"ארבע שנות מאבק מסתיימות בניצחון גדול"

כבר ארבע שנים שאורטל תמם מנהלת מלחמת חורמה נגד תיאטרון אלמידאן בחיפה, שהעלה הצגה בהשראת כתביו של וליד דקה, המחבל שהיה מעורב בחטיפת ורצח דודה, החייל משה תמם ז"ל. היום, לאחר שנודע לה כי עמותת התיאטרון בדרך לפירוק, היא סוף סוף משחררת אנחת רווחה
אורטל תמם, אחייניתו של החייל משה תמם ז"ל, אשר נחטף, עונה ונרצח בשנת 1984, הרשתה לעצמה היום, סוף סוף, לנשום לרווחה.

בארבע השנים האחרונות היא ניהלה מלחמת חורמה בתיאטרון אלמידאן בחיפה, תיאטרון אשר העלה את ההצגה 'הזמן המקביל' – הצגה שנכתבה בהשראת כתביו של המחבל וליד דקה, אשר מרצה מאסר עולם בגין מעורבות בחטיפת ורצח דודה.

תמם הגיעה בשעתו עד לשר החינוך, נפתלי בנט, אשר החליט להוציא את ההצגה 'הזמן המקביל' מסל התרבות, דרשה את הפסקת המימון הציבורי של התיאטרון וקיימה עשרות הפגנות ביחד עם בני משפחתה ופעילים, מול התיאטרון בחיפה.

 

משפחת תמם באחת הפגנות נגד תיאטרון אלמידאן. צילום: עצמי

אתמול (שלישי) הודיע רשם העמותות לתיאטרון אלמידאן כי תיק העמותה הועבר למשרד המשפטים – שם תשקול יחידת האכיפה והבקרה של המשרד, הגשת בקשה לפירוק העמותה.

גליה תמם, אמו של החייל משה תמם ז"ל, עם תמונת בנה. צילום מתוך פייסבוק

במכתב שנשלח לתיאטרון נכתב כי רשם העמותות ביצע בדיקה בעקבות טענות להתנהלות בלתי תקינה ומנוגדת להוראות חוק העמותות,  וכי בסיום הבדיקה הוחלט כי נמצאו ליקויים שמהווים עילות לפירוק העמותה.

המשמעות המסתמנת, היא סגירת התיאטרון.

במכתב שנשלח לתיאטרון נכתב כי "נמצאו בעמותה ליקויים המהווים עילות פירוק על פי חוק. העמותה אינה פועלת לקידום מטרותיה הרשומות, ולמעשה אינה פעילה כלל. העמותה לא הגיבה לחלק ממכתבי הרשם ולא התייחסה לשאלות כפי שנדרשה, באופן המחזק את המסקנה כי העמותה אכן אינה פעילה, וכן קיים חשש להתנהלות בלתי תקינה בהיבטים שלא ניתנו לגביהם הסברים".

עוד נכתב כי "תיק העמותה מועבר ליחידת אכיפה ובקרה במשרדנו אשר ישקלו הגשת בקשה לפירוק העמותה. כמו כן יובהר כי בשלב זה לא יינתן לעמותה אישור ניהול תקין לשנת 2019"

 

הפוסט שכתבה אורטל תמם. מלחמת חורמה בלתי מתפשרת הסתיימה בנצחון. צילום מסך פייסבוק

בפוסט נרגש שהעלתה תמם בעקבות הבשורה לעמוד הפייסבוק שלה, היא כתבה:

"לא כל יום הטובים מנצחים..
אבל היום – ניצחנו.
ארבע שנות מאבק מסתיימות בניצחון גדול.
פוסט תודות לכל המושלמים שבלעדיהם שומדבר לא היה קורה – יגיע כשאצליח להסדיר נשימה".

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות