כנס כזה עוד לא ראיתם

ה"מרחב הפתוח" של קהילת "עושים פה" של שותפות חיפה בוסטון, מביאה מודל חדש ליצירת נטוורקינג המקדם יזמות חברתית מקומית

ורד ישראלי מנכלית שותפות חיפה בוסטון קרדיט צילום רונית וולפר

"עושים פה "הינה קהילת יזמות חברתית של חיפה, יוזמה של המנהיגות הצעירה של שותפות חיפה-בוסטון, המעודדת שיתוף, ידע, רישות חברתי ויצירה משותפת.

הקהילה עורכת מפגש לכל מי שמרגיש פעיל או יזם חברתי שייערך בתאריך 7.2 בהאבטיפוס שבשכונת הדר. המפגש יתנהל במודל של אי-כנס (unconference) בו המשתתפים קובעים את האג'נדה, ואת התכנים באמצעות מתודת המרחב הפתוח, פורמט חדשני ליצירת נטוורקינג מקומי המאומץ בפעם הראשונה על ידי קהילת "עושים פה" באירוע.

מתודת המרחב הפתוח מעודד מקומיות וברוח הכנס גם אקו-סיסטם ראשונית של יזמים חיפאיים, ולכן המפגש מספק הזדמנות ליזמים חדשים לפגוש וליצור קשרים עם הגורמים הרלוונטיים לכך כגון: יזמים חברתיים, מנהלי עמותות, פילנתרופים ומשקיעים חברתיים, מקבלי החלטות בעירייה, מתנדבים ופעילים חברתיים – הכנס חינם ופתוח, אך מותנה ברישום מוקדם.

תכני הכנס לפי המודל החדשני "מרחב פתוח" מעוצבים על ידי משתתפי הכנס בשעת אמת, פעולה זו נוצר  תוכן מגוון בתצורות שונות, וכל אחת ואחד יכולים לבחור במה לקחת חלק לפי הצרכים האישיים שלו.

שותפות חיפה בוסטון מובילה שינויים ותמורות בחייהם של אלפי אנשים בחיפה ובבוסטון זה למעלה מ – 30 שנה. מתוך העשייה האינטנסיבית וחזון השותפות נולדה קהילת יזמים הנקראת "עושים פה" ששמה לה על סדר היום לקדם מטרות חברתיות בחזון השותפות "קהילה אחת לב אחד".

ליוזמה זו חברו שותפים נוספים: אשוקה ישראל, עיריית חיפה ועמותת ארץעיר. היוזמה מבוססת על המודל הבינלאומי של אשוקה changemakers city ומטרתה לפתח את היזמות החברתית בעיר ולסייע בפתרון אתגרים חברתיים.

לדברי ורד ישראלי מנכ"לית שותפות חיפה בוסטון: הקמת קהילת היזמים החברתיים ״עושים פה״, היא המשך ישיר לעשייה של שותפות חיפה בוסטון בתחום היזמות הטכנולוגית וקידום יזמים צעירים. שותפות חיפה בוסטון הצליחה לשים על המפה הלוקאלית את תחום היזמות וחשיבות ההשקעה ביזמים צעירים בעיר. לאחר שהצלחנו בהקמת קהילת היזמים הטכנולוגיים הראשונה  ״יזמים בג’ינס ״ הרמנו את האקסלרטור הראשון האקטון הראשון בעיר , אנו פונים להוביל את תחום היזמות החברתית ולתת גם לה את המקום והחשיבות הראויים. המנהיגות הצעירה של השותפות קיבלה על עצמה את התפקיד החשוב של השארת צעירים בעיר.  אנו מאמינים שיזמות חברתית ובניית קהילה צעירה פעילה המעורבת בצרכי העיר חוזקותיה ואתגריה , הם מפתח לחיבור צעירים לעיר ולהפיכת חיפה למקום שטוב לחיות בו. שותפות חיפה בוסטון העוסקת בפיתוח ושינוי חברתי לטובת העיר כבר שלושה עשורים, ממשיכה להשקיע ולחולל מהפכות בעיר  יחד עם שותפים לדרך ותודות למאות מתנדבים מחיפה ובוסטון ״.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד במספרים ש...