כמה כסף יקבל מחסנאי מהקריות שהרים ארגז כבד מידי?

מחסנאי תושב הקריות נפגע במהלך עבודתו בעת שהרים ארגז כבד. מה נטען בתביעה שנתקבלה ובכמה יפוצה?
מחסנאי תושב הקריות אשר נפגע במהלך עבודתו, בעת שהרים ארגז כבד מידי, תבע את מקום עבודתו.

בנוסף תבע העובד את המוסד לביטוח לאומי אשר פיצה אותו אף הוא.

על פי כתב התביעה ביום 06.02.2017, במהלך יום עבודתו, נדרש התובע להרים ארגז  כבד מאוד ותוך כדי הרמתו חש לפתע כאב חד ובלתי נסבל בברך שמאל. כתוצאה מכך לא יכל להמשיך לדרוך על הרגל והפסיק את יום עבודתו. היות ומדובר בתאונת עבודה הגיש התובע באמצעות עו"ד פוגל – אורן תביעה למוסד לביטוח לאומי וועדה רפואית קבעה לו נכות צמיתה בשיעור של 10%.

בכתב התביעה נטען, בין היתר כי הנתבעת לא הדריכה את עובדיה כלל ואת התובע בפרט בנושא בטיחות בעבודה ובאופן הנכון והבריא בו יש לשאת משאות כבדים ולא דאגה להשתלמויות בטיחות לעובדיה.

 

מחסנאי מהקריות הרים ארגז כבד מידי ויזכה לפיצוי גבוה. צילום: אילוסטרציה

 

בהסדר פשרה אליו הגיעו הצדדים לאחרונה תפצה המעבידה את העובד בסך של 180,000 ש"ח. המוסד לביטוח לאומי פיצה אותו בסך של 50,000 ש"ח נוספים.

 

עו"ד לידור פוגל- אורן. צילום: יניר סלע

עו"ד פוגל – אורן אמרה היום: "החוק והפסיקה קבעו לא אחת כי קיימת חובת הזהירות של מעבידה כלפי עובדיה וכי על המעבידה חלה החובה לנקוט בכל האמצעים הסבירים כדי להבטיח תנאי עבודה וסביבה בטוחה ואופטימאלית ובין היתר, להנהיג שיטת עבודה בטוחה, אשר תשמור על העובד מפני פגיעה כזו או אחרת וכן החובה להעמיד את העובד על קיומן של סכנות אפשריות במהלך ביצוע עבודתו. מעבידה אשר לא נוהגת כאמור, מפרה את חובת הזהירות החלה עליה כלפי עובדיה. היות ומדובר בתאונת עבודה הגיש משרדנו תביעה אף כנגד במוסד לביטוח לאומי אשר אף הוא פיצה את התבוע בגין נזקו".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות