תושב נשר הקים מוסך פיראטי על שטח עצום בו צפויה לעבור רכבת

ברשות מקרקעי ישראל סיפרו כי תושב נשר פלש לקרקעות מדינה והקים מוסך בלתי חוקי במקום בו מתוכננת מסילת רכבת. היום, עם צו של ההוצאה לפועל, הגיעו שוטרי תחנת זבולון לפנות אותו
 

שוטרים, מפקחי רשות מקרקעי ישראל ואנשי ההוצאה לפועל, פינו היום מוסך בלתי חוקי שהקים תושב נשר באזור התעשייה בעיר.

המוסך הפיראטי הוקם סמוך למסילת רכבת על אדמות מדינה המיועדות להמשך פיתוח מסילת הברזל.

10 רכבים שהיו במקום פונו, חמישה מבנים בלתי חוקיים נהרסו והקרקע הושבה לקדמותה ולמאגר הקרקעות הציבורי.

ברשות מקרקעי ישראל (רמ"י) סיפרו היום כי הפולש השתלט על שטח של כ-4,000 מ"ר עליו הקים מוסך בלתי חוקי, שכלל חמישה מבנים, חלקם שימשו כמחסנים, הניח ציוד ללא היתר, וטיפל ברכבים פרטיים ומסחריים לשימושו העסקי.

בכך גם פלש לאדמות מדינה על חשבון הציבור וגם הקים מבנים ללא היתר – כל זאת בניגוד לחוק.

ברמ"י ציינו היום כי "הפלישה אל אדמות המדינה מהווה עבירת הסגת גבול במקרקעי ציבור, עבירה פלילית שדינה עד שנתיים מאסר בפועל".

 

המוסך הפיראטי שנהרס באיזור התעשייה בנשר. צילום :רשות מקרקעי ישראל

לאחר הליך משפטי שניהלה הרשות לפינוי הפלישה ופסק דין שהתקבל אשר קבע כי הוא פולש ועליו לפנות את השטח, הזהירו מפקחי הרשות את הפולש כי אם יתנגד לפינוי הקרקע היא תפונה בהליך הוצאה לפועל בליווי משטרתי ויוגשו נגדו תביעות כספיות להחזר עלויות הפינוי הנגרמות לקופת המדינה.

מרמ"י נמסר: "לאחר שהפולש לא ביצע את הפינוי בעצמו והמשיך לפעול במקום כל הזמן, מפקחי הרשות וההוצאה לפועל הגיעו בליווי שוטרי יחידת מתפ"א ותחנת זבולון של המשטרה, לביצוע פסק הדין וצו ההוצאה לפועל. המפקחים פינו 10 כלי רכב שהיו באותה עת במקום, 9 רכבים פרטיים ועוד רכב מסחרי אחד והרסו את המבנים באמצעות ציוד מכני הנדסי כבד, פינו את הציוד וניקו את השטח, כשהם מחזירים בכך את הקרקע לקדמותה ולמאגר הקרקעות הציבורי.

הפסולת הועברה לאתר הטמנה מורשה והשטח שולט בשלטי אזהרה מפני פלישות חוזרות או חדשות.

כעת יחל ברשות, בסיוע פרקליטות המדינה, הליך היערכות פנימי במטרה לגבש נגד הפולש תביעה על החזר העלויות שנגרמו למדינה בעקבות פלישתו, לרבות שכר המפקחים והשוטרים ועלויות הציוד ההנדסי ששימש לפינוי הפלישה וכן על דמי השימוש הרטרואקטיביים בקרקע", כך נמסר.

מזייד פארס, מנהל מרחב השמירה חיפה ברמ"י אמר היום: "לפולש ניתנו אין ספור הזדמנויות לביצוע הפינוי בעצמו, אך הוא המשיך לדרוס את החוק ברגל גסה ולהפעיל את המוסך כשהוא גורף ממון לכיסיו על חשבון הציבור, אך הוא נתקל בנחישות המפקחים לפנותו. בנוסף הרשות תדרוש ממנו את הוצאות הפינוי והשימוש בקרקע אשר עלולות להגיע לעשרות ואף מאות אלפי שקלים. הרשות תמשיך לפעול בנחישות נגד עבירות קרקע ולמען שמירת הקרקעות לדורות הבאים."


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות