"תערוכה אינטימית, הכתובה בגוף ראשון ובלשון אישית"

גלריה 'גרנד ART לאמנות עכשווית' בתערוכה חדשה של אביבה שמר
התערוכה 'כותבת סימנים בנוף' של אביבה שמר, אמנית רב-תחומית, אוצרת לשעבר של 'הגלריה החדשה' במרכז 'אבא חושי' בחיפה, וכיום מטפלת באמצעות אמנות, היא תערוכה אינטימית, הכתובה בגוף ראשון ובלשון אישית.

התערוכה מציגה את ההתפתחות הרוחנית והדרך הארוכה והאמיצה, שזורת תהליכי למידה, חיפושים וגילויים, שהביאה לשינוי מהותי בגישתה לאמנות, ואשר ניכרת היטב בכלל גוף-יצירתה רחבת-ההיקף, ובתחומי המדיה השונים, ברישום, ציור, פיסול, פיסול חוצות ומיצבים.

אביבה שמר. צילום: מתן סיון

אביבה שמר. צילום: מתן סיון

העבודות הן דו-ממדיות, שנשלפו מפרקי זמן שונים, טכניקות מגוונות וסדרות שונות, ומבחר מסדרת 'כיתובים'- רישומי כתב, שמעולם לא הוצגה, אך הפכה לחלק בלתי נפרד מיצירתה. האותיות, המילים והכיתובים, שמופיעים באופן עצמאי או בתוך ציורי נופים מופשטים ואקספרסיביים, נוצרו מתוך זיקה עמוקה ללימודי מחשבת ישראל, שיעורים אצל רבנים וציטוטים מהתנ"ך, ספר הזוהר הקבלי וספריו של המיסטיקן רבי אברהם אבולעפיה.

אביבה שמר. צילום: מתן סיון

אביבה שמר. צילום: מתן סיון

תערוכה זו, מדגישה את המשמעות הרוחנית והסמלית שמייחסת אביבה שמר לעבודותיה וחושפת את 'הסימנים' שהובילו אותה להכרה, שתכלית העשייה האמנותית שלה בעשורים האחרונים, מוקדשת כל כולה לחוויה הרוחנית – יהודית, וליכולות הריפוי, שהיא מייחסת לעשייתה באמנות.

פתיחה: חמישי 17.1.19 שעה 19:00, נעילה: 25.2.19.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחברה