היעד של תלמידי מחוז חיפה: קריאת 50,000 ספרים

החינוך הממלכתי דתי יוצא ביעד שאפתני: לקרוא מיליון ספרים עד ליום פתיחת שבוע החינוך הממלכתי דתי (1.5)
החינוך הממלכתי דתי יצא במיזם שאפתני של קריאת מיליון ספרים – את היעד הם מתכוונים להשיג עד ליום פתיחת שבוע החינוך הממלכתי דתי (1.5).

אחת לשבועיים בתי הספר ידווחו באתר ייעודי שהוקם לצורך העניין על התקדמותם בדרך למימוש היעד הבית ספרי.

באתגר משתתפים מעל 100,000 תלמידים מ- 400 בתי ספר יסודיים ברחבי הארץ.

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "יעד של מיליון ספרים, האם הוא שאפתני מדי? ייתכן בהחלט. האם היעד אפשרי? תלמידי ישראל כבר הוכיחו שהם מסוגלים לעמוד באתגרים גדולים מזה. כך או כך, האתגר יעניק לתלמידים הזדמנות להיחשף לעושר התרבותי שצופנת השפה העברית, יעשיר את עולמם הרוחני, והערכי, ויחזק את כישוריהם. אני מאחל לתלמידים הצלחה במיזם המבורך".

 

בית הספר לוינסון קרית ים – ביקור מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב. צילום: דוברות מחוז חיפה במשרש החינוך

מנהל מחוז חיפה במשרד החינוך, ד"ר סער הראל: "מחקרים שנערכו בארץ ובחו"ל מצאו קשר ברור בין כמות הקריאה העצמית לבין ההישגיים הלימודיים.  לפיכך, אנו במשרד מקיימים פעילויות רבות המעודדות ילדים לקרוא יותר ספרים ולאהוב ספרים ואת תהליך הקריאה, בין הפעילויות: הקצאת זמן קריאה קבוע כל בוקר בכיתה, ספרייה עשירה בכיתה אשר הגישה  אליה חופשית, קריאת סיפור בהמשכים,  וחשיפה לספרים שיש להם שימושים נוספים מלבד הנאת הקריאה. אני מברך על המיזם, ועל היעד הגבוה אשר העמידו אנשי החמ"ד במחוז. אף אם לא נעמוד בו – שכרנו יצא בעוד ילד שקרא ספר, בעוד שעה שהילד מחוץ למסך ונמצא בעולמות הדמיון והקריאה."

ועדת פרס מחוזי בבית ספר רמב"ם בחיפה. צילום: דוברות מחוז חיפה במשרד החינוך

באתגר הקריאה יושם דגש על אהבת הקריאה, ההנאה שבקריאה ועידוד מפרה של תחרות בין בתי הספר.

התכנית 'קוראים למיליון' מצטרפת לתוכניות חשובות נוספות לעידוד הקריאה כגון 'ספריית פיג'מה' לתלמידי כיתות א' ו- ב', תכנית 'שמחת הקריאה' לתלמידי כיתות ג' + ד' ו'צעדת הספרים' שמיועד, לכל הגלאים.

במהלך האתגר יעבור גביע נודד בין בתי ספר המובילים שיציין תרומתם המשמעותית לעמידה ביעד. בסיומו של האתגר, יינתן לשני בתי הספר הפוריים ביותר הפרס היוקרתי של 2 פופים לטובת הספרייה הבית ספרית.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך