עומסים בבית החולים? בכללית מזכירים כי ניתן להגיע למיון הקהילתי

על רקע העומסים הכבדים בחדרי המיון מזכירים בכללית כי ניתן להגיע לחדר המיון הקהילתי שמפעילה כללית עם רמב"ם. כל היתרונות וכל הפרטים בידיעה
 

על רקע העומסים הכבדים בחדרי המיון מזכירים במחוז חיפה של כללית, כי ניתן להגיע לחדר המיון הקהילתי שמפעילה כללית בשיתוף עם רמב"ם ואשר משמש כחדר מיון לכל דבר ועניין, רק ללא צורך בהפניה וללא המתנה ממושכת.

כזכור, במטרה להקל על העומס הרב במיון בית החולים רמב"ם, נפתח לפני מספר חודשים מיון קהילתי במרכז רפואי לין, במיזם משותף לכללית ולבית חולים רמב"ם.

בכללית מציינים את המענה המעולה לכל מי שנרתע מהעומס במיון ומצבו אינו מחייב הגעה לבית חולים, מה שנכון למעשה באשר למרבית הפניות לחדרי המיון.

מיון קהילתי בכללית. מומלץ לחסוך זמני המתנה וכאבי ראש ופשוט להגיע. צילום דוברות כללית

המיון הקהילתי מאוייש רק על ידי רופאים מומחים, מרביתם ממיון רמב"ם. במיון מיטות עם תשתית חיבור לצנרת חמצן וכו', בדיוק כמו בבית חולים, בהן ניתן להשהות את המטופל לצורך קבלת עירויים, טיפולים ומעקב למשך מספר שעות.

היתרונות: מסלול מהיר, רופאים מומחים (לא סטאז'רים ומתמחים…), מעבדה, מכון הדמיה ועוד. ישנה אפשרות לרופאי המיון להיעזר במגוון היועצים מכל התחומים במרפאה אשר פועלים במרכז לין. כמו כן, ישנו בית מרקחת במקום, כך שניתן לקבל תרופות מיד ללא חיפוש אחר בית מרקחת. כך גם אין צורך במכתב הפניה ואין תשלום אגרה.

העלות הינה רק השתתפות עצמית, כמו בפניה לרופא יועץ.

מדובר בעיקר במסלול מהיר ללא ההמתנות הממושכות בבתי החולים וללא חשיפה לזיהומים צולבים.

השירות ניתן מגיל 16 ומעלה.

מיון קהילתי בכללית – מיזם משותף לכללית ולבית החולים רמב"ם בכדי להקל על העומסים. בתמונה: חדר המיון ברמב"ם. צילום: בן יוסטר

 

יש לציין כי לפי נתוני משרד הבריאות 60 אחוז מהפניות למיון הינן בשעות היום, אז פועל המיון הקהילתי.

חשוב מכך, למעלה מ 95% מהפונים למיונים הקהילתיים של כללית – יוצאים לאחר אבחון וטיפול במקום – ללא צורך להגיע למיון בבית החולים ואף לא מגיעים למיון לאחר מספר ימים, כי אובחנו וטופלו היטב במיון הקהילתי.

המיון הפועל בלין מצטרף לרשת מיונים קהילתיים הפועלים גם בקריית הבריאות זבולון בקריית ביאליק והמרפאות היועצות של כללית בנהריה, עכו, כרמיאל וסחנין.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות