מבול תגובות בעקבות הטור בשבוע שעבר: "הריאלי איבד את דרכו. הכי רחוק מהצנע לכת"

הטור על בית הספר הריאלי שאיבד את דרכו חולל סערה בעיר * עשרות בוגרים, הורים לתלמידים ואפילו מורים מביה"ס טוענים:" חייבים להתחיל בשינוי, רגע לפני שיהיה מאוחר מדיי" 
 

במרוצת השנה האחרונה פרסמתי כאן, באתר "ניוז חיפה והקריות", עשרות טורי דעה, בעיקר בעניינים פוליטיים ומוניציפליים. כמעט כולם זכו לתהודה רבה ולכמות גדולה ומרשימה של תגובות ושיתופים. אבל הטור שפורסם בשבוע שעבר על בית הספר הריאלי, טרף את כל הקלפים ושבר את כל השיאים. הוא כנראה הציף אמת שלא דיברו עליה בגלוי עד עכשיו.

 

"הריאלי איבד את דרכו. הכי רחוק מהצנע לכת"

 

כתבתי דם, מדם ליבי, כבוגר בית הספר, על התחושה הקשה שלי ושל רבים אחרים שבית הספר איבד את דרכו הטובה, את ערכיו, את הרמה הפדגוגית הגבוהה שתמיד אפיינה אותו. זה לא הריאלי שאני הכרתי ואהבתי, וההילה שסביבו הולכת ודועכת.

כאמור, התגובות לא איחרו לבוא. אחד ממנהלי בית הספר בעבר, אדם שאני מעריך מאוד, כתב לי: " נגרם עוול למוסד שלנו. מהרסיך ומחרביך ממך יצאו?" ואני עניתי למנהל בדימוס: "האם לתקשורת אסור למתוח ביקורת? האם הריאלי הוא פרה קדושה שאפילו אחד מבוגריה לא יכול לשתף את שעל ליבו?"

 

בוגרת הריאלי, אחת מיני רבות, שהחליטה לשלוח את הילד לבית הספר חוגים

 

והיו עשרות, ואולי גם יותר, תגובות מהורים מאוכזבים ששיקפו את תמונת המצב המטרידה שתיארתי בטור הדעה שלי.

חלק מהתגובות תוכלו לקרוא במלואן בדף הפייסבוק של האתר. תגובות אחרות קיבלתי לנייד הפרטי שלי או לפייסבוק שלי, והן כללו גם הודעות ממורות בבית הספר שביקשו להישאר בעילום שם כמובן, אך הודו לי ש"העזתי" לחשוף את מה שהן רואות שקורה לנגד עיניהן.

 

                     "אין סיסמה יותר אירונית מהסיסמה הזו לבית הספר הזה"

וההורים? "גם אני בוגרת בית הספר ולא רשמתי את בני יובל אלא שלחתי אותו לחוגים והוא מאוד מרוצה". הורה אחר, בתגובה בוטה יותר, כתב לנו: "ה – צ ב"הצנע" התחלפה ל "בבצע" בעיקר לליקויי למידה".

 

                                  הצנע לכת? "ממש לא"

אב לתלמיד בבית הספר כתב בצער: "מסכים עם כל מילה. הריאלי איבד את דרכו" ורונית הוסיפה: "כבר די מזמן התנהל ליד בית הספר מצעד המכוניות המפוארות שהיו הדבר הכי רחוק מהצנע לכת". אמא אחרת הוסיפה: "כאמא לתלמיד בריאלי אני חושבת ששינוי הוא דבר נכון. הדור שגדל שם עכשיו שונה מדורות קודמים ונכון וראוי שגם המערכת תשתנה בהתאם".

 

 

"כאמא לתלמיד בריאלי אני חושבת ששינוי הוא דבר נכון"

אורנה סיפרה שרמת ההוראה בינונית, אין עידוד למצויינות והתלמידים שקופים, יוסי הוסיף שליאו בק כבר מזמן עבר את הריאלי בכל האלמנטים ואמא אחרת שביקשה להישאר בעילום שם סיפר לי שאת בנה הבכור שלחה לריאלי, היא מתחרטת על כך ואת שני ילדיה הקטנים יותר היא כבר תשלח לבתי ספר עירוניים.

עוד אחת מהתגובות

ויש כאמור עוד לא מעט תגובות, אבל הבנתם את רוח הדברים.

הנהלת בית הספר יכולה להתעלם מהביקורת. זה הכי קל ונוח. היא יכולה גם לקחת את הדברים לתשומת ליבה, לחשוב איך אפשר לתקן ולשנות – רגע לפני שיהיה מאוחר מדיי. לרענן את הצוות החינוכי, לחדד את סל הערכים, לחזק את הקשר לעיר חיפה, לשפר את התקשורת עם ההורים, לכבד ולחבק את התלמידים.

אנחנו נמשיך לעשות את העבודה שלנו – לפרגן כשצריך, אבל גם למתוח ביקורת ולהטיל זרקור על דברים שבעינינו זקוקים לשינוי מן היסוד.

מבול של תגובות בעקבות הטור על התנהלות בית הספר

 

הריאלי הוא המוסד החינוכי הוותיק בעיר ואחד מסמליה של חיפה. הוא מקור גאווה לבירת הצפון ורגע לפני שהוא הופך למוצר היסטורי שכולנו נתגעגע אליו, מישהו צריך להרים את הכפפה ולהציל אותו מעצמו.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות