יורדים מתחילים

מספר שיא של ילדים משתתפים בסדנאות מכבי אקטיבי לטיפול בעודף משקל בחיפה ובקריות. בסדנה מבצעים פעילויות גופניות, מקבלים הדרכה אישית מדיאטנית ומשתפים את ההורים בתהליך
במסגרת עידוד המשפחה לפעילות גופנית משותפת, יצאו  76 הורים וילדים לצעידה משותפת בפארק נשר

במסגרת עידוד המשפחה לפעילות גופנית משותפת, יצאו 76 הורים וילדים לצעידה משותפת בפארק נשר

במהלך הסדנה לטיפול בעודף משקל אצל ילדים, שנמשכת חמישה חודשים בקריית אתא, חיפה ונצרת עילית, הילדים מגיעים לפעילות גופנית פעמיים בשבוע, הדרכות אישיות עם דיאטנית, הדרכות קבוצתיות עם ילדים נוספים וגם ההורים עוברים הדרכות לתמיכה בילדים בתהליך הירידה במשקל ושינוי אורח החיים.
הילדים נפגשים פעמיים בשבוע עם ילדים נוספים בגילם, משתפים משוחחים ויוצרים קשרי חברות המבוססים על החוויה המשותפת והתהליך שהם עוברים. התמיכה ההדדית עוזרת לילדים להתמיד ולהרגיש שהם לא לבד.
לימור, אמא לשני ילדים המשתתפים בקבוצה בחיפה, מספרת שבעקבות הקבוצה נערכו בבית שינויים קטנים אך משמעותיים. הם שינו את הקניות של האוכל למזונות בריאים יותר – פחות מתוקים ופחות מתועשים. "קרה נס בבית והילדים התחילו לאכול ארוחת בוקר, לא האמנתי לרמת המודעות שהם פתחו למה שהם מכניסים לפה", מעידה לימור.
במסגרת עידוד המשפחה לפעילות גופנית משותפת, יצאו ביום חמישי האחרון 76 הורים וילדים לצעידה משותפת בפארק נשר של קק"ל. במהלך המסע עברו בשבילים צרים ומתפתלים, התמודדו עם מכשולים ואתגרים שרק הטבע יכול להציע.
בין לבין, בדקות קצרות של הפוגה, הוציאו המשתתפים פירות ומים כדי להטעין את הגוף להמשך המסע. חטיפים או ממתקים לא היו חלק מהנוף.
על אף הקושי והמסע הארוך, הילדים וההורים שהגיעו לקו הסיום הביעו אושר וסיפוק רב: "פעם לא היינו חושבים לזוז מהטלוויזיה, בטח לא עם הילדים. היום זה נהיה חלק מאורח החיים והיופי הוא שהילדים הם אלה שדוחפים אותנו להצטרף אליהם", סיפרה אחת האימהות.
במהלך השנה נפתחות 6 קבוצות של 'מכבי אקטיבי' ולאור הצלחת הקבוצות, ההרשמה נסגרת כמה חודשים מוקדם יותר. מחזור הקבוצות הבא יפתח בספטמבר וההרשמה אליו כבר החלה.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות