בעלת גן ילדים בחיפה הסיעה שבעה ילדים ברכב. מה גזר עליה בית המשפט?

בפני בית המשפט הוצג סרטון בו תיעדו ההורים את הגננת הוותיקה כשהיא מוציאה שבעה ילדים מהרכב. מה גזר עליה בית המשפט?
 

גננת וותיקה, בעלת גן פרטי בחיפה, הסיעה 7 ילדים ברכבה וסיכנה את חייהם, כך עולה מגזר הדין שניתן לאחרונה בבית המשפט לתעבורה בחיפה.

נציג לשכת התביעות טען בדיון, זמן קצר לפני שנגזר עונשה של הגננת, כי "מדובר בתיק שהוא חמור, מדובר בכך שהנאשמת הינה גננת בגן, עובדת בגן, אשר הסיעה ברכבה 7 ילדים ברכב, הילד השביעי על פי כתב האישום לא היה בהתקן ריסון (מושב בוסטר- ק.ר)".

עוד הוסיף בא כוח המדינה וטען: "המסוכנות גבוהה בהסעת ילדים קטנים ברכב גדול כאשר אחד הילדים הינו ללא התקן ריסון ומסכנת את הילדים ובנס לא נגרמה תאונה ולא נפגעו הילדים.

אנחנו רוצים שבית המשפט יראה בחומרה רבה את התנהלות הנאשמת בתיק זה".

 

בית המשט קבע: סיכנה את הילדים. צילום מסך מתוך הסרטון שהוגש לבית המשפט

 

המדינה ביקשה מבית המשפט להטיל על הגננת החיפאית עונש מאסר על תנאי, פסילה ארוכה מהחזקת רשיון נהיגה, פסילה על תנאי וקנס משמעותי.

אמו של אחד הילדים אשר נסע ברכב כאשר הוא אינו חגור – אמרה במהלך הדיון:

"התאומים שלי היו בצהרון. הנאשמת היתה אמורה להסיעם עם עוד שני ילדים. כאשר היא נשאלה כמה פעמים, היא התחייבה בפנינו שלכל הילדים יהיו בוסטרים".

עוד הוסיפה האם ואמרה: "פנו אלינו אנשים, תבדקו איך היא מסיעה את הילדים שלכם……. ".

 

עו"ד אריאל יום טוב. מייצג את ההורים. צילום: דניס גרצקיס

סגן נשיא בית המשפט לתעבורה בחיפה, השופט גיל קרזבום, ציין בהכרעת הדין כי הנאשמת הביעה חרטה וציינה כי מדובר באירוע בודד וכי התנצלה בפני הורי הילדים. עוד ציין השופט כי הגננת סיפרה כי כיום היא אינה מסיעה את הילדים, ברכב אלא מובילה אותם ברגל.

יחד עם זאת, קבע השופט: "לא מדובר בנסיבות קלות נוכח העובדה שמדובר בגננת האחראית על שלומם של הילדים הקטנים, אשר הסיעה ילד מעל המותר ברשיון הרכב, ולכך עלולות היו להיות השלכות גם בנוגע לכיסוי הביטוחי, שלא לדבר על הסיכון לשלומו של הקטין ולשלומם של יתר נוסעי הרכב, ככל שהיתה מתרחשת תאונה, ומי שאינו חגור, לא רק שיכול היה להיפגע בעצמו, כי אם לפגוע גם בקטינים האחרים ברכב.

השופט פסל את רשיונה של הגננת למשך חודש ימים, והטיל עליה עונש פסילה על תנאי למשך 3 שנים ותשלום פיצוי בסך 1,000 שקלים לאמו של הילד, אשר לא היה חגור בזמן ההסעה.

עו"ד אריאל יום טוב אשר ייצג את ההורים בהליך, אמר לאחר הדיון: "גזר הדין מדבר בעד עצמו. קשה להימנע מהמחשבה מה היה קורה לילדים הקטנים לו הייתה מתרחשת תאונת דרכים".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות