"הם צריכים לדעת שגם אחרי לכתם אנחנו לא נשכח לעולם"

"מידי שנה וגם השנה – התקווה היחידה שלי היא שכל אחד מאתנו שמצפונו בליבו, יעצור רק ליום אחד ויקדיש אותו לטובת ניצולי שואה". ביום ראשון, בנוכחות כ- 2,000 אורחים, תערוך עמותת 'יד עזר לחבר' טקס זכרון לציון יום השואה הבינלאומי
"מידי שנה וגם השנה – התקווה היחידה שלי היא, שכל אחד מאתנו, שמצפונו בליבו, יעצור רק ליום אחד ויקדיש אותו לטובת ניצולי שואה, זהו המסר המרכזי שיעביר שמעון סבג מנכ"ל עמותת "יד עזר לחבר" בטקס המרכזי של יום השואה הבינלאומי שיערך גם השנה – ברחבת יד לניצול של העמותה בחיפה.

למעלה מ- 2,000 אורחים, בהם מאות ניצולי שואה ודיירי הבית החם של עמותת יד עזר לחבר כשלצידם אנשי כוחות הביטחון, קציני משטרה וצבא, עשרות חיילים, מתנדבים, אישי ציבור ואורחים רבים, ייטלו חלק ביום ראשון הקרוב (27.1.2019), בטקס הזיכרון ברחבת "יד לניצול" ברחוב קסל בחיפה.

הטקס שיחל בשעה 15:00 ייפתח בדברים לזכר ששת המיליונים שנספו בשואה. ביום זה גם יציינו 74 שנים לשחרור מחנה ההשמדה אושוויץ.

 

הדלקת המשואה על ידי ניצולת שואה מחיפה, בשנת 2018. צילום: יד עזר לחבר

הטקס השנה, יעמוד בסימן 70 שנה למדינת ישראל ויתקיים במעמד שר הכלכלה והתעשייה חבר הכנסת אלי כהן, שרת הבינוי והשיכון חברת הכנסת יפעת שאשא – ביטון. עוד יגיעו עשרות חברי כנסת מכל גווני הקשת הפוליטית בישראל, לצידם גם שגרירים וקונסולים מרחבי העולם.

החשובים ביותר בטקס יהיו כמובן מאות ניצולי השואה ביניהם 100 דיירי הבית החם של עמותת יד עזר לחבר. את אש הלפיד באנדרטת "יד לניצול"ידליקו השנה 3 ניצולי שואה דיירי הבית החם. שלושתם נושקים לגיל המאה. בתוך כך, יש לציין כי בתום הטקס יוזמנו כל האורחים לבקר ולסייר ב"מוזיאון השואה" שנחנך לאחרונה במתחם העמותה.

עמותת" יד עזר" לחבר משכנת בבית החם בקריית החסד שהקימה קרוב למאה ניצולי שואה. היא דואגת לארוחות חמות לכמה מאות ניצולי שואה, מידי יום היא מסייעת לנזקקים, מעניקה רוח גבית וסיוע לחסרי בית ואימהות חד הוריות, לחולי סרטן ולנזקקים רבים.

לקראת האירוע, מייסד ומנכ"ל עמותת "יד עזר לחבר" שמעון סבג, אמר: "גם היום זו האחריות שלנו להשמיע את קולנו ולזכור את הסבל הנורא שעברו האנשים שחלקם לשמחתי עוד יושבים כאן. הם לא יהיו עוד הרבה שנים איתנו אבל הם צריכים לדעת שגם אחרי לכתם אנחנו לא נשכח לעולם".

 

שמעון סבג. צילום: עמותת יד עזר לחבר

עוד הוסיף סבג: "אני תמיד אומר שאני רוצה רק דבר אחד: שיגיע היום שבו לניצולי השואה לא יחסר דבר. זה בדיוק הזמן לקרוא לכל מי שרק יכול לעזור ולסייע שירתם למשימה".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות