חיפה: שוטרים נפצעו בהפגנת מחאה מול מוזיאון חיפה על רקע יצירת "מק-ישו"

שלושה שוטרים נפצעו במהלך הפגנת מחאה נגד יצירה במוזיאון חיפה, בה נראה ישו כרונלד מקדונלד, תלוי על צלב, דבר המעורר את זעמה של האוכלוסיה הנוצרית בעיר
 

תושב חיפה (32) נעצר בחשד לתקיפת שוטרים, במהלך מחאה מול מוזיאון חיפה המציג יצירה שנויה במחלוקת, המעוררת מחאה עזה בעיר.

משטרת ישראל נערכה היום (שישי) לקראת מחאה מול מוזיאון חיפה, במסגרתה ניסו מאות אנשים להיכנס בכוח למוזיאון, על מנת להוריד מיצג הנמצא במקום.

מדובר במיצג שבו נראה ליצן של מקדולנדס תלוי על גבי צלב, דבר הפוגע ברגשותיהם של תושבים נוצריים רבים בעיר.

 

היצירה שגרמה למחאה. צילום מתוך פייסבוק רמי אליאס

 

העמותה הארמית נוצרית בישראל וארגון בצלמו – ארגון זכויות אדם יהודי, פנו למוזיאון חיפה במכתב דרישה "להסרת תמונות, ציורים, פסלים ודברי אומנות אחרים אשר פורסמו במוזאוני חיפה".

במכתב נטען: "בימים האחרונים פורסמו הן במוזיאון חיפה, והן באתר "הפייסבוק" (כמחאה על המוצג במוזיאון)- יצירה פוגענית המציירת צלב ועליו תלוי ליצן של רשת המזון מקדולנדס, בנוסף ליצירה נוספת המראה את דמותו של "קין" כשהוא תלוי הפעם על צלב ומחזיק בידיו שקיות. פרסום היצירות לעיל מהווה פגיעה ברגשות בני הדת הנוצרית ואף חילול והעלבת בני הדת הנוצרית בישראל ובעולם".

 

"פרסום היצירות מהווה פגיעה ברגשות בני הדת הנוצרית ואף חילול והעלבת בני הדת הנוצרית בישראל ובעולם". בתמונה: מוזיאון חיפה בו מוצגת היצירה. צילום: ניוז חיפה קריות

 

גם שרת התרבות מירי רגב פנתה היום למנכ"ל מוזיאוני חיפה, ניסים טל, בדרישה לטפל בסוגיה בדחיפות:

"הצגה מגחיכה של ישו הצלוב – הסמל הדתי החשוב ביותר לנוצרים בעולם – לא יכולה לחסות תחת חופש הביטוי", כתבה השרה, "זילותם של סמלים מקודשים כאקט מחאה אמנותי היא אינה לגיטימית ואינה יכולה לשמש כיצירה במוסד תרבות הנתמך מכספי המדינה".

.

"מוזיאון חיפה החליט לעשות צחוק מישו". אחת מתגובות המחאה בפייסבוק

 

כאמור, היום הגיעו מאות תושבים למחאה נגד המיצג, ובמקום פרצה מהומה על רקע כעסם של התושבים ודרישתם להסיר את היצירה מהמוזיאון.

מהמשטרה נמסר כי "השוטרים חסמו והדפו את המפגינים מפתח המוזיאון ובתגובה הושלכו לעבר הכוח המשטרתי אבנים,  מהם נפצעו שלושה שוטרים בראשם, שפונו לקבלת טיפול רפואי. המשטרה עצרה חשוד אחד בעת שתקף שוטר ובכוונת המשטרה לזהות את האחרים באמצעות התיעוד שנערך במקום ולעוצרם".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות