"אני יודע שאני משאיר את רמב"ם בידיים טובות"

נפרדים מפרופ' רפי ביאר: לקראת פרישתו בסוף החודש, מאות אורחים התכנסו כדי להיפרד ממנהלו היוצא של רמב"ם – מי שכונה "הורדוס של מערכת הבריאות"
 

מאות משתתפים לקחו חלק באירוע פרידה מרגש, שנערך בחמישי האחרון, לכבודו של פרופ' רפי ביאר, מנהלו השמיני של בית החולים רמב"ם, המסיים בימים אלו את תפקידו לאחר כהונה של 13 שנים.

האירוע, שנערך באולם "רות" שבפקולטה לרפואה בטכניון, כינס אישי ציבור, בכירי מערכת הבריאות, פוליטיקאים, ידידי רמב"ם בארץ ובעולם, עובדי בית החולים, חוקרים ותעשיינים ועוד רבים, אשר הגיעו לחגוג עם פרופ' ביאר את נקודת הציון המרגשת בערב שכל הכנסותיו הוקדשו לטובת המשך פיתוחה של הקריה הרפואית רמב"ם.

 

אירוע הפרידה מפרופ' רפי ביאר (בתמונה, מימין, ביחד עם מנחה האירוע דני רופ). צילום: פיוטר פליטר

 

את פני האורחים קיבלו חברי הנהלת רמב"ם: פרופ' רפי ביאר – מנהל ביה"ח, סגני הנהלת בית החולים ד"ר מיקי הלברטל, ד"ר אבי וייסמן וד"ר מיכל מקל, ד"ר אסתי גולן, מנהלת מחלקת פיתוח וגיוס משאבי חוץ בביה"ח, גילה היימס, מנהלת הסיעוד בביה"ח וחברי הנהלה נוספים.

חברת ההפקה והתוכן "ט'ינק", בניהולה של אורלי רחמים ארגנה הפקה מושקעת ומרגשת במיוחד בהנחייתו של החזאי והמגיש דני רופ. תחת הכותרת "אומרים תודה", עלו בזה אחר זה המברכים על הבמה וציינו את פועלו והישגיו הרבים של פרופ' ביאר במהלך שלוש-עשרה שנות כהונתו כמנכ"ל רמב"ם:

סגן מנהל רמב"ם, ד"ר מיקי הלברטל, סקר את פועלו של פרופ' ביאר עבור רמב"ם. בהמשך ציין מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, את תנופת הבניה חסרת התקדים שנרשמה בשנים האחרונות ברמב"ם וכינה את פרופ' ביאר הורדוס של מערכת הבריאות: "מבדיקה שעשינו מדובר בהיקף הבניה הגדול ביותר שנרשם בבתי החולים בארץ, יותר מהקמת בית החולים אסותא באשדוד", אמר בר סימן טוב.

 

אירוע הפרידה מפרופ' רפי ביאר. בתמונה: עם משפחתו בערב המרגש. צילום: פיוטר פליטר

ראש העיר, עינת קליש-רותם, הייתה גם היא בין המברכים והודתה לפרופ' ביאר על תרומתו לעיר חיפה, ולאחריה עלה ישראל (שרי) גרנדינגר שציין את הפיכתו של רמב"ם למרכז רפואי מוביל בארץ ובעולם תחת הנהגתו של פרופ' ביאר, וכן מברכים נוספים. אל הברכות שעל במת האירוע, הצטרפו גם נשיא המדינה, מר ראובן (רובי) ריבלין וראש הממשלה, מר בנימין (ביבי) נתניהו, אשר שלחו איגרות ברכה וכן עשרות מידידי בית החולים בארץ ובעולם ומעובדי רמב"ם, אשר יצרו שרשרת ברכות מצולמת ומרגשת שהוקרנה בפני המשתתפים.

 

ראש העיר, עינת קליש-רותם, הייתה גם היא בין המברכים באירוע הפרידה. צילום: פיוטר פליטר

הערב כלל גם קטעים הומוריסטיים, בהם לקח פרופ' ביאר חלק פעיל, אשר הציגו את הפנים הרבות של מנהל רמב"ם היוצא. נקודת השיא של הערב נרשמה, כאשר רעייתו של פרופ' ביאר, דליה, עלתה על הבמה ובנאום מרגש הציגה את פרופ' ביאר – בן הזוג, האב והסב.

בתום הדברים הזמינה דליה ביאר את משפחתה לעלות על הבמה, כאשר אל החבורה הצטרפה בהפתעה בתו של פרופ' ביאר – עפרת ומשפחתה, אשר הגיעו רק שעה קלה קודם לכן מפילדלפיה, ארה"ב.

 

סגן מנהל רמב"ם, ד"ר מיקי הלברטל (מימין), עם פרופ' ביאר באירוע הפרידה. צילום: פיוטר פליטר

האירוע נחתם בהפתעה נוספת לה זכה פרופ' ביאר, כאשר מולו נעמדו אורחי האולם כולו ושרו לו "שיר נבואי קוסמי עליז" (יוני רכטר ועלי מוהר). "ריגשתם אותי מאוד", אמר פרופ' ביאר על במת האירוע לאורחים, "יש כאן אנשים נהדרים ומלאי תשוקה ואני יודע שאני משאיר את רמב"ם בידיים טובות".

פרופ' ביאר צפוי לכהן בתפקידו עד סוף חודש פברואר, זאת לאחר שפרישתו הוארכה עד למועד התכנסות ועדת המכרז לבחירת מחליפו.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות