כחלון וגלנט הגיעו לצורי

שר האוצר משה כחלון ושר הבינוי והשיכון יואב גלנט נפגשו עם ראש עיריית קרית מוצקין בביקור רשמי בעיר, במהלכו הם דנו בפתרונות משבר הדיור וסיוע לזוגות צעירים * כחלון: "חיים צורי הוא איש שיודע לעשות את העבודה"

השרים כחלון וגלנט עם צורי. "בנייה בקרית מוצקין היא הפתרון האמיתי למשבר הדיור". צילום:  עיריית ק. מוצקין

השרים כחלון וגלנט עם צורי. "בנייה בקרית מוצקין היא הפתרון האמיתי למשבר הדיור". צילום: עיריית ק. מוצקין

שר האוצר משה כחלון ושר הבינוי והשיכון האלוף במיל' יואב גלנט, יחד צוותי משרדיהם, הגיעו ללשכת ראש עיריית קרית מוצקין חיים צורי לפגישת עבודה בה נידונו נושאים בנושא דיור, בניה ונושאי תכנון עירוני.
צורי פתח את הישיבה והציג בפני השרים את תוכניותיו להמשך פיתוח שכונת משכנות אמנים ובניית מגדל צעירים, שיכלול 102 יח"ד ו-2,000 מ"ר מרכז מסחרי, אשר מטרתו לסייע לזוגות צעירים בתחילת דרכם.
נושאים נוספים שנדונו בפגישה: בקשה לאישור מענק עירוני לתכנון עירוני בשכונות החדשות, הטלת מס רכוש לבניינים ריקים ואכיפה במגרשים לאחר שיווק. כמו כן, ביקש צורי פטור מתשלום עבור הסבת מגרשים חומים למטרת מגורים.
שר האוצר כחלון: "נמצאים כאן בקרית מוצקין פתרונות שיעזרו לפתרון משבר הדיור. יש כאן ראש עירייה שיודע לפתור בעיות ואם ניתן לו כלים – ייפתרו הבעיות. לפחות כאן המטרה שלנו היא להרחיב את אזורי הביקוש ולחזק את המטרופולינים. בנייה לזוגות צעירים במקומות כמו קרית מוצקין היא הפתרון האמיתי למשבר הדיור של הזוגות הצעירים, ליצירת מקומות תעסוקה חדשים וצמצום הפערים החברתיים. הביקור הזה הוא תחילתו של שיתוף פעולה הדוק בין הממשלה לעירייה. מי שחושב שהוא יכול לפתור את משבר הדיור ללא השיתוף של השלטון המקומי ובלי שהממשלה תכניס את היד לכיס – טועה טעות חמורה".
ראש העירייה צורי: "לאחר ההצהרות – הגיע זמן המעשים. אני שמח על הנכונות של שר האוצר ושר הבינוי והשיכון להגיע לביקור הראשון בקרית מוצקין מאז כניסתם לתפקיד ואני בטוח ששיתוף הפעולה בינינו יניב תוצאות ופתרונות בקרוב מאוד".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית מוצקין