שביתה פוליטית ומיותרת

קליש הבינה שאם היא רוצה להוריד את תשלומי הארנונה הגבוהים ולהוביל את חיפה קדימה, חייבים לייעל את מנגנון העירייה השמן והמסורבל * ועד העובדים הגיב בשביתה פרועה ולא אחראית שפוגעת בתושבי חיפה. אלירן טל בטור השבועי והפעם גם כתושב העיר חיפה
תודה לועד עובדי עיריית חיפה. בזכותם הזבל נערם ברחובות, והילדים שלנו נותרו היום בבתים. מי שטובת העיר ניצבת לרגל עיניו, כפי שטוען יו"ר הוועד, לא פוגע בתושבים, בתלמידי הגנים ובתי הספר היסודיים. נקודה.

היועץ האסטרטגי של הוועד, והלוחש לאוזנו של וקנין, הוא עידו מינקובסקי – בעבר הדובר של יונה יהב וכיום בעל משרד יחסי ציבור תל אביבי.

יו"ר ההסתדרות משה מזרחי נותן גם הוא גיבוי לשביתה גרועה זו שפרצה ללא ניסיון אמיתי למצוא גשר בין דרישות ראש העיר לבין בקשות הועד, מזרחי

שהיה יו"ר הועד ומחליפו וקנין התרגלו שככה משיגים הכל – בכוחניות ובאיומי שביתה. לא עוד.

הסקרים ניבאו לקליש הצלחה  ובסוף היא נושרת מהמירוץ בגלל התנהלות כושלת של הנהגת מפלגת העבודה. איזה סוף אכזר

בקבוצות הווטסאפ של בית הספר שבו לומדים ילדיי רוב ההורים הביעו הזדהות עם קליש, שמתעקשת לעשות סדר בבלגן.

עינת קליש רותם הודיעה שהיא באה לשנות, לתקן ולייעל. לכן נבחרה. כשפתחה את ספר התקציב ואת מנגנון העובדים המנופח בעיר חוורו פניה. איך ייתכן שמספר העובדים גדל משנה לשנה בעוד מספר התושבים בעיר ירד בצורה ניכרת?

קליש הבינה שכל עוד שסכומי עתק מופנים לתשלומי משכורות, חלקן גבוהות מאוד בכל קנה מידה, היא לא תצליח להקצות תקציבים לפרוייקטים עתידיים שעל הקנה או להורדת הארנונה הגבוהה שאנחנו משלמים ושמממנת את המשכורות של העובדים, שאם נודה על האמת, רבים מהם פשוט מיותרים במנגנון הנפוח שנקרא עיריית חיפה.

 

לא מעט מעובדי העירייה מחזקים את ידיה של קליש.

בקבוצות הווטסאפ של בית הספר, שבו לומדים ילדיי רוב ההורים הביעו הזדהות עם קליש, שמתעקשת לעשות סדר בבלאגן.

ההורים הציעו לבוא לבית הספר ולנקות את השירותים במקום עובדות הניקיון השובתות, וכמה מהם הסבירו שאם רוצים לקדם את חיפה צריך לעשות קודם כל שינויים מבניים בעירייה.

אז נכון, קליש לא עושה שימוש מספיק במערך דוברות והסברה המשומן העומד לרשותה, והתוצאות ניכרות בכתבות שמספרות בעיקר את הנרטיב של וועד העובדים שנוהג בבריונות על חשבון תושבי חיפה.

עם זאת, התושבים מבינים שמשהו רקוב בעירייה ואת זה קליש רוצה וצריכה לתקן.

 

תנו לקליש את ההזמדנות והגיבוי, תאמינו בדרך שהיא מתווה כי אין לנו עיר אחרת. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה.

לא נעים לפטר עובדים, בטח כשמדובר בעובדים זוטרים. תסמכו על קליש שהיא תגיע גם לשיאני השכר בעירייה, יש כאמור לא מעטים שמרוויחים עשרות אלפים בחודש, ותעשה שם סדר אם כי הרבה יותר קשה להתמודד עם עובדים שמחזיקים בקביעות. אלה מתחלואי השירות הציבורי.

אוסיף ואומר – לא מעט מעובדי העירייה מחזקים את ידיה של קליש ומבינים שצריך לנער את המנגנון העירוני השמן שמכביד על העיר כולה מלהתנהל נכון.

עכשיו זה הזמן לבצע את הגזירות הלא הנעימות האלה כי חיפה חייבת להתקדם למקום שבו היא ראוייה להיות, וכרגע היא רחוקה מאוד משם.

שביתה פוליטית ומיותרת? יו"ר הוועד וקנין. צילום: ניוז חיפה קריות

תנו לקליש את ההזמדנות והגיבוי, תאמינו בדרך שהיא מתווה כי אין לנו עיר אחרת וחיפה חייבת לצאת מהבוץ ולהגיע לצמרת.

את זה יכול לעשות רק מנגנון רזה ויעיל ולא שמן ומסורבל.

את הפירות של המהלכים האלה שמובילה קליש נראה כנראה רק בעוד זמן רב, בינתיים צריך לרסן את הוועד שמנהיג כאן שביתה פוליטית פרועה, על גבם וחשבונם של תושבים העיר.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות