"אנחנו נעשה הכל כדי שהסטודנט יצליח"

ביקור מיוחד במכללת אורט ביאליק: "בתור סטודנט כאן אני ממליץ בחום ללמוד, ואם כבר ללמוד אז במקום איכותי כמו מכללת אורט ביאליק"
הגענו לביקור במכללת אורט ביאליק, ביקור בו שמענו קצת על המכללה, על הייחוד שלה על פני מכללות אחרות, ומה צופן לה העתיד.

אשר קריסטל, אתה מנהל מכללת אורט ביאליק מזה שנתיים, ספר לנו קצת על עצמך.

"אני נמצא פה כשנתיים. צמחתי בשדה הטכנולוגי, בעברי אני הנדסאי בניין, המשכתי להנדסה תעשייה וניהול, בעל תואר שני בהנדסת מכונות. אחרי הצבא התחלתי ללמד במכללת 'אורט בראודה' והייתי שם ראש מחלקת תעשייה וניהול במשך כ-15 שנים. כשהגיעה ההזדמנות לנהל את מכללת אורט ביאליק וכשפנו אליי הגעתי לכאן. אני אוהב את המקום הזה ולא חושב שאפשר להיות במקום אחר".

קריסטל. תמונה: ניוז חיפה קריות

קריסטל. תמונה: ניוז חיפה קריות

במה מכללת אורט ביאליק עוסקת?

"המכללה עוסקת בטכנולוגיה, יש לנו כאן מגמות שהן טכנולוגיית הליבה, מכונות חשמל ובניין, אלו המגמות הגדולות שלנו. יש לנו כאן אלקטרוניקה, תעשייה וניהול, תוכנה, לימודי תעודה. בנוסף יש לנו גם מכינה לקראת הלימודים במכללה, ותכנית מיוחדת של חינוך מיוחד שגם הם מגיעים לתעסוקה מקצועית בתחום מכונות ותקשוב"

למה כדאי ללמוד מקצוע טכנולוגי, ולמה כאן?

"טכנולוגיה היא המסוגלות הלאומית שלנו. אדם שאין לו בטחון בארגז הכלים שלו ואיך לעבוד עם הכלים שלו אין לו אפשרות לצמוח ולהתפתח. אדם משפר את המסוגלות האישית שלו כשהוא יודע לעשות משהו. המכללה הזו מייצגת משהו שאין במקומות אחרים: הקשבה, סביבה נעימה, תמיכה. אנחנו נעשה הכל כדי שהסטודנט יקבל את התעודה החל מפרוייקטים של חונך חניך ועזרה לכל סטודנט".

איפה אתה רואה את המכללה בעוד חמש שנים?

"לשמחתי, היום אנחנו נמצאים בצומת קבלת החלטות בעולם המודרני, חלק מהמקצועות עומדים להתבטל וחלק ישתנו לאור צורכי הטכנולוגיה. הטכנולוגיה שלנו נמצאת בטופ, הכי עדכנית, הכי ניתנת להתאמה לפי ההתפתחויות שיהיו כאן בעתיד. יחד עם היחס האישי שיש לנו כאן אני רואה אותנו ממשיכים להוביל".

אורי שחם ראש מחלקת תעשייה וניהול. ספר לי על המחלקה.

"אנחנו מכינים את הסטודנטים לעולם העבודה המודרני. הבוגרים שלנו משתלבים בסוגים רבים של עבודות ושל ארגונים: מנהלי רכש, מנהלים לוגיסטיים, בתפקיד גלובלי וטכנולוגי".

שחם. תמונה: ניוז חיפה קריות

שחם. תמונה: ניוז חיפה קריות

איך אתם עוזרים לסטודנטים להשתלב בשוק העבודה?

"למשל לסטודנט שמסיים תואר הנדסאי אנחנו עוזרים להיכנס לשוק העבודה, יש כאן ערבי חשיפה שבו מגיעים ארגונים לגייס עובדים, ויש לנו גם 'אופק אקדמי', שניתן להמשיך מתואר הנדסאי לתואר ראשון בלוגיסטיקה של אוניברסיטת בר אילן, שמכירה בתואר הנדסאי כחצי תואר ראשון. מי שמסיים פה כהנדסאי גם פטור מפסיכומטרי, כלומר אתה יכול להיות אחרי 4 וחצי שנים גם הנדסאי תעשייה וניהול, גם בעל תואר ראשון בלוגיסטיקה וללא כל צורך בפסיכומטרי".

ישראל אלחרר אתה סטודנט במכללת אורט ביאליק, ספר לי מה אתה לומד כאן.

"אני סטודנט שנה ב' לחשמל. התחלתי במכינה ואז המשכתי כאן. אני כשלוש שנים במכללה ובכל התקופה שלי אני מרגיש פה כמו בבית, יש הרגשה של משפחה, הרגשה של התחדשות מרמת הכיתות והמבנים. אני ממליץ בחום רב ללמוד, ואם כבר ללמוד אז במקום שאכפת לו מהסטודנטים, כמו פה".

אלחרר. תמונה: ניוז חיפה קריות

אלחרר. תמונה: ניוז חיפה קריות

"מה שמייחד את המכללה זה שהיא מבינה שחשוב לשלב לימודים ועבודה, ולכן יש כאן פרוייקט חונך חניך, שגם החונך מקבל מלגה בסוף השנה, גם לומד בעצמו ועוזר לסטודנטים שמתקשים. כך כולם מרוויחים".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך