"זכרון אמיתי ונוסטלגי של מה שהיה לנו פעם: טהור, תמים, אמיתי"

דוד הראל, מי שנולד וגדל בקריית ביאליק, פונה בפרוייקט לגיוס המונים: "בואו איתי למסע בזמן"
 

דוד הראל (61) מי שנולד וגדל בקריית ביאליק, מפרסם בימים אלו פרוייקט לגיוס המונים באמצעות הדסטארט.

באמצעות התמיכה הזו חולם הראל להוציא לאור את "ימי התום- פוסטים אינטראקטיביים", המאגד בתוכו 80 פוסטים אהובים שכתב ושיתף בקבוצה "זכרונות ילדות מקריית ביאליק", קבוצה גדולה ופעילה בפייסבוק. "בואו איתי למסע בזמן", הוא מבקש.

"בתחילת שנת 2018 גיליתי את הקבוצה של כותבי זכרונות ילדות. העליתי פוסט אחד עם מספר זכרונות קצרים מהילדות בקריה וההתבגרות בה. זכרונות על האוטובוס העירוני, מחלק החלב, הרקדניות בבית כץ, סאבו הסנדלר, החטיפה של אחי וגם על הנשיקה הראשונה. הפוסטים הביאו לתגובות של חברי הקבוצה, להערות ותיקונים. תוך כדי כך חודשו הקשרים בין חלק מהכותבים והמגיבים ומעבר לכל נוצרה אצל כולם ציפייה לפוסט הבא. לסיפור שאעלה", משתף הראל בעמוד הפרויקט.

 

כריכת הספר שמתכנן הראל להוציא לאור

 

הראל: "אצלי נוצר החשש שמא לא אזכר יותר בכלום. אבל זכרון אחד הביא לזכרון הבא. ולאט לאט נוצר חוג קוראי הפוסטים של "ימי התום" וכולם ביקשו לדעת מתי אני כבר מדפיס את זה כי לא כולם ידעו איך לחפש פוסטים קודמים.

עיכבתי את ההוצאה לאור עד שחשתי שיש מסה מספיקה להוצאת הספר. את כל 80 הסיפורים ראיתם על העמוד ומי שלא ראה ביקש ושלחתי לו בקובץ.

זה הזמן של כל הקוראים שאמרו שהם הראשונים לקנות להשתתף בתמיכה בפרויקט".

 

זכרונות מקריית ביאליק. דוד הראל. צילום מהאלבום הפרטי

 

הראל (61), למד בבית הספר היסודי "ביאליק" בעיר ומשם המשיך ל"אורט ביאליק".

"התחלתי לכתוב פוסטים על חוויות שהיו פעם בקריה. למשל התנדבות שלנו כתלמידי תיכון במוקד העירוני בזמן מלחמת יום הכיפורים. סיפור אחר כתבתי על שגרת הנסיעה באוטובוס אגד קו 57. או איך השארתי קרפיון חי באמבטיה. או משהו על ה"שקופים" ילדי מוסד אהבה שלמדו איתנו ולא ממש הכרנו אותם…..", הוא נזכר.

 

עמוד הפרויקט של הראל בהדסטארט (צילום מסך)

 

"ימי התום זהו זכרון אמיתי ונוסטלגי של מה שהיה לנו פעם. טהור, תמים, אמיתי. התמיכה שלכם חשובה ואני מזמין אותכם לקחת חלק בהגשמתו של הפרויקט. אני מתכוון לצאת עם הספר במימד נוסף מלבד ההדפסה בכריכה רכה – ספר נגיש. הספר המוקלט יצא בגלל המודעות הגבוהה שלי לתחום הנגישות שהתגבשה עם השנים ומעורבותי בתחום ההכשרה של מורשי נגישות בארץ".

 

סיפורים נוסטלגיים. הראל. צילום מסך מתוך הדסטארט

 

לתמיכה בפרוייקט: 

http://bit.ly/2WaCHG3

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות