הלך לעולמו ראש עיריית קריית ים לשעבר, בנימין שנל

בעירייה נזכרו הבוקר באחד הקוריוזים: איך הגיע ראש העיר ז"ל למשרד ראש הממשלה בירושלים, על גבי משאית זבל…..
 

עיריית קריית ים הודיעה הבוקר (שלישי) בצער רב על פטירתו של ראש העיר השני, בנימין שנל, אשר הלך הלילה לעולמו בגיל 92.

שנל היה ידוע כאדם מיוחד מאוד וקוריוזים רבים נקשרו באישיותו הרב גונית.

הוא נולד בפולין בשנת 1927, שרד את השואה ועסק כל חייו בעבודה ציבורית למען הכלל, בהצלת יהודים ששרדו את איימי השואה ולאחר מכן בהקמת הארץ ובנייתה.

בשנת 1948 עלה ארצה ולצד עבודתו בנמל חיפה התגייס לעבודה התנדבותית במועצה של קריית ים ובהסתדרות הכללית.
בהמשך שימש כמנהל הסוכנות בעיר ודאג לסיוע ולמציאת פתרונות תעסוקה לעולים חדשים.

 

בנימין שנל ז"ל. צילום: דוברות עיריית קריית ים

 

בשנת 1981 הוא נבחר לראשות העיר, תפקיד אותו מילא במשך שמונה שנים וגם הפעם בדרכו הצנועה והיסודית תוך שהוא דואג לכל תושב בעיר ולרווחת התושבים כולם. בשנים אלה הניח שנל את היסודות לבניין עתידה הכלכלי של העיר תוך גיוס משרדי הממשלה למטרה זו, בכל דרך.

אחד הקוריוזים על האיש המיוחד שהיה שנל, מספר כי כאשר הוזמן פעם למשרד ראש הממשלה רצה לחסוך במונית ספיישל ולכן הגיע עם משאית לפינוי אשפה של העיריה. בכניסה למשרדי הממשלה סרבו להכניס אותו עם משאית זבל וכשהציג בפני השומר תעודה של ראש עיר, פשוט לא האמינו לו …….

גם בתום כהונתו המשיך שנל בפעילות התנדבותית למען הקהילה במיוחד בתחום החינוך. בשנים האחרונות הקדיש את מלוא מרצו לבני גיל הזהב בעיר במסגרת תפקידו כיו"ר האגודה למען הקשיש, תפקיד אשר גם אותו הוא מילא ביסודיות ונאמנות אין קץ.

מהעירייה נמסר: "תקצר היריעה מלתאר את תרומתו, השקעתו והשפעתו של מר שנל על קריית ים ותושביה אשר בצניעותו ובאהבת האדם שלו הפך להיות לשם דבר בעיר ומחוצה לה. קריית ים כולה מתאבלת הבוקר על לכתו, יהי זכרו ברוך".

ארונו של שנל יוצב מחר, יום רביעי 30.1.19 החל מהשעה 12:30 ברחבת בניין העירייה, רחוב משה שרת 10 והציבור יוכל לחלוק לו כבוד אחרון.

ההלוויה תתקיים בבית העלמין בצור שלום בשעה 15:00

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות