המועצה הארצית לתכנון אישרה שני תיקונים בתכנית חזית הים בחיפה. האם התכנית מתקרבת לאישור סופי?

המועצה הארצית לתכנון ולבניה אישרה תיקונים בתכנית חזית הים העירונית בחיפה. שני התיקונים נוגעים להוספת יחידות דיור באזור המערבי ושיקוע מסילת הרכבת

שיקוע המסילה יסיר את החיץ. צילום: עיריית חיפה

שיקוע המסילה יסיר את החיץ. צילום: עיריית חיפה

המועצה הארצית לתכנון ובניה, בראשות מנכ"ל משרד הפנים החליטה בישיבתה ביום שלישי על תיקונים מהותיים בתכנית, האחד הפיכת התכנית לתכנית מפורטת למתחם מגורים למאות יחידות דיור, והשני על הוראות לעניין שיקוע המסילה. בהתאם לכך החליטה המועצה להעביר להערות והשגות הציבור את התכנית המתוקנת לפיתוח חזית ים עירונית בחיפה.

ועדת המשנה לנושאים תכנוניים עקרוניים של המועצה הארצית דנה בהערות הוועדה המחוזית חיפה ובדו"ח החוקרת, שמונתה לשמוע את ההערות וההשגות שהוגשו לתכנית והמליצה בפני המועצה הארצית לתקן את התכנית בשני נושאים מרכזיים: הראשון- הוספת 500 יחידות דיור מעל חניון ציבורי באזור המערבי של התכנית, בצמוד לאזור אל-עתיקה. תוספת יחידות הדיור תתרום לחיזוק האזור ותיצור תמריץ להתחדשות עירונית באזורים הסמוכים. והנושא השני- הטמעת הוראות מפורטות לשיקוע המסילה בקטע המרכזי בין בית המכס ועד כיכר בן גוריון במסמכי התכנית. שיקוע המסילה יאפשר את הסרת החיץ הקיים בין העיר לים, ויממש את אחד העקרונות החשובים של התכנית.

כעת תועבר התכנית המתוקנת לשמיעת השגות הציבור לתקופה של 30 יום.

ראש עיריית חיפה, יונה יהב, שייצג את העיר חיפה בדיוני הוועדה אמר לאחר פרסום התיקונים: "מדובר בשלב חשוב נוסף בדרך לאישור התוכנית שהיא בעלת משמעות היסטורית עבור העיר חיפה ומשקפת את פרי היוזמה והמאמץ המתמשך של עיריית חיפה לפתח ולשקם את העיר התחתית וליצור במרכזה אזורי פעילות חדשים אשר ייצבו את חיפה כעיר חוף מהמובילות בעולם.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה