חנייה על מדרכה? לא בדרך שלי

הקמפיין שהשיקה השבוע הרשות למאבק באלימות בסמים ובאלכוהול נשר בשיתוף עם עיריית נשר הינו חלק ממתווה עירוני המשלב הסברה ופעולות אכיפה ומניעה תשתיתית.

צילום: עיריית נשר

הקמפיין שהשיקה השבוע הרשות למאבק באלימות בסמים ובאלכוהול נשר בשיתוף עם עיריית נשר הינו חלק ממתווה עירוני המשלב הסברה ופעולות אכיפה ומניעה תשתיתית. בקמפיין לוקחים חלק תושבי העיר, ביניהם אנשים עם מוגבלויות שמסבירים ש"המדרכה פשוט נועדה ל… הולכי הרגל".

במקביל הוקמה ועדת נגישות שבראשה עומד חבר מועצת העיר, דני קרן.

 הרשות למאבק באלימות בסמים ובאלכוהול נשר (לשעבר תכנית עיר ללא אלימות), השיקה השבוע, בשיתוף עם עיריית נשר, קמפיין הסברה למניעת חניית רכבים בניגוד לחוק תוך חסימת מדרכות, תחת הסלוגן "חניה על מדרכה? לא בדרך שלי!".

הקמפיין שעלה לאוויר בשלטי חוצות (עיגולדים) ברחבי העיר ובאמצעות הרשתות החברתיות, בדפי הפייסבוק הרשמיים של עיריית נשר ושל הרשות למאבק באלימות בסמים ובאלכוהול נשר, הינו חלק ממתווה עירוני המשלב הסברה ופעולות אכיפה ומניעה תשתיתית.

צילום: עיריית נשר

הקמפיין נבנה בשיתוף עם תושבי העיר נשר, בהם גם פעילי קבוצת הנגישות, ומטרתו להסביר לציבור הרחב את המשמעות הברורה שחסימת המדרכה מונעת נגישות מצד אנשים עם מוגבלויות, ומהורים שרק רוצים ללכת לטיול עם הילד או הילדה בעגלה וכן משאר משתמשי הדרך שכל מבוקשם הוא ללכת על המדרכה שנועדה להולכי הרגל.

ראש העיר נשר, רועי לוי, מסר כי "נושא הנגישות עומד בראש סדר העדיפויות ואני פועל כדי לקדם נגישות בכל המוסדות הציבוריים". לוי ציין כי במקביל הקימה העירייה, לראשונה בנשר, ועדת נגישות אשר בראשה יעמוד חבר מועצת העיר, דני קרן. "רק ביחד, בשיתוף פעולה ובמחשבה על הזולת נחזק ונדע להמשיך ולקיים את הקהילה בנשר", אמר לוי.

מנהלת הרשות למאבק באלימות בסמים ובאלכוהול נשר, ענת ביליה ראובני, מסרה כי במקביל מתקיימת תכנית חינוכית בגנים העירוניים, במסגרתה הילדים, כדור העתיד וכשגרירים בקרב בני משפחתם, זוכים להכיר אדם עם מוגבלות ולהבין את המטרד שחסימת מדרכות מהווה עבורם.

כך, למשל, השבוע נפגשו ילדי גן אלון וילדי גן תמר עם סבטלנה גורביץ, תושבת העיר נשר, עיוורת המתניידת בעזרת כלב נחיה. סבטלנה ספרה לילדים על החיים עם המוגבלות, על הקשיים בהם היא נתקלת בעיקר במרחב העירוני, וגם הציגה להם את הדרכים השונות להתמודדות עם המוגבלות, כמו כלב הנחיה ואמצעים פיזיים וטכנולוגיים המסייעים לה.

צילום: עיריית נשר

יו"ר ועדת הנגישות בעירייה, חבר מועצת העיר, דני קרן, אמר: "מיזם 'חניה על מדרכה לא בדרך שלי', ובכלל זה פעילות ההסברה בגני הילדים וקמפיין שלטי החוצות הם הסנונית הראשונה בשורה של צעדים ומהלכים שעיריית נשר באמצעות ועדת הנגישות העירונית הולכת לקדם במסגרת תכנית רב שנתית. ועדת הנגישות, שאני עומד בראשה, ואשר הוקמה לראשונה בקדנציה זו, תפעל על מנת לקדם את נושא הנגשת המרחב הציבורי עבור כלל האזרחים בדגש על אנשים בעלי צרכים מיוחדים".

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בנשר