תושב הקריות רצח את הכלבה "קאיה" ונדון לעבודות שירות בלבד

שישה חודשי עבודות שירות. זהו העונש שירצה תושב קריית ים אשר הודה כי שיסף את גרונה של כלבת השכנים "קאיה"
 

 

באוקטובר 2017, יממה לאחר שהכלבה קאיה שרטה קלות את בתו, שיסף תושב קריית ים את גרונה באמצעות סכין, כאשר בעל הכלבה, שכנו של הנאשם, מתחנן וזועק אליו כי ירחם עליה.

מכתב האישום עולה כי בעת שביצע את המעשה המחריד צעק הנאשם: "באתי לקחת נשמה" ודקר את הכלבה בכל חלקי גופה, בעודה קשורה ברצועה.

הנאשם ואחיו עבדו עם המתלונן, ואף היו חברים. ב- 13.10.17 הגיע הנאשם עם אשתו ובתו לבית המתלונן, לביקור חברי. הילדה שיחקה עם הכלבה קאיה בת השנה, וזו שרטה אותה קלות בפניה. מחקירת המשטרה עולה כי למחרת ביקש הנאשם לראות את פנקס החיסונים של הכלבה, בכדי לוודא שהילדה לא תזדקק לזריקות. אלא שמשם – העניין התדרדר.

מכתב האישום עולה כי הנאשם הגיע כשהוא מלווה באחיו, לבית בעלי הכלבה, שם שיסף את גרונה של הכלבה באכזריות, בעוד אחיו נועל את בני המשפחה ומונע מהם גישה החוצה, בכדי למנוע את המעשה הנורא המבוצע בכלבה הקשורה.

 

הכלבה קאיה לאחר המעשה המחריד. צילום פרטי

 

"הנאשם גרם למותה של הכלבה בייסורים והותיר אחריו זירת עבירה מדממת, בעוד הכלבה קשורה ברצועה", נטען בכתב האישום.

לפני מספר חודשים שוחרר הנאשם למעצר בית בתנאים מגבילים, בהם גם איזוק אלקטרוני. את מעצר הבית עשה הנאשם הרחק מהקריות, בבית אמו בטבריה, בכדי שלא יהיה קרוב לבעלי הכלבה ומי ממשפחתם.

מייסדת עמותת "תנו לחיות לחיות" אתי אלטמן אמרה אז ל"ניוז חיפה קריות" כי "המקרה הוא אחד המקרים המחרידים ביותר שראיתי, וראיתי אינספור מקרים מחרידים. מוח האדם ממציא כל הזמן איך לפגוע עוד ועוד בבעלי חיים ואי אפשר שלא להזדעזע. זהו הרוע בהתגלמותו. הנאשם אמנם שוחרר עד תום ההליכים, אבל אני בטוחה שהכלא ממתין לו לכמה שנים טובות", אמרה אז אלטמן.

אתמול (שני) כאמור, אימץ בית משפט השלום בקריות את הסדר הטיעון עם הנאשם וקבע כי הוא ירצה שישה חודשי עבודות שירות בלבד.

 

רחבת בית משפט השלום בקריות. צילום: דובי

 

השופטת ציינה כי הוא הנאשם כבר ריצה עד עתה עונש עת שהה במעצר ובמעצר בית, במשך ארבעה חודשים בקירוב.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות