ממשיכים לטפל בבית

כנס של צוות היחידה להמשך טיפול  ומעקב של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי שמעניק שירות ייחודי של אישפוז והוספיס בית
60 אנשי צוות רב תחומי של כללית ביחידה להמשך טיפול ומעקב בחיפה, בניהולה של ד"ר דניאלה נחום התכנסו ליום עיון שבמהלכו העשירו ידע וערכו סיעור מוחות לשיפור שירות.

צוות היחידה להמשך טיפול ומעקב של כללית כולל רופאים מומחים, אחים ואחיות, עובדים סוציאליים, פיזיותרפיסטים, קלינאי תקשורת, מרפאים בעיסוק ודיאטניות שמעניקים מעטפת שירות ייחודי בבית החולה. בדרך זו מתאפשר לחולים, שעלולים לשהות תקופות ארוכות ואף משך שנים בבתי חולים ובמוסדות, להמשיך לשהות בבתים כשהם מטופלים על ידי צוות רב מקצועי של כללית המגיע אליהם ונמצא עמם בקשר רציף.

היחידה מטפלת בכ-380 חולים המרותקים לבית מילדות עד זקנה, בהם חולים מונשמים, חולי ALS ואחרים וכן מפעילה הוספיס בית שמאפשרת, למי שבוחר בכך, לסיים את חייו בביתו, כיום יש בהוספיס בית כ-280 חולים אונקולוגיים.

 

מירי בלאופלד ורות ברוך בכנס של היחידה. צילום: דוברות כללית

שירות נוסף שניתן לכ-450 מטופלים, הינו שיקום בבית במקום שהייה ממושכת במחלקת שיקום, למשל לאחר ניתוח שבר הירך וכ-40 חולים במצב סופני, שאינם אונקולוגיים, כמו חולי ניוון שרירים, דמנציה סופנית ועוד.

הכנס נערך באולם בי"ס לסיעוד ע"ש י.זיידה שאירח בנדיבות את הצוות ועל כך הוענקה תעודה למנהלת ביה"ס חוה וינר.

אלי כהן, מנהל כללית במרחב פתח בדברי ברכה לצוות שעושה עבודת קודש מאתגרת וציין את חשיבותה הרבה של היחידה להמשך טיפול.

רות ברוך – מנהלת הסיעוד במחוז הציגה את הארגון מחדש שעברה היחידה, ד"ר דניאלה נחום, מנהלת היחידה להמשך טיפול הציגה מגמות ותוכניות לעתיד.

יועץ ארגוני התייחס לתהליכי שינוי והתמודדות הפרט עם שינוי.

בהמשך נערכה פעילות בקבוצות שכל אחת מהן הורכבה במאנשי מקקצוע שונים ודנה באתגר אחר הניצב בפני הצוות.

מארגני הכנס מקווים שהוא יתרום לשיפור ופיתוח נוסף של שירות חשוב זה שכיום מטופלים בו מאות אנשים והוא עתיד להתרחב, גם נוכח הזדקנות האוכלוסייה והמגמה ברפואה ובציבור להעדיף טיפול איכותי בבית על פני שהייה בבית חולים ובמוסדות.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות