גאווה עצומה בקריות: דור העתיד מצדיע ברגעים אלה לרמטכ"ל הנבחר

בדקות אלו ממש נכנס בן קריית ביאליק, רב אלוף אביב כוכבי, לכהונת הרמטכ"ל ה- 22 של מדינת ישראל. הטקס משודר בשעה זו בכל ערוצי החדשות ובבית הספר אורט ביאליק בו התחנך הרמטכ"ל, צופים בו בהתרגשות רבה
 

בחטיבת הביניים אורט דפנה שבקריית ביאליק, אפשר היה לראות הבוקר (שלישי) בני נוער נרגשים וגאים מאוד:

לא בכל יום (וגם לא בכל דור) נכנס בוגר בית הספר, לתפקיד הרמטכ"ל של מדינת ישראל.

הרמטכ"ל הנכנס, רא"ל אביב כוכבי (54), נולד וגדל בקריית ביאליק וגם כיום הוא מוסיף להתגורר סמוך לקריות, במצפה עדי.

הקצין עם הכומתה האדומה, שזכה לפני דקות ספורות לקבל דרגת רב אלוף, שירת בין יתר תפקידיו רמי הדרג גם כראש אמ"ן וכסגן הרמטכ"ל. הוא נשוי ליעל, עורכת דין במקצועה, ואב לשלוש בנות.

 

מעניקים דרגת רא"ל לאביב כוכבי: ראש הממשלה ורעיית הרמטכ"ל, יעל. צילום מסך ערוץ 13

 

בנאום מרגש אמר הרמטכ"ל הנכנס: "אני נוטל עליי את התפקיד ביראת קודש ורואה בו זכות שניתנה לי בסיוע רבים הראויים לתודה. להוריי, שקבעו בידי את המצפן הראשון, מצפן הערכים. למפקדיי ולפקודי לאורך השנים, לשר הביטחון הקודם ליברמן ולך ראש הממשלה ושר הביטחון על הבעת האמון. מעל לכל, לבנותיי ולרעייתי יעל הצועדת עמי כשותפה בדרך התלולה….

"כמו כל חייל במעמד השבועה, התחייבתי בזמנו גם אני להקדיש את כל מאמציי להגנת המולדת. כעת, כראש המטה הכללי, כשלנגד עיניי אבני הביטחון הלאומי וטובת המדינה – אני נשבע מחדש. המלאכה מרובה, בהצלחה לכולנו", דברי הרמטכ"ל.

 

רא"ל אביב כוכבי. מודה לכל מי שעמד מאחוריו, ובראש להוריו, שהעניקו לו את מצפן הערכים. צילום מסך ערוץ 13

 

הוא למד בבית הספר היסודי "הבונים" בקרייה ומשם המשיך ללימודיו התיכוניים בבית הספר "אורט ביאליק". כוכבי היה חניך ב"מחנות העולים" בעיר.

בחטיבת הביניים דפנה בקריית ביאליק, עורכים ברגעים אלו ממש מחווה מרגשת עם כניסת בוגר בית הספר לתפקידו.

צוות המורים והמחנכים בחטיבה בה למד רא"ל כוכבי, קיבל הבוקר הודעה ממנהלת החטיבה, רעיה טובול, בה נכתב: "היום בשעה 9.30 יתקיים טקס החלפת תפקיד הרמטכ״ל. אביב כוכבי הינו בוגר בית הספר. מבקשת מכל המורים לפתוח בשעה זו את אחד מערוצי החדשות במחשב ולהקרין לתלמידים ולספר על אביב כבוגר בית הספר. מסר של הצלחה, גאווה, כבוד ושייכות".

 

 

התרגשות הבוקר בחטיבת דפנה בקריית ביאליק. צילום: אורט דפנה

 

 

גאווה. תלמידי חטיבת דפנה, הבוקר, מברכים את הרמטכ"ל שלמד בבית ספרם. צילום: אורט דפנה

 

 

רא"ל כוכבי הוא בעל תואר ראשון בפילוסופיה מהאוניברסיטה העברית שבירושלים, בעל תואר שני במנהל ציבורי מאוניברסיטת הרווארד שבארצות הברית ותואר שני נוסף ביחסים בינלאומיים מאוניברסיטת ג'ונס הופקינס.

הוא מנהל אורח חיים צמחוני ובזמנו החופשי נהנה בעיקר לצייר.

 

בהצלחה לחייל מספר 1. 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות