת הביטחון האישי. רוב התושבים מביעים שביעות רצון מהסיורים הנערכים בסביבת ביתם, חשים בטחון כשרואים את הניידת מפטרלת בשעות החשיכה ואף הציעו להגביר את הסיורים והנוכחות של השיטור בגנים ציבוריים בשעות הערב המאוחרות.
חששות התושבים מתחלקים בין מספר תחומים, כאשר 45 אחוז חוששים להיפגע מעבירות ביריונות בכבישים, 32 אחוז חוששים מעבירות ונדליזם ו-26 אחוז חוששים מאלימות באופן כללי.
בעקבות קבלת הסקר, הודה ראש העירייה אלי דוקורסקי לשיטור העירוני על עבודתם: "תוך זמן קצר הצליח השיטור העירוני בקרית ביאליק להפוך לחלק בלתי נפרד מחיי העיר, לשפר לאין ארוך את חיי התושבים ולהגביר את תחושת הביטחון האישי שלהם".
דוקורסקי הדגיש כי שיתוף הציבור הוא חלק בהצלחת מיזם השיטור העירוני וקרא לתושבי העיר לדווח למוקד העירוני על כל אירוע חריג.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק