עסק פולני

סגנית שר החוץ ביקרה בחיפה יחד עם סגנית שר הכלכלה בראש משלחת של כ-100 אנשי עסקים, מדע ותעשייה במטרה לקדם שיתופי פעולה כלכלים בין פולין לחיפה * סגנית השר במהלך הביקור: "באנו לעשות עסקים בחיפה"

"ישראל מהווה עבורנו דוגמה מצוינת לפיתוח כלכלי". צילום: באדיבות עיריית חיפה

"ישראל מהווה עבורנו דוגמה מצוינת לפיתוח כלכלי". צילום: באדיבות עיריית חיפה

סגנית שר החוץ הפולני קטרזינה קפרצ'יק וסגנית שר הכלכלה הפולני גרזינה הנסלווסקה ביקרו היום בחיפה בראש משלחת של כ-100 אנשי עסקים, מדע ותעשייה.

בקבלת פנים שהתקיימה באולם מועצת העיר אמרה סגנית שר החוץ: "באנו לחיפה במטרה לעשות עסקים". סגנית השר הוסיפה כי במשלחת שהגיעה לחיפה נציגי החברות המובילות בפולין כשלכולם מטרה אחת והיא יצירת שיתופי פעולה מסחריים וכלכליים ופיתוח יוזמות משותפות בתחומי ההיי-טק והביו-טק. "אנו מודעים ליתרונות שיש לחיפה להציע בתחומים אלה ורוצים להיות שותפים להם. כנציגת הממשלה הפולנית אני רוצה להבטיח כי פולין תעשה הכל על מנת לאפשר, לתמוך ולקדם שיתופי פעולה ויוזמות עסקיות שיביאו לפיתוח כלכלי משותף", אמרה.

נציג השגרירות הפולנית בישראל פרז'מישטו בובק אמר כי זוהי המשלחת הגדולה ביותר שהגיעה אי פעם מפולין לישראל, והוסיף כי גודלה על המשלחת מעיד על רצינות הכוונה של ממשלת פולין ומסמל את השינוי והתפתחות הקשרים בין שתי המדינות. "לחיפה תפקיד מרכזי וחשוב בפיתוח קשרים אלה בזכות מרכזי ההיי-טק, מוסדות המחקר והלימוד האקדמי המצויים בה. ביקרו המשלחת בחיפה מהווה הזדמנות להדק את הקשר בין המדינות", הוסיף פרז'מישטו.

סגנית שר הכלכלה הפולני תיארה את הצמיחה הכלכלית אותה חווה פולין מאז הצטרפותה לאיחוד האירופאי, שבאה לידי ביטוי בין היתר בעבודה שפולין היתה אחת המדינות היחידות באיחוד האירופאי שלא נקלעה למיתון במהלך המשבר הכלכלי שפקד את אירופה בשנים 2008-2009.

סגנית השר: "ישראל מהווה עבורנו דוגמה מצוינת לפיתוח כלכלי ועל כן אנו מבקשים להעמיק את שיתופי הפעולה עם חברות חיפאיות הפועלות בתחומי המחקר והפיתוח".

ראש עיריית חיפה יונה יהב הודה לאורחים על שבחרו לבקר בחיפה ולפעול להעמקת שיתוף הפעולה הכלכלי בין פולין לישראל בכלל ובין פולין לחיפה בפרט. יהב סקר את הפעילות המתבצעת בחיפה בתחומי המחקר והפיתוח על ידי החברות הפעולות במת"ם ובמוסדות האקדמיים המצויים בה. עיריית חיפה המקדמת ברית ערים תאומות עם גדנסק שבפולין ומקיימת כבר בפועל שורה של פעילויות בתחום זה תמשיך ותתמוך ותסייע לקידום קשרי המסחר והכלכלה בין שתי המדינות.

עוד השתתפו בקבלת הפנים ונשאו דברים קונסול הכבוד של פולין בישראל עודד פלר אשר תיאר את מערכת היחסים המתפתחת בין ישראל לפולין, נשיא לשכת המסחר והתעשייה בחיפה והצפון דוד קסטל סקר את פעילות הלשכה באזור. פרופ' מרים ארז מהפקולטה להנדסת תעשייה וניהול בטכניון הרצתה בנושא חדשנות וניהול מחקר ופיתוח, ומנכ"לית ההי-סנטר יעל מיטלמן עסקה בהטבות ובליוויו לו זוכים יזמים במסגרת חממות היזמות והטכנולוגיה בחיפה.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה