להוציא את ההפגנות הפוליטיות מחיפה!

השבוע שוב הפגנה פוליטית במושבה הגרמנית, הפעם הזדהות עם האסירים הביטחוניים * גורמים פוליטיים קיצוניים הפכו את חיפה למוקד ההפגנות שלהם, לאחר שגורשו מנצרת, וזה עלול לפגוע במרקם היחסים בעיר וגם בתדמיתה. הטור של אלירן טל


 בימי צוק איתן אירגנו חברי הכנסת של הרשימה המשותפת וגורמים מתסיסים אחרים שורה של הפגנות נגד צה"ל וממשלת ישראל. מרבית ההפגנות נערכו בעיר הערבית הגדולה בצפון – נצרת.

כלי התקשורת סיקרו בהרחבה, והישראלים מאוד לא אהבו את התמונות האלה ואת הקולות הקיצוניים שנשמעו שם ופשוט הדירו את רגליהם מהעיר היפה הזאת.

ראש עיריית נצרת, עלי סלאם, הבין את הנזק שההפגנות האלה גורמות לעירו ולפרנסה של רבים מהתושבים והחל להתעמת עם חברי הכנסת הערבים תוך שהוא מגרש אותם משם ודורש מהם לעשות את ההפגנות שלהם במקום אחר, רק לא בעירו.

מאז אותה תקרית מתוקשרת פחתו באופן משמעותי מספר ההפגנות הפוליטיות בנצרת. למרבה הצער הן עברו ליעד אחר – תיירותי לא פחות – המושבה הגרמנית בחיפה.

הסקרים ניבאו לקליש הצלחה  ובסוף היא נושרת מהמירוץ בגלל התנהלות כושלת של הנהגת מפלגת העבודה. איזה סוף אכזר

תעשה ראש העיר, עינת קליש, אם תתייעץ עם גורמי האכיפה וביחד יטקסו עצה איך להוציא מכאן את ההפגנות הפוליטיות הקיצוניות, ממש כפי שהן הוצאו מנצרת לפני כמה שנים.

השבוע שוב עלתה חיפה לכותרות בהיבט שלילי, שסותר את תדמית עיר הסבלנות והדו קיום. שוב הפגנות סוערות במושבה הגרמנית ועימותים בין קומץ ערבים ליהודים. העילה הפעם: הזדהות עם האסירים הביטחוניים הפלסטיניים השובתים רעב בעקבות ההחלטה לצמצם את תנאי הלוקסוס שלהם. מדובר, למי שלא יודע, במחבלים ובסייענים שביצעו פיגועים נגד ישראלים והם מעורבים בטרור בכל רמ"ח איבריהם.

דגלי פלסטין שוב הונפו במושבה הגרמנית, וגם קריאות נגד ישראל. כמה אלמונים ריססו כתובות גרפיטי: "עזה אמיצה", ו"מלחמת האחדות והכבוד".

מהצד השני של המתרס התמקמו כמה עשרות פעילי ליכוד, בראשות חבר הכנסת אורן חזן, והתסיסו עוד יותר את האווירה עם קריאות נגדיות למפגינים הערביים:" תחזרו לעזה, בוגדים".

את המציאות הזאת, שהפכה סוג של שיגרה פוליטית במושבה הגרמנית, חייבים להפסיק. רק בחודש שעבר חגגנו בשדרה היפה הזאת את אירועי חג החגים, עם מספר שיא מבקרים, מהארץ ומחו"ל. יהודים וערבים יחד. זאת חיפה שבה נולדתי, זאת חיפה שאני אוהב.

להוציא את ההפגנות הפוליטיות מחיפה. הפגנה בכיכר אונסקו במושבה הגרמנית, 20.5.2018. צילום: דוברות המשטרה.

ההפגנות של ארגונים ערביים קיצוניים, שהחלו בצוק איתן, נמשכו עם הנפת דגלי סוריה בהפגנות תמיכה בנשיא אסד הצורר, וכעת עם הפגנות הזדהות עם מחבלים. זה מציב את תדמיתה של חיפה בסכנה. הפגנות הן חלק מיסודות הדמוקרטיה, אבל במקרה דנן מדובר בגורמים קיצוניים שמתסיסים את השטח ובעיקר פוגעים בשמה הטוב של חיפה.

טוב תעשה ראש העיר, עינת קליש, אם תתייעץ עם גורמי האכיפה וביחד יטקסו עצה איך להוציא מכאן את ההפגנות הפוליטיות הקיצוניות, ממש כפי שהן הוצאו מנצרת לפני כמה שנים. למחאה הזאת צריכים להצטרף גם תושביה הערבים של העיר. רובם מתנגדים להפגנות האלה, וגם לתוכן שלהן. טוב יעשו אם ישמיעו את קולם לא רק בשיחות סלון אלא גם בפומבי, מול אותם מפגינים שמגיעים ברובם מחוץ לחיפה ורוצים להרוס את ההגמוניה של עירנו

פרח הכרמל 

ג'עפר פרח, אחד מכוכבי ההפגנות במושבה הגרמנית, שעלה לכותרות לאחר ששבר את רגלו בשנה שעברה לאחר עימות עם שוטר סיור במהלך הפגנה, הודיע השבוע שהוא רוצה לכנסת. אף אחד לא נפל מהכיסא. פרח, תושב חיפה, הוא דמות פוליטית והוא פילס במשך שנים את דרכו לבית המחוקקים. עמדותיו בסוגיות מסויימות נתפסות, לפחות בעיניי, קיצוניות, אבל אני מקווה שהוא ופוליטיקאי חיפאי אחר, איימן עודה, יתעשתו ויקדמו את האינטרסים של ערביי ישראל, במקום להתסיס ולהקצין את השיח, כפי שקרה בכנסת האחרונה. עכשיו, כשחנין זועבי וזחאלקה מחוץ לחיים הפוליטיים, ובאסל רטאס בכלא, הגיע הזמן שהמפלגה הערבית תתמתן ותעסוק בעיקר במה שמעסיק את בוחריה וזה לא תנאי הכליאה של מחבלים או האינטרסים של אבו מאזן ברמאללה
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור מבצע חיסוני הילדים: האם חיסנתם/תחסנו את ילדיכם נגד קורונה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי
Ads