צוערים לשלטון המקומי

תכנית הצוערים לשלטון המקומי, הנלמדת גם במכללה האקדמית תל-חי, נבחרה לאחת התוכניות המובילות בקמפוסים ישראל!
 

הסטודנטים המתקבלים לתוכנית היוקרתית, זוכים להכשרה מעולה ואפשרות לחולל שינוי חברתי כלכלי. בנוסף, הם מקבלים למימון מלא של שכר לימוד, מלגת קיום חודשית ושילוב בתעסוקה מיד בתום הלימודים

בימים אלה, נמצאת בעיצומה ההרשמה למחזור ב' של התוכנית היוקרתית "צוערים לשלטון המקומי" במכללה האקדמית תל-חי ד"ר גל קרסו רומנו, המנהלת האקדמית של התוכנית, מסבירה כי התוכנית מכשירה את בוגריה להשתלב במגוון רחב של תפקידי מפתח איכותיים ברשויות המקומיות והאזוריות בישראל. לבוגרי התוכנית ביקוש רב בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית במדינת ישראל ואפשרות להשפיע על החברה, הכלכלה והסביבה בישראל.

התמונה באדיבות: המכללה האקדמית תל חי

התוכנית "צוערים לשלטון המקומי" מקנה לבוגריה תואר ראשון בחוג לכלכלה וניהול, בחוג ללימודים רב תחומיים, וכן בחוגים לשירותי אנוש וחינוך חברתי. התכנית פועלת בשיתוף עמותת 'ידידי עתידים', משרד הפנים ומשרד האוצר וכן מפעל הפיס. הסטודנטים הנבחרים להשתתף בתוכנית היוקרתית זוכים למימון מלא של שכר הלימוד, למלגת קיום חודשית בסכום של 2000 ₪ לאורך כל לימודי התואר ותכנית הכשרה איכותית וייחודית במסגרתה משולבים הבוגרים למשך 4 שנים בתפקידי מפתח בשלטון המקומי.

התמונה באדיבות: המכללה האקדמית תל חי

התוכנית מכשירה את הסטודנטים הלומדים בה לעבודה ניהולית בשלטון המקומי, ולהקניית שליטה במיומנויות חשובות כמו תכנון אסטרטגי, ניהול פרויקטים ותכלול שותפויות.  התכנית כוללת מגוון גדול ורחב של קורסים, כמו תכנון עירוני ומדיניות ציבורית מנהיגות בשלטון המרכזי והמקומי, ניהול משא ומתן, ועוד.

ליאור הר שגיא, רכז תכנית הצוערים בתל-חי מסביר כי לתוכנית מתקבלים צעירים בעלי יכולת לחולל שינוי משמעותי: "השלטון המקומי הוא המקום בו הקשר עם התושבים הוא החזק ביותר, משום שהוא חולש על כל תחומי חיינו: חינוך, תרבות, רווחה, איכות חיים ועוד. במסגרת התוכנית מקבלים הצוערים הכשרה לשלושה דברים חשובים: להיות מומחים בשלטון מקומי, להיות משרתי ציבור מצוינים ולהיות מחוללי שינוי. משרד הפנים מקצה משרות איכותיות, אותן יכולים לאייש רק בוגרי התוכנית. ההיצע של משרות אלה גדול יותר ממספר בוגרי התכנית ולכן קיים ביקוש רב לבוגרי התוכנית.

התמונה באדיבות: המכללה האקדמית תל חי

התכנית מקנה  לבוגריה ידע ומיומנויות ניהול הנדרשים להובלת תהליכים ציבוריים וחברתיים חשובים. התכנית כוללת גם סדנאות, סימולציות, עבודה קבוצתית, מילוי וניתוח שאלונים, סרטים לימודיים ופרקטיקום. בוגרי התכנית רוכשים כלים ויכולות נדרשות להובלת תהליכים ציבוריים וחברתיים משמעותיים.

לדברי יואב מעוז מנהל תכנית הצוערים לשלטון המקומי: "התוצאות בשטח מדברות בעד עצמן. מאה ושבעים בוגרי התוכנית כבר פזורים בעשרות  תפקידי מפתח ברשויות בפריפריה הישראלית מתוך מחויבות חברתית לצמצום פערים והעלאת רמת החיים בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית".

 

 

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך