טרגדיה בנשר: תנור חימום הושאר דולק, קשישה נספתה בדירתה

שוב גורם תנור חימום לטרגדיה קשה. קשישה כבת 80 מצאה הבוקר את מותה בשריפה קשה שאחזה בביתה בשל תנור חימום שהושאר דולק. בשירותי הכבאות שבים ומתריעים
 

הבוקר (שבת), בשעה 06:34, התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב כרמל על שריפה ברחוב מרדכי בר מוחא בנשר.

השאיפה אירעה בדירה בקומה השנייה, בבניין בן 3 קומות.

חובשים ופראמדיקים של מד"א קבעו את מותה של אישה כבת 80 שאותרה בדירה עם כוויות קשות וללא סימני חיים ופינו לבית החולים רמב"ם שני נפגעים במצב קל, בהם גבר כבן 80 וגבר כבן 50 כשהם סובלים משאיפת עשן. מחקירת האירוע עולה כי תנור חימום שהושאר דולק הוא שהביא לאסון.

 

 

תנור חימום גרם לאסון. צילום: דוברות המשטרה

 

הבוקר בנשר, מחוץ לבניין בו אירעה הטרגדיה. צילום: דוברות מד"א

 

שלושה צוותי לוחמי אש מתחנה איזורית חיפה, בראשות להב ברק סילם, פעלו הבוקר בשריפה הקשה.

.
במהלך פעולות הכיבוי והסריקה בדירה איתרו לוחמי האש את גופת האשה. גבר נוסף חולץ מהדירה עוד טרם הגעת כוחות הכיבוי.

 

הדירה בה מצאה הקשישה את מותה הבוקר. צילום: דוברות כבאות מחוז חוף

 

מפקד האירוע להב ברק סילם: "בהגיענו למקום הבחנו בבעירה עזה בתוך הדירה ובעשן רב הבוקע ממנה. אחד השכנים אשר בידו מפתח לדירת השניים מסר כי הספיק לפתוח את דלת הדירה ולהוציא את הגבר, וכי קיים חשש כי בדירה ישנה אשה. חדרנו לדירה עם קו מים ותחת קרינת חם עצומה, הדירה כולה היתה אפופת עשן כבד, התחלנו מיידית בפעולות סריקה במקביל לפעולות הכיבוי, ובאחד החדרים בו התקיימה בעירה עזה  איתרנו לצערנו את האשה".

 

הכבאיות מחוץ לבניין בו אירעה השריפה. צילום דוברות כבאות מחוז חוף

 

מפקד תחנת חיפה הגיע לזירה והורה על הקמת צוות חקירה אשר יעמוד על הנסיבות אשר הובילו לפרוץ השריפה.

צוות חוקרי הדליקות ממחוז חוף, בראשות סגן טפסר רן לוי, הגיעו לזירה ועם תום בחינת הממצאים הגיעו למסקנה כי הגורם לפרוץ הדליקה נעוץ בתנור חימום אשר פעל בסמוך למיטה.

 

התנור שהביא לטרגדיה. צילום דוברות כבאות מחוז חוף

 

בכבאות והצלה לישראל שבים וקוראים לציבור הרחב להhמנע משימוש בתנורי ספירלה ודומיהם בהם מתקיימת קרינת חם ישירה, על אחת כמה וכמה ללא השגחה.

יש להרחיק אמצעי חימום מבדים כדוגמת שמיכות וכל חומר דליק אחר.

"גם במקרה הזה, גלאי עשן שעלותו זניחה, היה ביכולתו להתריע בזמן ולהביא לסיום אחר לגמרי של האירוע המצער", ציין הבוקר דובר שירותי הכבאות במחוז חוף, להב אורי צ'ובטרו.

 

פוסט שהעלה הבוקר ראש עיריית נשר, רועי לוי, בעקבות הטרגדיה

 

ראש עיריית נשר, רועי לוי, הגיע לזירת האירוע והנחה את מנכ"ל העירייה, מנהל מחלקת הרווחה וצוותי העירייה שהגיעו אף הם למקום לסייע לכוחות ההצלה  ולהושיט כל סיוע נדרש למשפחות הנפגעים.

 

הדירה עלתה באש. צילום: דוברות המשטרה

 

מהמשטרה נמסר הבוקר כי נפתחה חקירה בעקבות הטרגדיה: 

"במוקד 100 התקבל בשעה 05:30 דיווח על שריפה שפרצה  בבית מגורים בנשר, כאשר גורמי רפואה שהגיעו למקום נאלצו לקבוע את מותה של דיירת הבית ולפנות את בעלה וכן את השכן שסייע בחילוצו מהדירה,  לקבלת טיפול רפואי, לאחר שנפגעו כתוצאה משאיפת עשן.
מבדיקה ראשונית עולה, כי מקור השריפה ככל הנראה בתנור חשמלי ("ספירלה") שמוקם קרוב למיטה. בדיקת נסיבות האירוע נמשכת בשת"פ גורמי מקצוע של כב"ה ובמשטרה מבקשים מהציבור להימנע משימוש בתנורי חימום  ללא השגחה וסמוך למקומות דליקים".

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות