החיפאית שמחפשת עבודה ועל הדרך עושה לנו שיעור לחיים 

"הגעתי לשלב שבו אני רוצה לצאת לחיים עצמאיים וכדי שזה יתממש אני צריכה למצוא עבודה מסודרת"
 

שירה גלית דראי, חיפאית בת 32 שלקתה בינקותה בשיתוק מוחין ("והכל בגלל חיסון קטן…") מתמודדת מאז כמו נמרה ולא מניחה למהמורות שבדרך להרוס לה את התוכניות.

"נולדתי כילדה רגילה", היא כותבת גם בפוסט שהעלתה לפייסבוק: "אבל בגיל חודשיים רצה הגורל ולאחר חיסון 'המשולשת' התבשרה משפחתי שאני לוקה בשיתוק מוחין".

דראי מעולם לא ויתרה: "למדתי להסתכל על חצי הכוס המלאה", היא אומרת ומזכירה לנו שהודיה על ה"יש", היא אחד הדברים היפים והחשובים ביותר.

"למדתי בבית ספר לחינוך מיוחד ולאחר מלחמה לא קטנה מול מערכת החינוך וגורמים פנימיים על הזכות שלי לקבל תוכנית לימודית  אישית כדי להיבחן למבחני הבגרות. יצאתי עם בגרות חלקית. במקביל ללימודים השתלבתי כמתנדבת במשך שנתיים וחצי בצוות של קבוצת חיילים המשרתים בבית ספר לרפואה ימית, של חיל הים בחיפה. בגיל 24 התחלתי מכינה להשלמת בגרות באוניברסיטת חיפה. למרות הקשיים לא ויתרתי. ואז התחלתי בחיפוש מקצוע אשר ממנו אוכל להשתכר בכבוד ובנוסף יתאים למצבי הפיזי".

 

מתמודדת ולא מרפה. צילום מתוך פייסבוק, שירה גלית דראי

בשנת 2015 היא סיימה קורס webmaster בניית אתרים וקיבלה תעודה של מתכנתת PHP.

"לצערי, לתחושתי בשל מורכבות נכותי, לא הצלחתי למצוא עבודה בתחום זה כדי לצבור ניסיון תעסוקתי כפי שייחלתי…..  לא פעם לקחתי עבודות פרטיות של בתחום שבסיומם סירבו לשלם לי וברחו. הדבר גרם לי לחוסר ביטחון ופחד לקבל עבודות בנייה חדשות. במקום זאת, מצאתי עבודות מזדמנות וזמניות בתחומים שונים כמו תמלול לסטודנטים, שיווק ומכירות באינטרנט, עריכת סקרים ועוד" .

על החיים עם שיתוק  מוחין היא מספרת בהשלמה וללא כל מרמור: "כן, 'חיסון קטן' שהביא לחיים מלאי התמודדויות לא פשוטות ולעיתים גם מורכבות ומעיקות. ולמרות הכל למדתי להסתכל על חצי הכוס המלאה. גם מהריתוק לכיסא הממונע. לברך על הקיים למרות שמצבי הפיזי לא פשוט וגם יש ליקוי בדיבור. אך יש להודות ששכלית לא נפגעתי כלל, תודה לאל".

היום היא רוצה לעמוד בזכות עצמה. 

"אני כאן כי אני באמת רוצה הזדמנות, הגיע הזמן שאקבל סיכוי להגשים את עצמי ואת היכולות שלי, סיכוי שווה!!

הגעתי לשלב שבו אני רוצה לצאת לחיים עצמאיים ובכדי שזה יתממש אני צריכה למצוא עבודה מסודרת". 

דראי מקווה מאוד להצליח למצוא עבודה באיזור חיפה:

"רצוי בתחום תכנות PHP אך לא מחייב", היא אומרת: "או לעבוד בכל עבודה על מחשב, שהוא חלק בלתי נפרד מחיי. יש גם אופציה גם לקבל עבודות פרטיות. פתוחה להצעות שונות…  אני מלאת מוטיבציה, שאפתנית ופרפקציוניסטית. יש בי את הרצון והיכולת ללמוד את העבודה ולבצע אותה על הצד הטוב ביותר".

מי מכם שחושב שיוכל לסייע לצעירה הנחושה, לממש את עצמה ולחוש שווה בין שווים, מוזמן לפנות אליה: 

אימייל: galit.d25@gmail.com

נייד: 054-2883318 (הודעות SMS או Whatsapp).


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות