צוות רמב"ם הציל אופנוען צעיר מנכות קשה

בהליך אחד בוצעו שישה ניתוחים לתיקון פגיעה ממנה סבל הצעיר, אשר העמידה אותו בפני סכנת נכות קשה
רמב"ם ידוע כמרכז על לטראומה בכל אזור הצפון והוא מרכז אליו פציעות מהקשות והמורכבות שיש.

לאחרונה טופל בבית החולים מקרה נדיר במיוחד – פגיעה אורתופדית רחבת היקף שכמוה לא רואים בכל יום.

בניתוח אחד, בו לקחו חלק צוות רב תחומי, בוצעו למעשה שישה ניתוחים לתיקון פגיעה ממנה סבל המטופל, אשר העמידה אותו בפני סכנת נכות קשה.

"מדובר בבחור צעיר, בשנות ה-20 לחייו, אשר הגיע לרמב"ם לטיפול בפגיעה קשה בברכו, ממנה סבל לאחר תאונת אופנוע", משחזר ד"ר ברק סגל, רופא בכיר במערך האורתופדי אשר לקח חלק בניתוח הדרמטי, "בבירור שנעשה לו טרום הניתוח במחלקת הדימות שלנו, הסתבר כי הוא סובל מפציעה שהיקף מורכבותה הוא מאוד נדיר. הברך נפצעה בשישה מוקדים שונים, כאשר כל אחד מהם מצריך ניתוח גדול ומורכב בפני עצמו. בשל הניסיון והידע שנצבר בקרב הצוות שלנו ברמב"ם החלטנו לגשת לאתגר ולטפל בפציעות בניתוח אחד".

צוות רמב"ם בחדר הניתוח. צילום: דוברות רמב"ם

 

צוות כירורגי בהובלתו של ד"ר בצלאל פסקין, מנהל יחידת ברך וארתרוסקופיה ברמב"ם, עליו נמנו ד"ר סגל, ד"ר איתמר בוצר, ד"ר מאזן פלאח וד"ר שאדי סעדיה – כולם אורתופדים בכירים, ניגש למלאכה המורכבת כשיחד איתם בחדר הניתוח שוהים גם מתמחים, צוות חדר ניתוח, צוות סיעודי, צוות הרדמה ועוד.

בזה אחר זה, ניתחו הצוותים את המטופל, כשכל צוות מטפל בתורו בפן אחר של הפציעות השונות. הרופאים ביצעו את הניתוח, תוך שהם נעזרים בשתלים אשר נלקחו מתורם זר ומן המטופל עצמו.

בתום שלוש שעות, הסתיים הניתוח, כאשר כלל הפציעות טופלו בהצלחה. זמן קצר לאחר הניתוח שוחרר הצעיר מבית החולים, כשהוא מצליח להזיז את רגלו הפגועה ללא צליעה.

"לא נתקלתי בפציעה כל כך מורכבת בעבר", מסביר ד"ר סגל, "מבחינה ניתוחית יש כאן נסיבות לא רגילות, אשר הצלחנו לטפל בהן בצורה הטובה ביותר עבור המטופל. במקום להעביר אותו מספר ניתוחים חוזרים, עם מורכבות ההתאוששות וההחלמה, ההליך הסתיים בפעם אחת וכעת הוא יסתייע בפיזיותרפיה ומעקבים כדי לחזור לפעילות מלאה. הצלחת הניתוח היא הודות לשיתוף הפעולה הרחב בין כל הגורמים שהיו חלק מן המבצע הזה. אם הוא היה מטופל על ידי צוות פחות מיומן, בהחלט יכול היה להיות שהפגיעה הזו הייתה מסתיימת בנכות".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות