מסאז'יסטית זכתה בפיצויי עתק לאחר שעברה הטרדה מינית

מסאז'יסטית שהועסקה בבית מלון חוותה הטרדה מינית קשה מצד מטופל, עד שהתמוטטה נפשית. מה פסקה השופטת?
מסאז'יסטית שהועסקה בבית מלון, חוותה הטרדה מינית קשה מצד מטופל והתמוטטה נפשית.

מכתב האישום שהוגש נגד הגבר, הוא פנה אליה במהלך העיסוי ואמר לה: "את רוצה 500 שקל, אני מוריד את התחתונים ואתן לך 500 שקל".

בהמשך הוריד הגבר את תחתוניו ואמר לתובעת: "את רוצה 500 שקל, תשתחררי".

התובעת הביעה את מורת רוחה ואמרה למטופל כי לא תוכל להמשיך בטיפול, ובתגובה לכך הוא נגע בידה ואמר לה: "אני צוחק", פתח את רגליו והניח את ידו על איבר מינו, תוך כדי שהוא אומר לה: "לא הרגשתי פה כלום".

 

הטרדה מינית קשה. צילום: אילוסטרציה

עקב ההטרדה המינית הקשה יצאה המסאז'יסטית נסערת מחדר הטיפולים. בהמשך הגישה האישה תלונה  במשטרה אשר פתחה בחקירה, וכנגד הגבר הוגש כתב אישום, שייחס לו עבירה של הטרדה מינית.

האישום הפלילי הסתיים בעסקת טיעון במסגרתה הודה המטופל במעשיו והוטל עליו עונש מאסר על תנאי וכמו כן תשלום פיצויים בסך 16 אלף שקלים למתלוננת.

המסאז'יסטית אשר כאמור התמוטטה נפשית והתקשתה לטפל עוד בגברים, פנתה לעורכי הדין קרן ברק ומארק לייזרוביץ' אשר אשר השיגו עבורה את הקצבאות מהביטוח הלאומי.

המוסד לביטוח לאומי הכיר באירוע כתאונת עבודה, והעביר לאישה דמי פגיעה, גמלת נכות מעבודה  וקצבה מיוחדת – בסך כולל של כ-2.5 מיליון שקלים.

 

התמוטטה והתקשתה לטפל עוד בגברים. צילום: אילוסטרציה

 

עורכי הדין לא הסתפקו הכך והגישו תביעה אזרחית נגד הגבר, בשם האישה – תביעה שאליה הצטרף כצד גם המוסד לביטוח לאומי (בתביעת שיבוב).

לאחר שהוגשו חוות דעת סותרות מטעם התביעה וההגנה, מינה בית המשפט מומחית מתחום הנפש, אשר קבעה כי האישה סובלת מסימפטומים האופייניים לפוסט-טראומה וסממנים של דיכאון  ואובדנות, וקבעה לה נכות צמיתה של 30%.

בימים אלה הטילה השופטת אשרית רוטקופף פיצויים חסרי תקדים על הגבר, בסך כולל של  למעלה מ-720 אלף שקל – אותם עליו להעביר לאישה ולמוסד לביטוח לאומי.

 

פיצויי עתק. עו"ד קרן ברק. צילום: יח"צ

בפסיקתה קבעה השופטת כי על הנתבע לשלם לתובעת פיצוי בסך 180,567 שקלים,  ולמוסד לביטוח לאומי סכום של 541,704 שקלים.

לדברי עוה"ד קרן ברק, פסק הדין מוכיח כי הליך התביעה האזרחי הוא ההליך הנכון עבור נפגעות תקיפה מינית, ואל להן להסתפק רק בפעולה נגד התוקף במישור הפלילי.

לדבריה, חשוב שנפגעות תקיפה מינית הסובלות מפוסט טראומה יפנו לייעוץ משפטי על מנת למצות את  זכויותיהן גם מול המוסד לביטוח לאומי, שבמקרה זה כאמור, פיצה את האישה במיליוני שקלים.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות