"סוף סוף הסיוט נגמר"

תושב הצפון מואשם כי הטריד מינית עשרות נערות באמצעות אפליקציה מיוחדת ומספר טלפון פיקטיבי. מדובר בסיוט מתמשך של עשרות ומאות הטרדות, לעיתים אף מידי יום
 

חוקרי משטרת ישראל חשפו צעיר מהצפון אשר במהלך שנת 2018 הטריד טלפונית עשרות נערות וצעירות, בשיחות ובחומרים בעלי תוכן מיני ואימרות בוטות ופוגעניות.

החשוד נהג להתקשר לקורבנות במשך כל שעות היממה עשרות ואף מאות פעמים, ממספרים "פיקטיביים" אותם רכש באפליקציה מיוחדת. הנפגעות בטווח השנים 16 עד 24, חלקן אף חיילות, נחשפו למסכת של הטרדות רציפה, ולמרות תחנוניהן שיפסיק, המשיך הנאשם להטרידן.

במקרים בהם חסמו הקורבנות את מספר הטלפון של החשוד הוא היה מצמיד מספר "פיקטיבי" אחר למכשירו וממשיך במעשיו.

 

מסכת הטרדות מיניות של עשרות קורבנות. צילום אילוסטרציה: ענבר רוזקובסקי

 

החקירה החלה בסוף חודש דצמבר, עם תלונה של צעירה בת 20 אשר סיפרה על מסכת הטרדות במשך תקופה ארוכה בה הנאשם היה מתקשר אליה, שולח הודעות ותמונות בעלות אופי מיני לטלפון הנייד שלה בשעות "לא נורמאליות" כהגדרתה, שולח הודעות בעלות אופי מיני לאינסטגרם שלה ואפילו יודע פרטים אישיים עליה.

 

הנאשם הטריד עשרות נשים צעירות ונערות והעביר אליהן תמונות וטקסטים מיניים. צילום: אילוסטרציה

 

מיד עם הגשת התלונה נפתחה חקירה במסגרתה נגבו עדויות והחלו בפעולות סמויות בכדי לגלות את זהותו של הנאשם ולאתרו.

לתדהמת החוקרים במסגרת החקירה הסמויה הם הצליחו לאתר עוד 12 בנות שהיו קורבנות למאות הטרדות טלפוניות ולהטרדות וטקסטים קשים ברשתות החברתיות, מצד הנאשם.

אותן נערות שסבלו מהטרדות הופתעו לקבל שיחות טלפון מהמשטרה, חלקן חששו בהתחלה כי מדובר בתרמית נוספת של הנאשם ורק לאחר שווידאו כי אכן מדובר בחוקרי משטרה, שמחו וסיפרו לחוקרים על כל מסכת ההתעללויות של הנאשם והסבל שהן חוות.

 

הנערות קיבלו טקסטים קשים גם באמצעות האינסטגרם. צילום מסך

 

בחקירה מורכבת, תוך שימוש באמצעים טכנולוגים הצליחו החוקרים לגלות את זהות הנאשם והוא נעצר למשך מספר ימים. בהמשך שוחרר לביתו למעצר בית בתנאים מגבילים.

החקירה הסמויה הפכה לגלויה ובמסגרתה אותרו עוד כ- 20 קורבנות שסבלו מהטרדותיו. הנערות שמחו לשמוע על מעצרו של הנאשם והתבטאו: "סוף סוף הסיוט נגמר".

עם סיום החקירה האינטנסיבית גיבשו החוקרים תשתית ראייתית כנגד הנאשם, כל חומרי החקירה הועברו לפרקליטות מחוז צפון אשר הגישו לבית המשפט כתב אישום המייחס לו למעלה מ- 20 אישומים בהם הטרדות באמצעות מתקן בזק, מעשים מגונים והטרדות מיניות.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות