מרכז למשפחה – יוקם בעיר נשר בהשקעה של 200 אלף שקל

מרכז למשפחה – הוא שירות משלים למשפחות לילדים עם מוגבלות. במרכז ייהנו המשפחות מסיוע במיצוי זכויות והנגשת מידע, קבוצות תמיכה וסדנאות, ומפעילויות פנאי והפגה. ראש העיר נשר, רועי לוי: "הסיוע לבעלי מוגבלויות הוא אחד הנושאים הנמצאים בראש סדרי העדיפויות".

בניין עיריית נשר צילום: עיריית נשר

משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, אישר בימים אלה לעירייה תקציב בסך של 200,000 ₪ לטובת הקמת מרכז למשפחה – שירות משלים למשפחות לילדים עם מוגבלות, בעיר נשר. את הקמת המרכז והפעלתו מובילה המחלקה לשירותים חברתיים בעירייה. מנהל המחלקה, אופיר אבוחצירה, מסר כי המקום ייפתח במהלך חודש פברואר.

המרכז למשפחה מהווה חלק ממערך השירותים החברתיים הניתנים למשפחות המתמודדות עם גידול ילד עם מוגבלות (בגילאי לידה עד 25) ברשות המקומית. השירות פועל בגישה קהילתית ומספק מגוון מענים על הרצף שבין תמיכה למעורבות והשפעה בקהילה.

בשירות שותפים גם גורמים מקצועיים מגוונים בתוך הרשות המקומית כגון: מחלקת חינוך, תרבות ופנאי, מתנ"ס ובריאות ומחוצה לה – שירותים ציבוריים נוספים כגון המוסד לביטוח לאומי, ארגוני המגזר השלישי ברמה המקומית והארצית והמגזר העסקי.

במרכז ייהנו המשפחות מסיוע במיצוי זכויות והנגשת מידע, קבוצות תמיכה וסדנאות, מנהיגות הורים פעילים, פעילויות פנאי והפגה, התנדבות, הסברה ושינוי עמדות ועוד. המרכז יפעל ב"מרכז הורדים" – ברחוב הורדים 7, מקום ששופץ, צויד והונגש לטובת קהילת תושבים עם מוגבלויות בעיר ומשפחותיהם, וייפתח, כאמור, במהלך פברואר 2019.

אבוחצירה: "המחלקה לשירותים חברתיים בעיריית נשר רואה חשיבות רבה בהקמת שירותים בקהילה לאנשים עם מוגבלויות ובני משפחותיהם. המרכז למשפחה מספק תחת קורת גג אחת רצף ומגוון של תוכניות להורים, לאחים, ואפילו לסבים ולסבתות, זאת תוך כדי שיתופם בתהליך קבלת ההחלטות, ניהול השירות, וחיבורם ושילובם לקהילה הסובבת אותם. לצד המרכז למשפחה פועלות תוכניות נוספות לשיפור איכות חייהם של אנשים עם מוגבלויות: מועדונית לילדים עם צרכים מיוחדים, קהילה תומכת לנכים ובקרוב יוקם מועדון חברתי לנכים בוגרים"

ראש העיר נשר, רועי לוי: "עיריית נשר מייחסת חשיבות רבה לתחום הסיוע לתושבים בעלי מוגבלויות, הן מבוגרים והן ילדים, אם בקידום נושא הנגישות לנכים ברחבי העיר ואם בתחום הסיוע האישי באמצעות המחלקה לשירותים חברתיים. הסיוע לבעלי מוגבלויות הוא אחד הנושאים הנמצאים בראש סדרי העדיפויות שלנו. במקביל העירייה משקיעה משאבים רבים ופועלת לשיפור הנגישות בעיר על מנת להקל ולשפר את איכות חייהם של בעלי צרכים מיוחדים.

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש לאסור על קשישים לנהוג ברכב?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בנשר