"אמנות השילוב"

מכללת גורדון פתחה את שעריה לקהל הרחב לכבוד יום עיון השנתי של החוג לחינוך משלב – "אמנות השילוב"
 

פעם נוספת המכללה האקדמית גורדון פתחה שעריה לקהל הרחב לכבוד יום העיון השנתי של החוג לחינוך משלב, "אמנות השילוב", שהתקיים בתאריך 14.01.19 באודיטוריום של המכללה.

ביום העיון השתתפו אנשי ספר ומכחול כגון אורית ברגמן, סופרת, מאיירת וראש תחום איור ב"בצלאל", והסופרת עפרה גלברט-אבני. באירוע נכח דובר מיוחד, אורן אלמוג, תושב חיפה שחייו ניצלו בפיגוע ב"מקסים" בשנת 2003, והוא התעוור בעקבותיו. סיפורו המיוחד של אורן אלמוג הפך לסמל של יכולת שילוב בחברה גם לאחר טרגדיה קשה בעקבות תהליך השיקום שעבר, שבסופו זכה במדליית ארד באליפות העולם לשיט עיוורים, ואף הדליק משואה בטקס יום העצמאות בהר הרצל. את יום העיון יזם וארגן ד"ר שי רודין בעזרת ראשת החוג לחינוך משלב בתואר שני, ד"ר אסנת פירסטטר.

חזית המכללה. צילום: מיקי אופק

האקדמית גורדון תמיד הייתה מוסד המעודד למידה, מחקר, חדשנות ומצוינות המסייעים בהתמודדות עם האתגרים במערכת החינוכית והחברתית במאה ה-21, ולכן פועלת בלי סוף ליצירת השראה בקרב אנשי החינוך העתידיים הלומדים בו.

מתוך אמונה זו יזם החוג לחינוך משלב את יום העיון בנושא "אמנות השילוב", המקדם את רעיון העיון, השילוב וההכלה של תלמידים ממגוון שונויות: קבוצות אתניות שונות, בעלי צרכים מיוחדים ומגזרים שונים במערכת החינוכית.

תוכנית הלימודים מתקיימת במסגרת לימודי תואר שני ומושתתת על שלוש חטיבות לימודים: תפיסות וגישות בחינוך המשלב, סוגיות בתכנון לימודים בחינוך המשלב ודרכי התערבות עם אוכלוסיות משולבות. תהליכי הלמידה בתוכנית מתבססים על מגוון דרכי הוראה: הרצאות, תרגילים, דיונים, למידה עצמית, התנסויות בסדנאות ופיתוח תכניות התערבות במסגרות עם אוכלוסיות משולבות.

חזית המכללה. צילום: מיקי אופק

אסנת ארגמן, דקאנית לימודי מוסמך באקדמית גורדון: "שמחתי מאוד על היוזמה לקיים יום עיון ייחודי שמותאם באופן מושלם לחוג לחינוך משלב. יום העיון התחקה אחר אחד מהכלים המרכזיים שהופכים את השילוב לאפשרי – אמנות – כגשר לשיח בין תלמידים, וכן כאמצעי שדרכו יכולות מורות וגננות להיחשף לעולמם הרגשי של תלמידיהן. כמו כן אני מברכת על שהייתה לנו ההזדמנות לפגוש את אורן אלמוג, שהוא עצמו סמל ליכולת להשתלב אחרי טרגדיה קשה. אני בטוחה שמגוון כזה של רעיונות ודוגמאות לשילוב יעניק השראה לאנשי החינוך שלנו".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך