עליית מדרגה: בקבוקי תבערה הושלכו לעבר מוזיאון חיפה על רקע המיצג "מק-ישו"

בהמשך למחאה האלימה ביום שישי מול מוזיאון חיפה, על רקע היצירה השנויה במחלוקת "מק-ישו", הפוגעת ברגשות חלק מהציבור הנוצרי בעיר, הושלכו אתמול בקבוקי תבערה לעבר המוזיאון. המשטרה בכוננות מבצעית
בהמשך למחאה האלימה ביום שישי האחרון, מול מוזיאון חיפה, על רקע יצירה שנויה במחלוקת של "מק-ישו" המוצגת במקום, הובא אתמול (שבת) חשוד שנעצר בגין תקיפת שוטר בהפגנה, לדיון בבימ"ש השלום חיפה בבקשה להאריך את מעצרו.

במקביל נרשמה עלית מדרגה כשמפגינים השליכו בקבוק תבערה לעבר המוזיאון.

 

היצירה שגרמה למחאה. צילום מתוך פייסבוק רמי אליאס

 

מהמשטרה נמסר: "שוטרי תחנת חיפה ממשיכים כל העת בחקירת האירועים סמוך למוזיאון בימים האחרונים, לרבות בחינת חומרי התיעוד השונים, במטרה לזהות את החשודים בהשלכת בקבוקי תבערה אל עבר המוזיאון בשני מועדים שונים וכן השלכת האבנים לעבר השוטרים אתמול בפתח המוזיאון, מהם נפצעו שלושה שוטרים.

 

ההפגנה בסוף השבוע מול מוזיאון חיפה. למצולמים אין קשר לאירועים האלימים במקום. צילום מתוך פייסבוק צעירי הליכוד חיפה

 

עוד נמסר: "במשטרה רואים בחומרה את גילויי האלימות הקשים ותפעל ביתר שאת על מנת למצות את הדין עם מבצעי העבירה, לצד היערכותה המבצעית להכלת האירועים, כאשר נבהיר כי נאפשר לכל אדם לממש את הזכות להפגין ולהביע דעה. עם זאת, נפעל בנחישות כנגד מפרי סדר וכל מי שמאיים על שלום הציבור ומסכן את בטחונו וכל מי שפועל כנגד שוטרים, העושים מלאכתם נאמנה למען בטחון ציבור שומר החוק", כך נמסר.

בנוסף להיערכות המבצעית, כך ציינו במשטרה, "משטרת ישראל רואה חשיבות רבה בקידום ציר הידברות מכבד וראוי של נכבדי ואנשי הדת יחד עם נציגי הרשות המקומית לשם הרגעת הרוחות, במטרה משותפת – שמירה על מרקם החיים הייחודי לעיר חיפה, המשלב את כלל הדתות, העדות והמגזרים".

 

היצירה פוגעת ברגשותיהם של תושבים נוצרים רבים בעיר. בתמונה: מוזיאון העיר חיפה. צילום: יח"צ

מהעמותה הארמית נוצרית בישראל וארגון בצלמו – נמסר: "אנחנו מגנים כל אלימות חלילה כלפי כוחות הביטחון ובכלל. יחד עם זאת דבר זה רק מוכיח שמדובר ביצירה חמורה הפוגעת ברגשות דת של מליונים רבים ולכן חובה להסירה על פי החוק וההגיון. חופש הביטוי והאמנות והתרבות הינם חשובים ביותר, אולם חלילה לפגוע ברגשות דת של מאות אלפי מאמינים".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות