"אני מזכיר לכולם, בשנות השלושים זה החל בהחרמות ונידוי והסתיים בשואת העם היהודי"

כך אמר מנכ"ל ומייסד עמותת "יד עזר לחבר" שמעון סבג, בטקס המרכזי לציון יום השואה הבינלאומי שנערך בחיפה
למעלה מאלפיים אורחים ביניהם מאות ניצולי שואה ודיירי הבית החם של עמותת יד עזר לחבר כשלצדם אנשי כוחות הביטחון, קציני משטרה וצבא, עשרות חיילים, מתנדבים, אישי ציבור ואורחים רבים, השתתפו אתמול בטקס הזיכרון ברחבת "יד לניצול" של עמותת יד עזר לחבר, בטקס שנחשב למרשים ביותר שנערך בחיפה מאז ומעולם.

בכל העולם ציינו אתמול את יום השואה הבינלאומי. אתמול גם ציינובעולם 74 שנים לשחרור מחנה ההשמדה אושוויץ.

הטקס השנה נערך במעמד שר הכלכלה והתעשייה חבר הכנסת אלי כהן, שרת הבינוי והשיכון חברת הכנסת יפעת שאשא ביטון. עוד נכחו עשרות חברי כנסת מכל גווני הקשת הפוליטית בישראל, לצידם גם שגרירים וקונסולים מרחבי העולם.

החשובים ביותר בטקס היו כמובן מאות ניצולי השואה, ביניהם 100 דיירי הבית החם של עמותת יד עזר לחבר.

את אש הלפיד באנדרטת "יד לניצול" הדליקו השנה שלושה ניצולי שואה דיירי הבית החם. שלושתם נושקים לגיל המאה.

 

הדלקת הלפיד. צילום: יד עזר לחבר

 

שרת הבינוי והשיכון, ח"כ יפעת שאשא ביטוון, אמרה במהלך הטקס: "ביום שבו החלטנו לקחת את גורלנו בידנו, החלטנו בעצמנו לדאוג שהאסון כזה לא לעולם לא יחזור על עצמו. האנטישמיות עדיין מרימה ראש ברבות ממדינות העולם בעיקר באירופה. השנאה העיוורת עדיין קיימת. חובתנו להמשיך לחנך ולהמשיך לזכור וזו האחריות שמוטלת עלינו בכל יום ושעה".

ח"כ שולי מועלם רפאלי הוסיפה: "בימים אלה של התגברות האנטישמיות בכל העולם כולנו צריכים לחשוב. זו האחריות המוטלת עלינו. אנחנו צריכים לעמוד מול כל המפלגות הניאונאציות הקיימות בכל העולם שמנסות להעצים את השנאה נגד העם היהודי ומדינת ישראל".

סגן שר ירון מזוז: "היום הזה הוא יוצא דופן. זה יום גדול שצריך להזכיר לכולנו, שעלינו לא לשכוח את כל הסבל והזוועות שעברו כל הניצולים. חובתנו לזכור זאת, לא רק היום אלא בכל ימות השנה. כל מי שיכול ורוצה להצטרף למפעל החיים של שמעון סבג המנכל של עמותת יד עZ לחבר יבורך".

 

מייסד ומנכ"ל יד עזר לחבר, שמעון סבג וח"כ שולי מועלם. צילום "יד עזר לחבר"

שמעון סבג המנכ"ל והמייסד בחר להתייחס למה שנראה לו בעייתי מאד בעת הזו. ארגון ה-BDS "ביום הזה אני חייב להתייחס למשהו שצורם לי ולרבים שכמותי. ואלה אנשי ה-b.d.s הפועלים במרץ בכל העולם ולצערי גם בארץ במסווה כזה או אחר. הם דורשים להחרים אותנו במישור הכלכלי העסקי".

עוד הוא הוסיף: "הם מאיימים, הם מצליפים נגד חברות ישראליות הנחשבות למתקדמות בעולם. אנשי ה-b.d.s  פועלים במרץ . המדינה כמדינה עושה את שלה להילחם בארגון אבל חובתנו להוקיע אותם ולעשות ככל שעולה בידנו כדי לקעקע את הארגון. אני מזכיר לכולם כי בשנות השלושים החל הגסטפו להטיל הוראות של חרם מוחלט נגד כל מה שהוא יהודי או קשור בעם היהודי. זה החל בהחרמות ונידוי והסתיים בשואת העם היהודי. בואי נעצור את זה עכשיו!!!

סבג סיים את דבריו בתקווה "אני תמיד אומר שאני רוצה רק דבר אחד: שיגיע היום שבו לניצולי השואה לא יחסר דבר. זה בדיוק הזמן לקרוא לכל מי שרק יכול לעזור ולסייע שירתם למשימה". עמותת יד עזר לחבר משכנת בבית החם בקריית החסד שהקימה קרוב למאה ניצולי שואה. היא דואגת לארוחות חמות לכמה מאות ניצולי שואה, מידי יום היא מסייעת לנזקקים, מעניקה רוח גבית וסיוע לחסרי בית ואימהות חד הוריות, לחולי סרטן ולנזקקים רבים.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות