מציגים, קוראים ויוצרים ספר

מפגשים עם סופרי ילדים ועם סופרי ספרות למבוגרים כמו סמי מיכאל, הצגות על פי ספרים, פעילויות ועמדות הפעלה ומפגשי אומן שונים. שבוע הספר בקרית ביאליק הוכתר בהצלחה מרובה עם מגוון רחב של פעילויות וחגיגה גדולה לספר

 

הילדים וההורים נהנו גם מהצגות על פי ספרים. צילום: עיריית ק. ביאליק

הילדים וההורים נהנו גם מהצגות על פי ספרים. צילום: עיריית ק. ביאליק

אירועי חודש הקריאה ושבוע הספר העברי 2015, חגיגת שירה וספרות ישראלית, התקיימו בין התאריכים 3-11 ביוני בספרייה העירונית בקרית ביאליק.
הספרייה הציעה שלל אירועי תרבות, המותאמים לכלל האוכלוסייה וזאת במטרה לעודד את הקריאה ולקרבם אל הסופרים, המשוררים ויוצרים ישראלים. האירועים כללו: מפגש חווייתי עם האומן, קריקטוריסט וקומיקסאי אורי פינק, מופע מוסיקלי העוסק בנפלאות השפה העברית עם השחקן אסף אשתר.
לילדים הוצעו גם שתי הצגות של "תאטרון ענבלון": "התנין שחשב רק על עצמו", "הזחל הרעב".
וגם היו מפגשים עם סופרים. מפגש ראשון התקיים עם הסופרת מירלה לב-לוקץ על ספרה "מילי אורזת מתנה". מפגש נוסף התקיים עם הסופרת אירית וייסמן-מינקוביץ והזמרת סוניה קפלן אשר המחיזו את הספר "פעם פיה, פעם מכשפה".
לקהל המבוגרים התקיימו שלושה מפגשי סופרים: מפגש עם סופרת – צביה גולן. מפגש עם הסופר סמי מיכאל בהנחיית העיתונאית רחל יונה ובהשתתפות מנהל קול המוזיקה אריה יאס. השניים הקריאו קטעים מתוך ספרו החדש של סמי מיכאל "יהלום מן הישימון". וכן נערך ערב ספרותי מוסיקלי שכולו "סיפור אהבה" עם הסופרת נאוה מקמל-עתיר, המשורר אורציון ברתנא והזמרת חני דינור.

והיו גם פינות יצירה. צילום: עיריית ק. ביאליק

והיו גם פינות יצירה. צילום: עיריית ק. ביאליק

התקיימו גם שעות סיפור ועבודות יצירה על פי הספרים: "שלמה המלך והדבורה", "הסיפור המופלא על הזברה גאולה", "הזחל הרעב".

לא נפקד מקומן גם של פינות ההפעלה עם קרנבל שבוע הספר עם הליצנית "רוני מקרוני", שכלל מספר עמדות: הכנת תיק ספר ססגוני, קעקועים, ציורי פנים וחידון טריוויה נושא פרסים. הוענקו במתנה 20 ספרים לילדים ובו הקדשה מהספרייה.
יריד הספרים שהתקיים, העצים את חוויית הבילוי של ההורים והילדים. הקהל שלקח חלק באירועי שבוע הספר העברי בקרית ביאליק, שיבח את השבוע האינטנסיבי שהיה גדוש באירועים.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק