מהפך של חיים ב-20 קילו

איך אפשר לעשות בגרויות, לשמור על ציונים גבוהים וגם להיאבק במשקל ואף להרגיש שינוי בחיים, והכל בגלל הבדל של 20 קילו. סיפורה של מיכל גוטשלט, תלמידת עירוני ה' בחיפה שבעזרת "שומרי משקל", רשמה ניצחון בחייה
לא הרגשתי בנוח ללכת לבריכה או לים ולחשוף את הגוף שלי

לא הרגשתי בנוח ללכת לבריכה או לים ולחשוף את הגוף שלי

מיכל גוטשלט, בת ה-17, תלמידת עירוני ה' חיפה, הצליחה בדיאטה מאוזנת של "שומרי משקל" לרדת 20 קילו בשנה אחת ומרגישה שהחיים שלה השתנו.
"מגיל 7 התחלתי לעלות במשקל", משחזרת מיכל. "התחלת להתפתות ולאכול יותר. האכילה הייתה סתמית, לא מתוך רעב אלא משעמום. ביסודי המצב החברתי שלי הושפע מהמשקל שלי. בכיתה ג' החברה לא קיבלה אותי כי הייתי ילדה עם עודף משקל. קיבלתי כינויים כמו שמנה, בטטה, מהרבה ילדים. התגובות היו פוגעות וגרמו לי לאכול יותר כדי להתנחם. בכיתה ו’ הצטרפתי מיוזמתי לשומרי משקל בעקבות אימי ואחותי. הן השתתפו בעבר, החלטתי ללכת וירדתי מעט במשקל. הפסקתי להגיע לקבוצה לקראת תיכון כי הייתי צריכה להשקיע יותר בלימודים והיה לי פחות זמן פנוי. במשך הזמן הדחקתי את המצב והתעלמתי. בתיכון הפסיקו התגובות הפוגעות ואז היה לי קל יותר להתעלם מהמשקל שלי.

היה קשה לי מאוד לקנות בגדים אופנתיים שיתאימו למידה שלי. בנוסף, לא הרגשתי בנוח ללכת לבריכה או לים ולחשוף את הגוף שלי. אחרי תקופה ממושכת של עלייה מדורגת, הרגשתי שאני באמת מוכנה ויש לי מספיק כוח להשתנות. חשתי, כי יש לי כוח בגרות והבנה כדי ללמוד מחוויות. המודעות העצמית המתפתחת הובילה אותי לשינוי והחלטתי לחזור לשומרי משקל. הפעם באמת באתי לעשות שינוי מבפנים, לאורך זמן ולהשתדל ליהנות מהתהליך.
"אני משתתפת בחוג ריקוד פאנקי ועושה הליכות עם חברות מהבית ספר ומקבוצת הנוער של שומרי משקל. החלטתי להוריד כמויות אוכל, לאכול ארוחות מסודרות ולבחור בקפידה מה לאכול וממה להימנע.
"השלבים הקשים הם אלו התקופות בהן ההרזיה נעצרת או נעשית קשה יותר. זה היה מתסכל והייתי תוהה מה עליי לעשות. באותן נקודות הייתי צריכה לשכלל את ההתמודדות. כשיצאנו לאכול בחוץ הייתי מתלבטת ארוכות מה לאכול, בעיקר בנוגע לקינוח.

בכיתה ג' החברה לא קיבלה אותי כי הייתי ילדה עם עודף משקל

בכיתה ג' החברה לא קיבלה אותי כי הייתי ילדה עם עודף משקל

בבוקר אני אוכלת דגני בוקר קלים עם חלב. בארוחת עשר חטיף אנרגיה או כריך ופרי. בצהרים פחמימה מלאה כמו פסטה עם ירקות ובשר. לארוחת ביניים אני אוכלת פרי או מעדן. בערב אני אוכלת חביתה או טוסט. בסוף היום אני אוכלת פרי.
"המשפחה שלי ממש מפרגנת ומחזקת. היא עוזרת לי בארגון, בהתמודדות ובהכנת האוכל. אני מקבלת תשבחות וחיזוקים לאורך כל הדרך. אימי ואחותי הגיעו בשומרי משקל ליעד בעבר והן תורמות לי הרבה מניסיונן. הסביבה נורא שמחה בשבילי כשהיא רואה כמה הירידה עושה לי טוב. יש מורה ששאלה אותי בצחוק אם הפסקתי לאכול לגמרי. עניתי לה שאני ממשיכה לאכול רק בצורה אחרת. הבהרתי לה כי עברת לאורח חיים בריא.
היום אני רואה את היופי והטוב שבי. אני מרגישה שירדה שכבה שהסתירה אותי. עכשיו אני יותר משוחררת, קלילה וטוב לי עם עצמי. קל וכיף יותר לקנות בגדים והם נראים עליי טוב יותר.
"אני מציעה למעוניינת לרדת במשקל לארגן ארוחות מראש. גם בימים ארוכים צריך להיערך עם אוכל מתאים. הכל בכדי להתמודד עם הרעב שעלול לצוץ במהלך היום.
לעשות ספורט שאוהבים. כדאי לבחור בקפידה פעילות גופנית מתאימה. גם חשוב לשלב את הפעילות עם תזונה נכונה".
בסוף התהליך, במשך שנה, מיכל השילה 20 ק"ג ממשקלה וירדה מ-87 קילו ל-67 קלו.
אחרי תקופת חגים ארוכה בה אכלנו בלי סוף "שומרי משקל" התחילו את קמפיין ה”מרתון לביקיני', שמטרתו ירידה מואצת של 5-8 ק"ג בתקופת זמן של שלושה חודשים, וכדי שנוכל להגיע לקיץ חטובים יותר וללא המשקל העודף שהעלינו במהלך החגים.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות