ביטלו לו הופעות, הוא קיבל איומים, הרביצו לו ופיטרו אותו אז הוא ברח מהעיר הגדולה לעיר השקטה….

קריירה ענפה, עמוסה במחזות זמר וסרטים, וכל מה שזוכרים לבנאדם זה הופעה אחת באודישנים לתכנית ריאליטי? זה עולם אכזר. חיליק כהן רוצה להמשיך קדימה ולהצליח, אם רק תתנו לו…
רוצה להתקדם. כהן. אלבום פרטי

רוצה להתקדם. כהן. אלבום פרטי

בעבודת כוריאוגרפיה. כהן. אלבום פרטי

בעבודת כוריאוגרפיה. כהן. אלבום פרטי

רציתי למות. כהן. אלבום פרטי

רציתי למות. כהן. אלבום פרטי

חוזה על נייר. כהן.

חוזה על נייר. כהן.

תלונה במשטרה. כהן.

תלונה במשטרה. כהן.

חיליק כהן, שחקן כוריאוגרף של 70 מחזות זמר, זמר במאי ומורה למחול. נולד בעפולה למד בלט במסגרת בעיר עד גיל 15 ואח"כ עבר קורסים בריקוד בתל אביב.  התחיל את הקריירה בגיל 16 כשנסע לניו יורק לקורסים אצל מורים כגון לידיה מהסדרה תהילה, אלווין איילי ובתוך הקורסים כשחקן וזמר בחר להמשיך בקריירה. כשחזר לארץ ידע שהוא רוצה לעשות הכל. "אין שם משהו אחד, אני רוצה לגעת בכל העולם הזה, מלמדים ודוחפים אותך בתחום בניו יורק לעשות הכל, להיות טוב בכל."

בגיל 21 אחרי הצבא נחת בתל אביב והגיע לבית הספר למשחק 'בית צבי' כמורה לריקוד, "אז היה ערוץ 1 ולהיט בראש וניסיתי להתקרב לכל במאי שיש לו נגיעה בשואו ביז כדי שידחוף אותי קדימה. בבית צבי ראו עבודה שלי שעשיתי 'אחים בדם' והחמיאו לי מאוד. עומרי ניצן מהקאמרי ראה את ההצגה והציע לי לעשות את הכוריאוגרפיה של המופע 'כל נדרי'. ומשם הכל נפתח לי והדברים התגלגלו. הסיבה היחידה שרציתי ללמד בבית צבי הייתה מהסיבה הפשוטה- להיכנס לשיעורים של לימודי המשחק. אני אהבתי שם ללמוד ממורים רבים והכל כמובן היה באישור המנהל גרי בילו שלא ידע למה נכנסתי לשיעורים… הרווחתי שלוש שנים של בית ספר למשחק… עשיתי בביה"ס כוריאוגרפיה למחזות זמר כגון: 'קומפני', 'אחים בדם' ועוד… "

בו זמנית בנה חיליק קריירה ענפה בתחום מחזות הזמר הרפרטוארים כגון: 'צלילי המוזיקה' עם ששי קשת וחני נחמיאס, 'זורבה היווני' עם יהודה ברקן ומיכל זוארץ, 'יוסף וכותנת הפסים' עם אלון ריינהורן, 'הרקולס' עם מייקל לואיס ורוני דואני, ו-'אנני' עם חני נחמיאס ואריה מוסקונה בתיאטרון של מנחם גולן אליו חיליק היה מחובר עד מאוד. "מנחם היה אחד האנשים שאני בוכה כשאני מדבר עליהם, הוא היה אחד האנשים המדהימים עלי אדמות, עשיתי איתו 12 מחזות זמר, הוא נתן קרדיט כמו שרק הוא ידע בצורה מדהימה, אחד האנשים הכי יקרים לי שאיבדתי…"

חיליק השתתף כשחקן בהפקות כגון: 'סיפור הפרברים' כברנרדו, בסרט של גולן 'ריקוד מסוכן' בתפקיד ראשי, ב-'אנני' כ-'קפטן וורד', ב- 'עלי באבא' כ- חוואג'ה ועוד.

איך הגעת להשתתף בתכנית אקס פקטור?

הם ראו קליפים שלי בערוץ 24 וראו קליפים גם ב-אם טי וי וגם יוטיוב ולכן והזמינו אותי. לא עשיתי אודישן בכלל, שרתי להם פעם אחת בלי תור, כי הבקשה הייתה שלא אהיה כמו כולם. קראו לי לפגישה אישית ואמרו אנחנו רוצים אותך אנחנו אוהבים את מה שאתה מביא. הועלתה הצעה מצידם האם אני מוכן להיות מבוים, להיות הפרובוקאטור למען הרייטינג, ואני שאלתי מה אני מקבל בתמורה לבדיחה שתהיה עליי והם אמרו לי שאני אקבל תכניות כמנחה ועוד הרבה דברים. בנוסף ביקשתי שאקבל את הפריים טיים שלי כזמר ולא כבדיחה. מה שקרה זה שאחרי אקס פקטור שראית ושמעת, ההפקה ניסתה להתנער מאחריות ולא לתת לי את מה שהוסכם בינינו ואז נעלמתי לכמה ימים כי רציתי למות…כל זה קרה שבוע אחרי שזה שודר…

לאן נעלמת ולמה?

רציתי למות. הציגו אותי בצורה שלילית ולא קיבלתי את מבוקשי, כל המדינה חיפשה אותי, זה סיפור לא קל… חיפשו אותי מהתקשורת ומהמשטרה ואני בזמן הזה באמת רציתי להיעלם… התחבאתי וישנתי בחוף הים. כשחזרתי הבנתי שבאמת מחפשים אותי ואז רשת פנתה אליי מהר כי ראו שיש לחץ מהמשטרה והקהל עליהם בגללי וביקשו להיפגש איתי בסודיות ולחתום איתי חוזה שלא חתמו קודם אבל אני שתלתי שחקנים שלי בבית הקפה ובזמן שחתמו איתי חוזה והבטיחו שאני אקבל תכנית ואעלה כזמר אורח כמו שהם התחייבו, אמרתי להם שכל ימי שיושב סביבנו הם שחקנים שלי ועדים לחתימת החוזה… הם היו בשוק, בהלם ולא ידעו מה לעשות עם זה… ואז על פי החוזה הם הזמינו אותי להופיע ונתנו לי את הבמה שלי כזמר שזה מה שאני!

אם הם נתנו לך אז מה אתה רוצה מהם עכשיו?

לא קיבלתי את כל ההסכמים! נסגרו לי הרבה עבודות כי הצטיירתי כפרובוקאטור. אף אחד לא ידע שזה מבוים!  פוטרתי משלושה מקומות עבודה כי הצטיירתי ככזה, לא קיבלתי כספים והטבות כמו שהובטח לי על ידם. הכל היה שיקרי!

אתה כועס על השופטים?

בוודאי. שירי מימון הייתה תלמידה שלי בצוותי בידור באילת, אנחנו לא זרים… עברי לידר הכיר אותי כשעשיתי לריטה כוריאוגרפיה ועל הבמה הם אמרו שהם לא מכירים אותי???

איך הרגשת אז?

הרגשתי כאילו שכולנו שתולים. להם אמרו לריב איתי ולי אמרו לא להגיד שאני שתול, לא יכול להיות שעל הבמה היא שואלת אותי מי אתה, עם מי יש לנו הכבוד? ומאחורי הקלעים זה 'היי, חיליק' ונשיקות ו-'מתוק שלי'…

הרגשתי שנפלתי אל תוך מבוי סתום. הרגשתי שמשהו שתול מידי. הייתה שם מריבה בגלל משפט אחד. כשמשה פרץ אמר שאני לא נראה כמו זמר ואני הרגשתי שאני צריך להגיב כי אני לא אהיה כמו הילדים ששותקים. הנחו את השופטים איך להתנהג מכוער כלפיי ולהעלות את הרייטינג…

לא מזמן איימת שתשרוף את עצמך, על מה ולמה?

כשמבטלים לך הופעות או כשאתה צריך לברוח מהעיר, מה תעשה…? היו איומים על חיי ממישהו שאמר לי כל הזמן … 'זה משירי מימון וזה ממשה פרץ'. במשטרה אמרו שזה נסגר מחוסר עניין הציבור ואני אומר את זה מלגלוג. ניסו לשרוף אותי בבית בתל אביב, הרביצו לי מכות אחרי ההופעה. כל מחזות הזמר והסרטים וכל מה שזוכרים לבנאדם זה הופעה אחת באודישנים לתכנית ריאליטי? זה עולם אכזר! ברחתי אז לעיר, שאני מסתתר בה ופרסמתי לפני חודש שאני אשרוף את עצמי ולא עשיתי את זה, כי המשטרה אוטומטית הגיעה אליי באותו היום ואני פרסמתי שזה יהיה מחר. שמו לי שומר ליד הדלת ולא עזבו אותי.

מה אתה מתכוון לעשות בהמשך?  

אני לא יודע, אני רוצה להמשיך עם חיי קדימה, ממש לא יודע. אומרים לי תתבע אותם אבל אני לא יודע… אני אגיע לשידורים החיים של התכנית… אני אהיה שם ומה שאני אעשה שם, על זה אני לא מדבר עדיין! עד אז אני אמשיך בחיי, להתקדם קדימה. אני מלמד עכשיו בכמה ערים בצפון, מופיע על במות ומקליט שיר ועובד על מופע גדול. אני רוצה את החיים שלי בחזרה!

 

תגובת רשת: " אנחנו מאחלים לחיליק כהן עוד הרבה שנות יצירה".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בהכי חם