חמש שנות מאסר לאדם שדרס שוטר והפקיר אותו למוות

"הנאשם חשש להיתפס כאשר הוא נוהג ללא ביטוח, המשיך את נסיעתו ואף האיץ ופגע במנוח": חמש שנות מאסר נגזרו היום על ג'ורג' גרייב אשר דרס בחודש פברואר 2016 שוטר ונמלט מהמקום
בית המשפט גזר היום (שלישי) חמש שנות מאסר על ג'ורג' גרייב (21) שהורשע בעבירות של הריגה והפקרה בתאונת דרכים של שוטר, לפני כשלוש שנים.

גרייב, תושב נצרת, פגע בחודש פברואר 2016 בשוטר נתן (ניקולא) יוספוב, בעת שניסה לחמוק מבדיקת רישיונות.

"המנוח שעמד על הכביש, סימן לנאשם לעצור באמצעות פנס, כשהוא נע למרכז הכביש. הנאשם חשש להיתפס כאשר הוא נוהג ללא ביטוח, המשיך את נסיעתו ואף האיץ ופגע במנוח והמשיך בנסיעה מהירה ובפראות, תוך שהוא "מזגזג" בין נתיבי תנועה ומסכן רכבים אחרים".

כשעה וחצי לאחר האירוע הסגיר את עצמו הנאשם למשטרה.

 

הנאשם שחשש להיתפס נוהג ללא ביטוח, המשיך את נסיעתו ואף האיץ ופגע במנוח כאשר הוא נמלט מהמקום בנסיעה מהירה ופרועה. צילום אילוסטרציה: דוברות המשטרה

כתוצאה מהפגיעה, נחבל השוטר קשות. הוא הובהל לבית החולים רמב"ם בחיפה, שם עבר מספר ניתוחים אך הוא נותר מחוסר הכרה, מצבו הדרדר וביום 19.5.16, שלושה חודשים לאחר האירוע, נקבע מותו.

היום כאמור נגזרו על הנאשם חמש שנות מאסר מאחורי סורג ובריח, 15 שנות פסילת רישיון נהיגה, קנס של 4,000 שקלים ותשלום פיצויים למשפחת השוטר המנוח בסך 40 אלף שקלים.

יצויין כי בטיעונים לעונש המדינה ביקשה מבית המשפט  להטיל על הנאשם עונש שנע בין 7 ל- 12 שנות מאסר בפועל.

בשלב זה הפרקליטות לומדת את גזר הדין, כך נמסר.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות