עיריית קריית ביאליק עומדת לחנוך מתחם חדש

מתחם אליו יעברו אגף הרווחה והשירותים החברתיים ותחנה לבריאות המשפחה. המתחם נבנה בשולי פארק אריאל שרון בשכונת צור שלום במבנה של "בית מפרם".

ראש העיר, אלי דוקורסקי, שיזם את  המעבר, החליט להפריח חיים בשכונה ולאחר בניית פארק רחב ידיים בעל מגרשי משחקים, מתקני כושר וברכה אקולוגית, הקים את המתחם החדש בו ישוכן אגף הרווחה ותחנה לבריאות המשפחה שישרתו את תושבי העיר.

אגף הרווחה משתרע על השטח של כ- 1200 מ"ר ובו לכל עובד סוציאלי חדר אישי המאפשר לשמור על פרטיות הפונים וחיסיון מקצועי. במשרדי אגף הרווחה הישנים העובדים הסוציאליים חלקו את החדרים ובכדי לקיים שיחות עם מטופלים נאלצו לעתים לשבת איתם על ספסל בפארק הסמוך בכדי לשמור על פרטיותם.

אגף הרווחה והשירותים החברתיים החדש צילום עיריית קריית ביאליק

בתכנון המתחם נלקח בחשבון הגידול המאסיבי במספר תושבי העיר שיאכלסו את השכונות המזרחיות של הקריה. המתחם תוכנן בקפידה על ידי אדריכלים גבי מגן וגידי כרמון ממשרד "יובתים" ואדריכלית דבי זיגלמן ממשרד דבי זיגלמן ורינת קינן. ניתנו הדגשים להתאמת הריהוט לאווירה ויצירת סביבה מרגיעה ומזמינה. המשרדים צוידו בלחצני מצוקה למיגור תופעת האלימות נגד עובדים סוציאליים.

בנוסף לאגף הרווחה הוקמה במתחם תחנת לבריאות המשפחה מרכזית עירונית המתפרשת על כ- 400 מ"ר ובה כל השירותים : חדרי רופאים ואחיות, חדרי הנקה, חדרי הדרכה אישית וקבוצתית, חדר ישיבות, אזורי המתנה מעוצבים ומבואה. המבנה הונגש לבעלי צרכים מיוחדים.

דוקורסקי: "שכונת צור שלום זוכה לעדנה מחודשת עם פרויקטים רבים ומוסדות שהוקמו בשכונה בשנים האחרונות: פארק אריאל שרון, בית הידידות, מרכז אלווין, שדרוג פארק אלי כהן ועוד. אגף הרווחה ותחנה בריאות המשפחה הן תוספת נכבדת להנגשת שירותים אלו לתושבים ".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com
עוד בקרית ביאליק