הפתעה: חיפה מתמקמת בראש רשימת השכונות עם התשואות הגבוהות ביותר ב-2018

התשואה הגבוהה ביותר למשקיעים בדירת 3 חדרים בישראל היתה בשנה החולפת בדירה בשכונת קריית חיים מזרחית בחיפה, והיא הסתכמה ב-19.2%. כך עולה מנתוני יד 2.
בשכונת קריית חיים בחיפה זכו בעלי דירות 3 חדרים לתשואה ממוצעת כוללת של 19% בשכונת נווה שאנן התשואה לדירת 3 חדרים עמדה על 12.4%.

התשואה הגבוהה ביותר למשקיעים בדירת 3 חדרים בישראל היתה בשנה החולפת בדירה בשכונת קריית חיים מזרחית בחיפה, והיא הסתכמה ב-19.2%. כך עולה מנתוני יד 2. הנתונים משקללים גם את התשואה הנובעת משכירות הנכס, וגם את העלייה בשוויו במהלך התקופה.

קריית חיים בראש רשימת הערים עם התשואה הגבוה ביותר לדירת 3 חדרים. צילום: ניר בלזיצקי, דוברות עיריית חיפה. 

על פי נתוני יד 2, מחיר דירת 3 חדרים עלה בשכונת קריית חיים מזרחית בשיעור של 15.3%, ולכך מתווספת תשואה של 3.9% משכירות שנתית של הדירה.

כמו כן, בחיפה – דירת 3 חדרים בשכונת נוה שאנן הניבה בשנה החולפת תשואה ממוצעת למשקיע בשיעור של 12.4% (עלייה של 9.4% במחיר הדירה, ועוד תשואה של 3% משכירות).

חיפה מובילה את רשימת התשואות לדירה בת 3 חדרים

לדברי חיים קראדי, מנכ"ל חברת פרשקובסקי, המקדמת את פרוייקט ההתחדשות העירונית הגדולה ביותר בחיפה, בשכונת נווה שאנן מסביר כי השכונה הותיקה נהנית ממיקום אסטרטגי על הכרמל והינה אחת השכונות הגדולות בארץ. בנוסף, ב-20 שנה האחרונות לא נבנה בה אף פרוייקט חדש ולכן מחירי הדירות בה רק עולים. "בזכות מיקומה המרכזי  מושכת השכונה קהלים חדשים, לרבות סטודנטים, שרוצים לגור בסמיכות לטכניון ובמרכז העיר".

דירת 3 חדרים בשכונת נוה שאנן הניבה בשנה החולפת תשואה ממוצעת למשקיע בשיעור של 12.4% צילום :יחצ

לדברי גל עפרים סמנכ"ל יד2,  "אנחנו רואים כי את התשואות הגבוהות עבור דירת 3 חדרים השיגו המשקיעים ב-2018 בדירות הממוקמות בשכונות זולות יחסית בערים הגדולות. כזכור 2018 היתה שנת האטה בנדל"ן, לאור תכנית מחיר למשתכן, אולם נתונים אלה מראים כי בחלק מהשכונות התשואות הגבוהות ועליית המחירים המשיכה גם בשנה זו, כאשר היצע הדירות החדשות בשוק החופשי נפגע והמשקיעים מבקשים לרכוש דירות קטנות יותר בשכונות שעשויות לעבור בשנים הקרובות התחדשות".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות