חידון התנ"ך המחוזי

חידון התנ"ך המחוזי לנוער לשנה"ל תשע"ט נערך באשכול פיס בנשר. ואלו שמות הזוכים
 

בחידון התנ"ך המחוזי לנוער לשנה"ל תשע"ט אשר נערך באשכול פיס בנשר זכו תלמידים תושבי האיזור:

 

מחוז חיפה:

צילום: משרד החינוך

בחידון התנ"ך המחוזי הממלכתי
כלת התנ"ך המחוזי אוראל בנימיני מביה"ס התיכון "רבין" קריית ים
סגן חתן התנ"ך המחוזי צבי פולונסקי מביה"ס "הטכני של חיל האוויר

 

בחידון התנ"ך המחוזי הממלכתי דתי
חתן תנ"ך המחוזי אלדר סופר מישיבת "פרחי אהרון", ק. שמואל -חיפה
סגן חתן התנ"ך המחוזי דביר ברחד "מישיבה תיכונית" ק. אתא

 

כל הזוכים יזכו לציון 100 בבגרות הבסיס בתנ"ך.

השלב הבא של החידון – 'השלב הארצי' – יערך ב- 26.3.2019.

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב אמר: "חידון התנ"ך הוא אבן דרך בתהליך ערכי לחיבור בני הנוער לספר התנ"ך, החשוב שבנכסי צאן הברזל של העם היהודי. מערכת החינוך מקדמת את החיבור לתנ"ך באמצעות כלי למידה חדשניים, מותאמים למאה ה- 21 במטרה להעמיק את העניין, ההתבוננות, הקריאה והשימור של התלמידים בספר הספרים – התנ"ך, ולהגביר את המוטיבציה שלהם להגות בו. אני מברך את הזוכים ומאחל הצלחה לכל המתמודדים בשלבים הבאים".

צילום: משרד החינוך

 

מנהל מחוז חיפה, ד"ר סער הראל ברך את הזוכים בחידון וציין כי צוות מינהל חברה ונוער במחוז מופקד מטעם המשרד על עריכת חידוני התנ"ך לנוער בכיתות ט'-י"ב במדינת ישראל, ושם לו למטרה שליחות חינוכית שעיקרה יצירת יחס חיובי של אהבה בלב בני הנוער אל ספר הספרים של העם היהודי.

 

אחת המטרות המרכזיות של מפעל חידון התנ"ך היא עידוד ההתעניינות, הלימוד והעיון של בני הנוער היהודי בספר התנ"ך, כבסיס התרבותי של עם ישראל. לצד הלימוד הפורמאלי השיטתי והמחייב של התנ"ך, מהוה החידון גורם מדרבן לבניית בקיאות וידע מקיפים. חוויתם של בני הנוער משלבת בתוכה גם את ההיבט החברתי: לומדי התנ"ך במסגרת חידוני התנ"ך לנוער נהנים גם ממפגש חברי ומפרה עם תלמידים אחרים מבתי ספר במחוז ובארץ, שבו "כולם זוכים", כל אחד בדרכו. בחידון התנ"ך שותפים זרם החינוך הממלכתי וזרם החינוך הממלכתי-דתי. יישר כח והמשך הצלחה.

 

  • צילום משרד החינוך

החידון שיערך ב- 26.3.2019  –  החידון, שעומד השנה בסימן 'שביל הסנהדרין' והחיבור בין התנ"ך לחכמי התנ"ך והתלמוד, הינו תהליך הנמשך לאורכה של כל שנת הלימודים, ומטרתו לעודד ההתעניינות, לימוד ועיון של בני הנוער היהודי בספר התנ"ך כבסיס התרבותי של עם ישראל.

החידון כולל 4 שלבים: שלב בית ספרי, שלב מחוזי, שלב ארצי ושלב עולמי. מכל מחוז עולים, בסיומו של החידון המחוזי, שני נציגים לחידון הארצי: החתן/כלה המחוזי מהזרם הממלכתי והחתן/כלה המחוזי מהזרם הממלכתי דתי.

מהחידון הארצי ייצגו את ישראל בחידון התנ"ך העולמי שני נציגים מצטיינים מכל זרם חינוך.

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך