אישום: הסית, שיבח את חיזבאללה וקרא לבצע מעשי טרור בחיילים

חקירת המשטרה והשב"כ הביאה לכתב אישום נגד מי שמציג עצמו כמתגורר ב"צפון פלסטין הכבושה ליד עכו"…..
 

בעקבות חקירה משותפת של המשטרה והשב"כ הגישה פרקליטות מחוז חיפה כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים, כנגד נאשם בן 64 בגין עבירות של מגע עם סוכן חוץ, הסתה לטרור וגילוי הזדהות עם החיזבאללה.

הנאשם נעצר ב-  10.12.18 בתום חקירה סמויה. במהלך החקירה עלה כי הנאשם מפרסם ברשתות החברתיות תחת שמות שונים תכנים בשבח ארגון חיזבאללה, תמיכה והזדהות עם החיזבאללה ואף פרסם קריאה ישירה לביצוע מעשה טרור בחיילים.

 

הזדהה עם החיזבאללה, הסית ושיבח. בתמונה: דגל ארגון חיזבאללה. צילום מתוך ויקיפדיה

 חלק מהפרסומים היו מטעם רשת התקשורת "אלמנאר" המשויכת לחיזבאללה.

 להלן חלק מהפרסומים:

בתאריך 4.11.18 פירסם הנאשם תמונה ובה נראים חיילי צה"ל בסמוך לגדר המערכת כשראשיהם מסומנים בעיגול אדום ובתמונה כתוב: "הפכו אותם למוץ אכול".

בתאריך 19.1.18 פרסם הנאשם תמונה של נסראללה  ובתמונה כתוב: *"אף אחד לא יאתגר אותנו. המילה שלנו היא מילה אם אנחנו מבטיחים, אנחנו נקיים"*.  *"סיד ההתנגדות על ישראל להתייחס ברצינות לאזהרות של מדינת לבנון….. והיא תדבוק בחובתה באופן מלא ומהרגע הראשון".

▪בתאריך 12.12.17 פירסם הנאשם תמונה של נשיא סוריה בשאר אלאסד על רקע מסגד אלאקצה  ובה נרשם: "פלסטיני והמפקד שלי הוא בשאר חאפט' אלאסד, ירושלים היא בירת פלסטין".

 

השב"כ והמשטרה ניהלו חקירה משותפת עד למעצרו של הנאשם. צילום אילוסטרציה דוברות המשטרה

 

בכתב האישום נטען עוד כי הנאשם יצר קשר עם אסד –  חבר בארגון מחבלים ופועל בשליחותו, חלק מרשת התקשורת "אלמנאר" ומנהל קבוצת הווטס אפ אלע'אלבון (רשת המנצחים)".

הנאשם הציג עצמו בפני אסד כמי שמתגורר בצפון פלסטין הכבושה ליד עכו והשניים התכתבו ביניהם כאשר במסגרת ההתכתבות פנה אסד לנאשם ואמר לו כי הוא צריך ממנו שירות דחוף מאד ובמהירות הנאשם השיב לו: " כל שתבקש".

אסד ביקש מהנאשם לפרסם ברכה לנסראללה על רקע העיר עכו בזו הלשון: "ברכה לאדון חסן נסראללה מעכו. מעבר לקווי האויב 14 באוגוסט 2018. אתכם הניצחון".

 הנאשם השיב כי יבצע זאת ואף שלח לו תמונה של דף נייר עליו רשם: "אלף ברכות לאדון ההתנגדות, מאדמות הגליל העומד איתן ואל כל לוחם התנגדות חופשי מכובד". אסד ביקש כי הברכה תיעשה על רקע העיר עכו והוסיף כי הדבר נחוץ לצורך "הסברה מלחמתית".

הנאשם השיב כי הוא גר ליד עכו ועכשיו לילה, אך הבטיח כי בתוך יומיים ישלח לו את התמונה ממסגד אלג'אזר שבעכו.

הנאשם גם שלח לו תמונות מהכפר והתחייב לבצע את המשימה אך בשל מצבו הרפואי ובהמשך בשל מעצרו, לא הספיק לבצע את המשימה. עם זאת, עד למעצרו המשיך לפרסם דברי הלל ושבח על ארגון הטרור חיזבאללה.

מהמשטרה נמסר לאחר הגשת כתב האישום: "שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל מבהירים כי כל ניסיון של חיזבאאלה לנצל אזרחים ישראליים לצרכיו יטופל בחומרה על ידי גורמי האכיפה עד להבאתם מאחורי סורג ובריח. חבירה והצטרפות לארגונים התומכים בפעילות טרור מהווים איום ממשי לביטחון המדינה. שירותי הביטחון בישראל ובכללם משטרת ישראל ימשיכו לפעול בכל מקום למיגור התארגנויות אלה ולשמירה על ביטחון אזרחי ישראל", כך נמסר. 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות