צובעים את שנת 2019 בצבע קורל!

בכל שנה מחדש בסביבת חודש דצמבר עוצרים מעצבי האופנה, הביוטי, עיצוב הבית והעיצוב התעשייתי את נשימתם ומחכים בשקיקה להכרזתה השנתית של ענקית הצבעים פנטון, המכתירה לקראת כל שנה אזרחית חדשה את צבע השנה שיסמל אותה.

חזיית ספורט ספורט נשים 25.90 שח, להשיג ברשת SELECT ובאתר www.Select-Fashoin.co.il, צלם דמיטרי גרין

בשנת 2018  כיכב הצבע האולטרה סגול, והצבע הנבחר לשנת 2019 הוא הקורל החי הבהיר והעדין, אך עם זאת מרענן שעם התקדמות השנה נזכה לראות אותו מככב וצובע כמעט כל פריט אפשרי. עולם האופנה משנה את צבעו, יחי הצבע החדש!

נתחיל בקצת רקע, פנטון היא חברה אמריקאית ותיקה וידועה אשר תחום התמחותה הינו בייצור צבעים, בהם נעזרים ומשתמשים אנשי מקצוע בתחומים שונים בהם אופנה, עיצוב תעשייתי ובייתי, גרפיקה והדפסה. בעוד שבמשך כל השנה מספקת החברה מניפות צבעים שונות, הרי שבסוף כל שנה, בחודש דצמבר, בוחרת ומציגה לראווה את צבע השנה. לאחר שבשנת 2017 כיכב הצבע הירוק Greenery ואת 2018 צבע האולטרה סגול החזק והמרהיב, הרי ששנת 2019 הבאה לטובה היא זו של הקורל החי, בהשראת הטבע והאלמוגים.

על אף מה שניתן לחשוב, בחירת הצבע החדש אינה שרירותית ואליה נלווים סיבות ונימוקים אשר

מחוברים קשר עמוק ורלוונטי לסביבה הגלובאלית בה אנו חיים. בכל שנה מחדש בחירת הצבע מנסה לייצר אמירה ושינוי, בין אם כזה פוליטי, סביבתי, מגדרי. אלו מובאים במטרה למתוח סוג של ביקורת

סינר טטרה עם פינת נשכן (שניים במארז) מבית המותג NUBY  בתערוכת בייבילנד, צלם יחצ חול

על ההווה ובתקווה ליצור שינוי בעתיד. כך לדוגמא, אם בשנת 2017 נבחר הירוק Greenery כצבע

המסמל רעננות והתחלות חדשות, בהמשך לכמיהתם של האזרחים החיים בסביבה צרכנית ואורבנית והחשיבות שבחידוש הקשר עם הטבע, הצבע הסגול שנבחר ב-2018 נבחר דווקא בהסתכלות על העתיד, ככזה המסמל התפתחות, חשיבה יצירתית ודמיונית, שנקשר ומנומק במודעות ופוטנציאל הגלום באנושות.

כפי שנמסר על ידי בחירים בחברת פנטון, הנימוק לבחירתו של צבע הקורל, המוגדר כצבע חם בגוון כתום- אפרסקי עם נגיעות זהובות, הדומה לאלו של אלמוגים מתחת לפני הים, ניתן על ידי החברה בתגובה על ההסתערות של הטכנולוגיה הדיגיטלית והמדיה החברתית המשתלטות על חיינו ותופסת נפח ההולך וגדל על חשבון חיבורים אינטימיים וחוויות אותנטיות. הצבע בעל אופי חברותי ומלא חיים, מעודד פעילות, עיסוק, אופטימיות ושובבות. הקורל כאמור משקף את היופי של הטבע והבחירה בו קוראת גם לשמירה על הטבע ועל שוניות האלמוגים ההולכות ונכחדות בשל פעולות של האדם בעולם התעשייתי המודרני שמביאות להתחממות כדור הארץ ולעליית הטמפרטורה במי האוקיינוסים. אלו פוגעות באצות שחיות באלמוגים ומספקות להם מזון. הבחירה בצבע היא בעצם קריאה לחישוב

מסלול מחדש ולפעולה טרם יהיה מאוחר מידי.

טבעת חותם רטרו גולדפילד,  להשיג בסטודיו עדיים מכל הלב- יוסף ספיר 1 רמת גן, צלם יוסי גמזו לטובה

מעבר לנימוקים הלעיתים מתפלספים, הרי שבחירת צבע השנה מהווה בשורה גדולה לחובבי עיצוב, אופנה וגרפיקה. בכל

שנה, מהרגע בו הוכרז הצבע החדש, מיישרים עימו קו באופן כמעט מיידי אנשי התעשייה, המעצבים והעובדים בתחום ומיישמים את המגמה מתוך רצון להישאר טרנדיים ועדכניים. כך, תוך פרק זמן קצר יתמלאו כמידי שנה חלונות הראווה וחנויות העיצוב בצבע הקורל, אשר ישלוט באורך פלא בקולקציות החדשות.

יפה לראות איך בכל שנה מחדש מנמקת חברת פנטון את בחירתה בצבע השנה, נימוק שאינו תלוש מהמציאות היומיומית בה אנו חיים, מותחת ביקורת נוקבת על ההווה, על יחסים בינאישיים וקוראת לבחינה

שעון יד BABY-G בעל מד צעדים מובנה  להשיג ברשתות וחנויות השעונים המובחרות ובאתר CASIO ישראל, צלם יחצ חול

מחודשת ולשינוי. אין זה דבר מובן מאיליו כי חברה מסחרית, תנמק את בחירתה מידי שנה במסרים הגובלים בביקורת, פוליטיקה וניסיון לתיקון העולם.

סביר להניח כי כבר בחודשים הקרובים נזכה לראות יותר ויותר פריטים בגוון המדובר, עד שיופיעו

כמעט בכל חלון ראווה. חברת פנטון בוחרת זו השנה ה-19 את צבע השנה, אשר מכתיב גם למעצבים הגדולים ביותר ולחברות ענק את הצבע הדומיננטי שיבחר לקולקציה הבאה אותה נראה על מסלולי האופנה הנחשבים. מעצבים ישראלים

מושפעים גם הם מבחירת צבע השנה של פנטון, מעבר לכך כי מדובר בצבע חורפי מקסים שגם כך טרנדי, דומיננטי מאוד ומשתלב עם צבעים רבים נוספים, הרי שבכל שנה ישנו אפקט העדר, בו עם הפרסומים בתקשורת הישראלית והעולמית, מגיעה דרישה רבה הקונים לפריטים בצבע המפורסם.

חולצת קורל פרחונית, 69 שח, להשיג ברשת קמדן אנד שוז ובאתר www.Camden.co.il, צלם אושרי תורתי


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בצרכנות