מאמין בעתיד כרמל

" אני מאמין בעתיד בית החולים כרמל ". כך סיכם מנכ"ל הכללית  פרופ' אהוד דודסון את  הביקור שלו בבית החולים כרמל.
 

המנכ"ל פרופ' דודסון  מלווה בהנהלה הבכירה של הכללית, סמנכ"ל חטיבת בתי חולים פרופ' מיכאל שרף, סמנכ"ל משאבי אנוש מיכאל אורן, וסמנכ"ל לוגיסטיקה ותשתיות גדי כהן הגיעו השבוע לביקור מקצועי בכרמל.

את המנכל ובכירי הכללית קיבלו מנהל כרמל ד"ר אבי גולדברג חברי הנהלת בית החולים, ומנהל מרחב חיפה של הכללית רו"ח אלי כהן .

ד"ר גולדברג הציג בפני המנכ"ל ובכירי ההנהלה הראשית  את חזון בית החולים ואת תוכניות הפיתוח של כרמל לשנים הקרובות. " כרמל מוביל במפה האסטרטגית עם יתרונות ביחס האישי וברצף הטיפול והוא ומוביל במקצועיות  הצוותים הרפואיים", אמר ד"ר גולדברג . כרמל מצטיין בשירות בהיי-טאצ שלו ובמקביל ממשיך לבלוט בתחום ההיי-טק שלו. ד"ר שרון אלרעי סגנית המנהל ומנהלת מערך האיכות והבטיחות  הציגה את תחום האיכות והבטיחות ניהול סיכונים ובטיחות המטופל בכרמל. ד״ר אלרעי ציינה כי כרמל מוביל במדדי הליבה  בציון 96.7 ציון גבוה בכל קנה מידה וכי המערך חוקר לעומק  את המידע במצפן המחלקתי ומתגמל מחלקות העומדות ומובילות במדדים.

בצילום: מנכ"ל הכללית פרופ' דודסון  והנהלת כרמל בביקור  – צילום אלי דדון 

מנהלת הסיעוד אהובה טל הציגה את תחום האיכות בסיעוד והציגה דוגמה לפרויקט ייחודי בכרמל של ראש צוות מונשמים. " התהליך החדש כבר נותן את אותותיו וראש צוות מונשמים הוא בהחלט מקור ידע מוסמך כשכל התהליך עוזר לשיפור השירות והאיכות הרפואית שלנו" אמרה גב' טל.

מנהלת השירות קרן מרום הציגה את מגמת השיפור כמעט בכל המדדים. כשכרמל מוביל בכל מדדי חווית המטופל במפה האסטרטגית. כרמל נמצא במקום הראשון בסקרי שביעות רצון של הכללית ושל משרד הבריאות. כש 6 מחלקות אישפוז של כרמל ממוקמות ראשונות בכללית .

קרן מרום ציינה כי כחלק מעבודת השיפור מתקיימת פעילות ממוקדת במחלקות, כולל בניית נוהלי עבודה, ביצוע שיחות למשוחררים והצגת הממצאים להנהלת המחלקה.

מנהל הכספים של כרמל אבי שטיינברג ומנהל משאבי אנוש אהוד פקלר הציגו את העמידה בתקציב ואת תוכניות ההתייעלות הכלכלית של כרמל. מר שטיינברג הציג כי למרות הקשיים התקציביים של כלל מערכת הבריאות בישראל, כרמל באמצעות כלי בקרת תקציב חדשניים  ועבודת פיקוח חכמה של המנהלים, מצליח באופן יחסי לעמוד בתקציבים וללא פגיעה באיכות הרפואית .

מנהל המערך הלוגיסטי עוז יאיר הציג לפורום ההנהלה את ההתייעלות בציוד הרפואי. ואת הצד הפרואקטיבי ובו הסביר עוז כיצד המערך עומד ביעד המנכ"ל  ובשאר יעדי ההתייעלות של בית החולים בהצלחה. עוז עדכן כי בבסיס העבודה הם בקרות שוטפות, מחשוב, והצגת הנתונים למנהלים תוך סיעור מוחות משותף לטובת התייעלות.

המנהלת האדמיניסטרטיבית של כרמל סיגל זומר הציגה את מורכבות וההיערכות לקראת פתיחת  מחלקת "אישפוז יום".

בצילום: מנכ"ל הכללית פרופ' דודסון  והנהלת כרמל בביקור  – צילום אלי דדון 

לאחר שנתיים של רה ארגון מורכב בקומת הרנטגן ופעילות גדולה שקדמה להוצאת המערך,

מחלקת "אישפוז יום" עומדת לפני פתיחה בעוד מספר חודשים קצר. המחלקה החדשה  תכלול 3 חדרי ניתוח חדישים ומתקדמים חדר פעולות, מכון גסטרו, מכון המטולוגי משוכלל, יחידת קבלה והתאוששות רחבה, לובי קבלה חדש רחב ומודרני כשהכל מוכוון לטובת שירות טוב ומהיר יותר למטופלים ובני משפחותיהם.

ד״ר גיל לביא וקרן מרום הציגו את הפרויקט הייחודי לכרמל –" מועצת מטופלים" . מדובר בגוף יועץ להנהלת בית החולים המורכב ממטופלים ובני משפחות שעברו וחוו טיפול בכרמל ומביאים לשולחן את הזווית המאוד ייחודית שלהם כמי שחוו ונחשפו לבעיות ולקשיים המלווים אישפוז וטיפול בבית חולים.

פרט למצגות המפורטות של חברי הנהלת כרמל, יצאו המנכל וצוות ההנהלה בליווי מנהל כרמל ד"ר גולדברג לסיור רגלי במחלקות . המנכל ראה והכיר מקרוב את צוות המערך הקרדיולוגי סייר במחלקה וביחידת הצנתורים והתרשם מהעשייה הגדולה של המחלקה. מנהל המערך הקרדיולוגי פרופ' משה פליגלמן עדכן את המנכל וצוותו כי כרמל הינו בין הגדולים והמובילים בארץ בכמות החלפות המסתמים בצנתור ( טאבי) וכי רק בשנת 2018 הוחלפו כ 130 מסתמים בכרמל בצנתור. במחלקה לניתוח לב וחזה פגש המנכ"ל את צוות המחלקה ומנהל המחלקה ד"ר ארז שרוני, ממנו הוא שמע על שירות ניתוחי הלב שמעניקה המחלקה ל כ 1.7 מיליון לקוחות בכל צפון הארץ תוך דגש על מענה מהיר ואיכותי לכל חולה מכל מרחב.

בצילום: מנכ"ל הכללית פרופ' דודסון  והנהלת כרמל בביקור  – צילום אלי דדון

מנהל המכון ההמטולוגי ד"ר מאיר פרייס הציג את יתרונות המכון בכרמל . ד"ר פרייס הדגיש את החיבור בין רופאי המחלקה בכרמל ויחידת הטיפול יום ההמטולוגי בלין את הרצף הטיפולי ואת היחס האישי לו זוכים המטופלים.

את הביקור במחלקות סגר המנכל בסיור במערך נשים יולדות ובפגייה אותו הציג בפניו פרופ' עופר לביא מנהל המערך בכרמל. פרופ' לביא עדכן על עליה ודרישה מוגברת ללידות בכרמל מה שמביא את חדרי הלידה של כרמל לשיא של כל הזמנים עם כ 4000 לידות בשנה. ופרופ' אבי רוטשילד מנהל הפגייה סיפר כי זו השנה החמישית ברציפות שפגיית כרמל זוכה כמצטיינת ארצית על פי נתוני משרד הבריאות.

לקראת סוף היום קיים המנכל מפגש אישי ומיוחד עם מנהלי המחלקות ומנהלים בכירים בבית החולים. שם פרש המנכל בפניהם את עיקרי התפיסה האסטרטגית החדשה של הכללית, שמע את שאלות המנהלים תוך שהוא עונה בסבלנות ובקשב רב לכל מנהל ולכל שאלה. את היום הביקור סיכמו בכירי ההנהלה הראשית במרוצות רבה .

מנהל המרחב רו"ח אלי כהן סיכם ואמר כי " כרמל הם שותפים נאמנים של המחוז. כל אחד ממנהלי המחלקות מחובר לקהילה ומחויב אליה . כרמל אולי קטן במטרים אבל בהיקף העשייה של הניתוחים והטיפולים הוא בית חולים גדול ומצטיין, כיף לנו לעבוד יחד, ותודה לכולם בשם המחוז".
מנכ"ל הכללית מר דודסון סיכם את יום הביקור ואמר " כרמל בולט במקומות הראשונים במירב הסקרים וזה כבוד גדול לכולנו. כרמל מכל הלב זאת לא סתם סיסמה, אתם מובילים בכל נושא הלב יש כאן מערך לב חזק שנמשיך לפתח אותו. כרמל מאוד טכנולוגי ואנחנו נמשיך לשמור גם על המובילות שלכם בצד טכנולוגי . יש כאן שפה מרחבית מאוד ברורה והיא אמיתית.  כל החיבורים עושים רק טוב לכולם ובעיקר למטופלים. יש כאן רוח כרמל חזקה וטובה .אני מאמין בעתיד של כרמל, אני מאמין בעתיד הכללית"  סיכם את יום הביקור המוצלח בכרמל מנכ"ל הכללית מר אהוד דודסון.

 

 

 

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות

 • המצטיינים של כרמל

  באירוע מרשים ששילב בתוכו גם הרמת כוסית חגיגית לחג הפסח. התכבדו לבימת הכבוד מצטייני מרכז רפואי כרמל לשנת 2018.
 • "לא נתנו לי בעבר סיכוי להגיע לגיל שמונים"

  ארה שפק, רופאה פנסיונרית בעלת 40 שנות ניסיון, המתמודדת עם מחלה אונקולוגית, מספרת על השירות הייחודי של מכבי לליווי חולים אונקולוגים
 • טקס חלוקת "המצה השמורה" ברמב"ם

  בבית החולים רמב"ם נערך כמיטב המסורת טקס חלוקת "המצה השמורה"
 • מחוז חיפה וג"מ נבחר כמחוז מצטיין של כללית

  מחוז חיפה וגליל מערבי הוכרז על ידי מנכ"ל כללית כמצטיין ארצי בטקס שנערך באוניברסיטת ת"א. ד"ר טלי לבנשטיין – מנהלת מרפאת בונן בחיפה קיבלה פרס מנכ"ל
 • מנהל אדמיניסטרטיבי חדש למחוז חיפה וגליל מערבי של כללית

  כללית במחוז חיפה וגליל מערבי ממשיכה להתחדש בכוחות ניהול צעירים. זמן קצר לאחר שרונן נודלמן מונה כמנהל המחוז, נכנס רן אהרון לתפקידו הקודם בשנה האחרונה, כמנהל האדמיניסטרטיבי של המחוז
 • טיפולי שיאצו ודיקור לכאבי גב

  טיפולי שיאצו ודיקור במרפאת כללית רפואה משלימה בנצרת עילית סייעו למטופלים שאובחנו עם פגיעות בגב
 • רגע לפני פסח: האם תזונה ללא גלוטן מתאימה לכולם?

  נירה פלדמן, דיאטנית ורכזת תחום תזונת ילדים במכבי, מספרת לכם כל מה שרציתם לדעת על גלוטן ועל הטיפול התזונתי בצליאק
 • אתגר הרופאים: מתחרים על הצלת חיי ילדים (וידאו)

  תחרות יוצאת דופן נערכה בין צוותי רפואה מבתי חולים בכל רחבי הארץ. האתגר נערך בבית החולים רמב"ם בחיפה. מי זכה? צפו
 • ואסים מחאמיד, אסף אשכנזי, מירב נירן ואביב ברג. תמונה: משה מעוז

  אפשר לנשום לרווחה

  אלן קאר השיקה אמש את סניף חיפה: "משימתנו היא להעביר הלאה את המתנה הנפלאה הזו שנקראת גמילה מעישון"
 • מוציא מצה... תזונה בריאה בחג פסח!  

   עפ"י מומחי המרכז הרפואי בני ציון ערכה הקלורי של המצה שווה ערך לשתי פרוסות של לחם רגיל, לארבע פרוסות של לחם קל, ללחמנייה שלמה או ל-2/3 פיתה… מנהלת המחלקה לתזונה בבית החולים בני ציון, דיאטנית קלינית  ומקדמת בריאות M.Sc, בת חן כהן מציגה מספר עובדות ומציעה מספר המלצות לקראת החג
 • 90 ניתוחים בשישה ימים וחיוך אחד גדול

  ד"ר צח שרוני, כירורג פלסטי בכיר ברמב"ם והנציג הישראלי במשלחת בינלאומית להודו, החזיר את החיוך למטופלים
 • פסח כשר במרכז הרפואי בני ציון

  כמידי שנה, המרכז הרפואי בני ציון נערך בהנחייתו של מנכ"ל ביה"ח ד"ר אמנון רופא בפעילות אינטנסיבית לקראת חג פסח וליל סדר משותף שיתקיים בהתאם למספר המבקשים להשתתף בו.
 • לאכול את המצה ולהשאיר אותה שלמה

  דיאטנית כללית עם טיפים על תזונה בליל הסדר ובמהלך ימי החג
 • מוכנים לפסח קרדיט – צילום ירון חזן

  סדר פסח בכרמל

  חרוסת יין ומנות חגיגיות לכל המאושפזים, בופה מפנק לפסח במחלקת יולדות. והשנה גם הטבלת כלי פסח ועירוב מהודר לבית החולים, דירת אירוח למלווי חולים. ועוד חידושים רבים לקראת הפסח בבית החולים כרמל. " נעשה הכל כדי שכולם יוכלו להרגיש ולהנות מאווירת החג " אומר רב בית החולים כרמל הרב מאיר אינדיק .
 • אומנות הבריאות

  צוות כללית קיים מפגש עם הורים ותלמידים בבית הספר ע"ש נבון בשכנות האמנים בקריית מוצקין
 • כפפות לחץ לטיפול בשבר בשורש כף היד

  שיטת טיפול חדשה שפיתח צוות המכון לריפוי בעיסוק של כללית בחיפה לטיפול בפגיעות בשורש כף היד בעזרת כפפת לחץ, בה השתמשו עד כה לטיפול בכוויות וצלקות שנבחנה במחקר, שפורסם בכתב עת יוקרתי  
 •  חדש במרפאת כללית רפואה משלימה ביקנעם

  במרפאת כללית רפואה משלימה ביקנעם החלו בטיפולי אוסטאופתיה המתבססים על עיסוי ומניפולציות ידניות שונות  והמאפשרים שחרור שרירים, החזרת חופש תנועה מלא באזורים בהם יש הגבלה והפחתת כאבים.
 • טיפולי דיקור סיני מסייעים לחזרה לתפקוד תקין 

  טיפולי דיקור סיני בכללית רפואה משלימה בזכרון יעקב, מסייעים לחזרה לתפקוד תקין 
 • רוצים להפסיק לעשן ולא יודעים איך?

  לרגל השקת הסניף החדש של אלן קאר בחיפה, יתקיימו מפגשי יעוץ להפסקת עישון בחינם בכדי לסייע לכל המעשנים להגיע להחלטה החשובה בחיים שלהם, ההחלטה להפסיק לעשן.
 • ניתוח אף בחופשת הפסח

  מומחי מרפאות כללית אסתטיקה בצפון: "חופשת פסח נחשבת לתקופה מושלמת לניתוח אף"
 • אחיות לנפש

  מטופלים לא שקופים: זהו המוטו של קורס ייחודי שהועבר במשותף לאחיות במרפאות כללית ובבית חולים רמב"ם, בנושא בריאות הנפש
 • מומחה כללית בכנס עולמי לטלמדיסין

  ד"ר מוטי חיימי, מומחה ברפואת ילדים במרכז לבריאות הילד בחיפה הוזמן להציג מחקר על טלמדיסין בכנס עולמי שנערך בפורטוגל
 • כרמל המעשים הטובים

  עשרות רבות של עובדי ביה"ח כרמל מכל המגזרים, רופאים אחיות, עובדי מנהל ומשק, טכנאים וצוות פרא-רפואי עובדים סוציאליים ועוד עובדים רבים, פשטו את מדי ביה"ח הלבנים ויצאו לשטח ולקהילה כדי לתרום ולתת.
 • ביה"ח כרמל למען הנשים

  לנשים שחוו של פגיעה מינית, אובדן של תינוק, או חוששות מבדיקה פולשנית של רופא הנשים ועומדות לפני לידה. ביה"ח כרמל מציע שירות ליווי בלעדי לנשים שחוו טראומה וחוששות מהלידה המתקרבת. כרמל  woman friendly כדי שתוכלו ללדת בראש שקט.
 • מעשים טובים של עובדי כללית

  צוותי כללית עושים במסגרת היום יום למען המטופלים והקהילה אך ביום המעשים הטובים יצאו מגדרם במגוון פעילויות
 • "למרות שחסרים אלפי רופאים בישראל יש שמחכים שנה להתמחות"

  במדינת ישראל קיים מחסור משמעותי בתקנים להתמחויות הרפואה השונות: האם יש פתרון?
 • יום עיון ברפואת שיניים לילדים של כללית סמייל

  מעל 200 רופאי שיניים לילדים ממרפאות כללית סמייל מכל רחבי הארץ, השתתפו ביום עיון בנושא רפואת שיניים לילדים של רשת מרפאות כללית סמייל במלון דיוויד אינטרקונטיננטל, תל אביב
 • עזרה ראשונה מתוקה

  ארגז "עזרה ראשונה" עם שוקולד איכותי הוענקה לכל אחד מאלפי העובדים של כללית ברחבי המחוז
 • מוס ניתוחי בלין

  הצלחה לשיטת המוס בה מובטחת הוצאה מלאה של הגידול במהלך בביקור אחד, עם החלמה מהירה יותר ופחות צלקות במקום היחיד בו מבוצע הניתוח בקהילה הוא מרכז רפואי לין, שעד כה בוצעו 1250 ניתוחים כאלה בהצלחה ראויה לציון
 • מכבי למען הקהילה

  צוות פיזיותרפיסטים של מכבי שירותי בריאות במרכז המכונים בחיפה הגיע לתרגל עם אוכלוסיית הגיל השלישי פעילויות ספורטיביות לכבוד יום המעשים הטובים
 • ניתוח אף בחופשת הפסח

  מומחי מרפאות כללית אסתטיקה בצפון: "חופשת פסח נחשבת לתקופה מושלמת לניתוח אף".
 • השירות הסוציאלי בכרמל מכל הלב

  "יום העובדים הסוציאליים הבינלאומי הוא הזדמנות מופלא להוקיר ולהודות לעוסיו"ת הנהדרות שלנו כאן בביה"ח כרמל, אתן עושות עבודה מסורה וקשה מכל הלב, ומגיעה לכן כל התודה וכל ההערכה ".
 • "אפשר לחיות עם טרשת"

  סיפורה האופטימי של חברת מכבי נגע ברבים: בשיתוף פעולה עם הצוות הרפואי היא מגיעה להרצות בפני חולי טרשת נוספים על מנת לשפר את אורח חייהם. אור בעיניים
 • כללית למען הילדים בטירת הכרמל

  צוות המרכז לבריאות הילד של כללית בטירת הכרמל ערך הפנינג למשפחות לילדים עם צרכים מיוחדים
 • גם רופאה, גם אופה

  בריא להכיר והפעם: ד"ר מיטל אלמוג, מומחית באימונולוגיה ואלרגית ילדים במרכז לבריאות הילד של כללית בטירת הכרמל
 • בת מצווה בריאותית

  צוות כללית במרפאת איינשטיין ברמת אלמוגי ערך חגיגת בת מצווה בריאותית לתלמידות כתה ו' בית הספר הריאלי יחד עם האמהות שלהן
 • לקראת פסח: אלו טיפולי יופי יכינו אותך לחג?

  הרפואה האסתטית מציעה מבחר טיפולי יופי לעור המתבגר ונעה בטווח רחב מאוד, החל משימוש במוצרים ועד ניתוחים פלסטיים. לקראת חג הפסח
 • סגנית מנהל חדשה לבי"ח כרמל

  ד"ר שני ברוש היתה עד לאחרונה ראש צוות רפואה בנציבות קבילות החיילים: "אם לא הייתי רופאה כנראה שהייתי עוסקת בחינוך". איזה תחביבים היא מטפחת ומה תמצאו ליד מיטתה?
 • לראשונה: יום עיון להורים לילדים חולי סרטן בנושא קנאביס רפואי

  הכנס, ביוזמת מנהלת בית החולים רות לילדים שברמב"ם, ייערך בשבוע הבא במטה הארצי של האגודה למלחמה בסרטן בגבעתיים. הכניסה ללא תשלום
 • מה עשו סי היימן ומומחי רמב"ם בבי"ס יזרעאליה? (וידאו)

  400 תלמידים, צוות רפואי וסי היימן אחת –  אירוע מרגש נערך היום בבית הספר יזרעאליה בחיפה. מה עומד מאחוריו?
 • חדשנות באורתופדיה בכרמל

  שיטות טיפול פורצות דרך בפריצות דיסק בעמוד השידרה בבית החולים כרמל. אידוי ושאיבת דיסק, משתלים זעירים, חתכים קטנים והחלמה מהירה
 • הוקרה והערכה למנהלות הסיעוד בכללית

  הוקרה לאחיות כללית הפועלות באופן יוצא דופן למען מטופלים המתמודדים עם בעיות נפשיות
 • הכשרה בינלאומית ברפואה אינטגרטיבית

  סדנה ברפואה אינטגרטיבית הועברה במרכז רפואי לין על ידי פרופ' ערן בן אריה לאנשי מקצוע מהארץ ומהעולם
 • תרגיל קרינה גדול בכרמל

  תרגיל אירוע רב נפגעים ענק משולב באירוע קרינה רדיו אקטיבית הסתיים בהצלחה במרכז הרפואי כרמל.
 • פורים שמח בכרמל

  הרבה קבוצות ותורמים מכל הגוונים והמגזרים הגיעו לביה"ח כרמל ולמחלקת הילדים שבו כדי להביא משלוחי מנות ולשמח את הילדים
 • דר אילנה דבורקין - אנדודונטית צילום: יח"צ

  לטפל מהשורש

  מרפאת כללית סמייל קריית ביאליק התחדשה בטכנולוגיה מתקדמת
 • אחיות רוחניות בכללית

  אחיות כללית ממחוז חיפה וגליל מערבי העשירו ידע בקורס ליווי רוחני
 • כללית למען הנשים: ממוגרפיה ליד הבית

  כללית  מנגישה במיזם יחודי את בדיקות הממוגרפיה למבוטחות שלה: הצבת ניידות ממוגרפיה ליד מרפאותיה ברחבי מחוז חיפה וגליל מערבי
 • סמים וכאבים

  צריכת משככי כאבים גדלה פי 100 רק בעשור האחרון והיא מהווה בעיה רפואית חמורה המחייבת הגברת מודעות ומניעה. כך עולה מסיכום כנס הכאב הגדול של הצפון בהובלת ד"ר אדית בלן מנהלת יחידת הכאב בביה"ח כרמל ובמחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית .
 • מהצפון הקר ללין החמים

  משלחת אנשי בריאות מפינלנד ערכה ביקור לימודי במרכז רפואי לין של כללית
 • כללית: בדיקת ממוגרפיה ליד הבית בטירת הכרמל

  כללית מנגישה את בדיקות הממוגרפיה ויוזמת הגעת ניידות למרפאות ברחבי המחוז, כך שהמטופלות נבדקות ליד הבית
 • כנס אובאיטיס אינטראקטיבי ראשון במרכז הרפואי בני ציון

  מחלקת עיניים במרכז הרפואי בני ציון בניהולה של פרופ' ניצה גולדנברג – כהן ובהובלתו של ד"ר אורן טומקינס – נצר אירחו כמאה מתמחים מכל בתי החולים בארץ בכנס שעסק בנושא "אובאיטיס – גישה מעשית".
 • מגבירים פריון בכרמל

  מעל 5000 תינוקות נולדו עד היום בעזרת היחידה לפריון והפריה חוץ גופית של ביה"ח כרמל והמספרים רק ממשיכים לעלות
 • שומרים על הלחץ בכרמל

  מנהל המכון לנפרולוגיה ויתר לחץ דם בביה"ח כרמל ד"ר ויקטור פרחויקי יחד עם מנהל הסיעוד של המכון מר עיזאת שלאעטה  הצטיידו במכשירי לחץ דם ויצאו מהמחלקה למסדרונות בית החולים כדי לבדוק לחץ דם לעשרות מבקרים ועובדים בבית החולים
 • בריא להכיר - ד"ר ענבל חלבי

  רופאת ילדים מדלית אל כרמל הצטרפה לשורות כללית בעתלית ודלית אל כרמל
 • כיצד לעבור את מסיבות הפורים ומשלוחי המנות בלי להשמין?

  בפורים אוכלים במידה ולא "עד לא ידע". כל הטיפים של נגה פרסמן טל, דיאטנית קלינית ביחידה לתזונה ודיאטה של כללית בחיפה
 • אכילה בהפרעה

  על רקע העלייה החדה במקרים של הפרעות אכילה, הרחיבה כללית את המרפאה הייחודית המתמחה בתחום
 • לראשונה בצפון: מלונית לילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם תוקם בסמוך לרמב"ם

  המלונית תוקם באמצעות תרומתם של דוד פתאל, תושב העיר חיפה לשעבר ובעל רשת המלונות הישראלית הגדולה בעולם ושל המוסד לביטוח לאומי
 • הולכים בשביל הבריאות

  צוות מרפאת כללית במרכז הכרמל נותן דוגמה אישית בקבוצת הליכה שבועית
 • ספריה למען חולי הסרטן

  באירוע מרגש נתרמה ספרייה למען מטופלי המכון האונקולוגי של כללית בקריית בריאות זבולון
 • "גיבורות על" בכללית

  מנהל כללית במחוז חיפה וגליל מערבי ביום האישה הבינלאומי: "בשבילנו אתן גיבורות על"
 • איך שומרים על עור הפנים?

  איך שומרים על עור פנים צעיר?

  במהלך השנים חלים בעור שינויים רבים והוא משתנה: איך ניתן לשמור על עור הפנים צעיר ורענן?
 • צלחת נשית - דגשים מעניינים לתזונת נשים

  ניאורה מרטה, דיאטנית ביחידה לתזונה ודיאטה של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי, שופכת אור על התזונה הנשית בגילאי הנעורים, גיל הפוריות וגיל המעבר. חשוב לדעת
 • יום בריאות אישה רדיופוני

  לרגל יום האישה התייצבו מומחיות כללית באולפני הרדיו המקומיים והציגו היבטים שונים באשר לבריאותן הנפשית והגופנית של נשים
 • אסטרטגיה מבית חולים כרמל

  ד"ר גיל לביא, סגן מנהל ביה"ח כרמל, קודם לתפקיד בכיר בהנהלת הכללית ומונה לראש אגף תכנון ואסטרטגיה בהנהלה הראשית.
 • מעודדים הנקה בכרמל

  לראשונה בבתי החולים בצפון. קורס  מקצועי בנושא הנקה לרופאים נפתח ומתקיים בביה"ח כרמל.
 • יום השוויון המגדרי 2019: מצדיעים לכוח הנשי באירוע הוקרה

  במסגרת אירועי יום השוויון המגדרי שצוינו השבוע ברמב"ם, התקיים טכס מיוחד במהלכו הוענקו תעודות הוקרה לשלוש פרופסוריות מובילות אשר עשו את דרכן המקצועית והמחקרית בין כותלי הקריה הרפואית רמב"ם
 • בית ספר לרופאים לטיפול בכאב

  פרויקט של מכבי שירותי בריאות במחוז הצפון, מעניק לצוות הרפואי מיומנויות מתקדמות לטיפול בסוגי כאבים שונים בקרב מטופלים
 • רפואה אונקולוגית משולבת בכנס עולמי

  פרופ' ערן בן-אריה, מנהל המערך לרפואה משולבת בשירות האונקולוגי של כללית, הוזמן להרצות בכנס השנתי של החברה לאונקולוגיה אינטגרטיבית באריזונה, ארה"ב
 • חדש בכללית: מרפאה לפסיכיאטריה מגדרית

  כללית הפעילה במסגרת מערך בריאות הנפש במחוז חיפה וג"מ שירות ייחודי המותאם למגדרים, בדגש על נשים במעגל החיים
 • על סמים וכאב

  הסתיים בהצלחה כינוס הצפון ה-10 לטיפול בכאב שהובילה ד"ר אדית בלן, מנהלת יחידת הכאב המרחבית של כללית. המומחים: צריכת משככי כאבים בארה"ב גדלה פי 100 ומהווה גם בארץ בעיה רפואית חמורה שמחייבת הגברת מודעות ומניעה
 • כנס רמב"ם השנתי לרופאי ילדים

  כנס רמב"ם השנתי לרופאי ילדים, התקיים לאחרונה במלון "דן כרמל" שבחיפה
 • מה אמרת?

  על ליקוי שמיעה בקרב מבוגרים, השפעתו ודרכי שיקום והתמודדות: הדס בן סימון, מנהלת שירות קלינאות התקשורת של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי
 • מכבידנט חיפה מצטיינת 2018

  מרפאת חיפה של רשת מרפאות השיניים  מכבידנט, זכתה בפרס מצוינות באיכות השרות לשנת 2018 
 • נפרדים מגלילה

  אבל כבד נפל על בית החולים כרמל עם קבלת הידיעה על מותה הטרגי של מנהלת לשכת ההנהלה של בית החולים גלילה ביטון.