להגשים חלום תוך כדי ריקוד

מחפשים חוגים לילדים שיאתגרו אותם בכל מיני תחומים וגם יפתחו את היכולת הפיזית, לצד החוש האומנותי? תכירו את בית הספר לריקוד הוותיק של אילנה ושירלי פסטרנק. בית הספר מציע שיעורי מחול בכל הסגנונות האפשריים – מהיפ הופ ועד מחול קלאסי. היום 11.6 מתקיים יום פתוח
לפתח את החושים דרך המחול. צילום: יח"צ

לפתח את החושים דרך המחול. צילום: יח"צ

אילנה ואדם פסטרנק- מי בחיפה לא מכיר את השם הזה.

דורות של ילדים רקדו ורוקדים בבית הספר למחול, חלקם מורים למחול וחלקם הפכו לרקדנים הטובים ביותר בין הרופאים ועורכי הדין.
אילנה עלתה לארץ בשנת 1973 ויחד עם אדם ייסדו בי"ס למחול בחיפה ולהקת מחול, שהיו מבוססים על הידע הרב אותו אדם הביא מפיטסבורג שבארה"ב ואילנה מהאקדמיה אותה סיימה והתיאטרון הלאומי של קייב.

אילנה ושירלי פסטרנק (צילום: יח"צ)

אילנה ושירלי פסטרנק (צילום: יח"צ)

בתם הצעירה של בני הזוג, שירלי פסטרנק, גדלה בבית ספרם ולאחר מכן התקבלה בהצטיינות לביה"ס הלאומי ההולנדי באמסטרדם ומיד עם חזרתה לארץ התקבלה כרקדנית לתיאטרון בת-דור ובהמשך ללהקת המחול הקיבוצית.
אדם נפטר בשנת 1998. כיום אילנה ושירלי מלמדות זו לצד זו בסטודיו שממוקם ברחוב דיזראלי 54 באחוזה. יש סניף של בית הספר גם בנשר.

היום בסטודיו של אילנה ושירלי פסטרנק, הילדים נהנים משיעורים הכוללים את כל סגנונות המחול- קלאסי ומודרני, סגנון ברודווי וסטפס, היפ הופ וברייקדאנס.
יחס אישי והתאמת סגנון לילד גורמים איכות גבוהה של הוראה לאורך השנה. לסירוגין מתקיימות הופעות על הבמה (השנה בדומה לכל השנים הייתה הופעה בתיאטרון קריגר) ושיעורים פתוחים בסטודיו. כל הקבוצות מגיל 8 מתנסות בכוריאוגרפיה (המצאת ריקוד) לבד ובקבוצות באופן קבוע.

אילנה ושירלי פסטרנק (צילום: יח"צ)

אילנה ושירלי פסטרנק (צילום: יח"צ)

תלמידים מהסטודיו מתקבלים לכל המסגרות, ביניהם תיכון תלמה-ילין, אקדמיה בירושלים, וגם בחו"ל.
בכל שנה הסטודיו מעניק מלגת לימודים (בין גילאים 8-14 לאחר מבחנים) ובנוסף, בית הספר גם מציע קבוצות לגיל הרך וגם לבוגרים ואמהות בסגנונות מגוונים.

היום מתקיים יופ פתוח (11.6). כולם מוזמנים לבוא ולראות!

www.pasternakdance.co.il


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בתרבות