איך הציל צוות כללית מטופל בסכנת חיים?

תוצאות בדיקה מדאיגות מאוד וחוסר יכולת לאתר מטופל בסכנת חיים, הובילו את צוות כללית במרפאת בן עמי בקריית אתא, למרדף כנגד הזמן
צוות כללית במרפאת בן עמי בקריית אתא לא הצליח לאתר מטופל תושב העיר, לאחר שהתברר כי הוא בסכנת חיים. בנקודה זו, החל מרדף כנגד הזמן.

לטיפולו של ד"ר יוסף אבו אל היגא, מומחה ברפואת משפחה במרפאה, הגיע מטופל חדש שעבר אליו ממרפאה בדרום וטרם היה בטיפולו.

המטופל, כבן 60, פנה לרופא עם תלונה על שיעול, אך הרופא התרשם כי יתכן ומדובר במצב רפואי חמור, המחייב בדיקות מעבדה דחופות.

 

איך הציל צוות כללית את חייו של מטופל? בתמונה: צוות מרפאת בן עמי קרית אתא. ז'אנה ביידר, ד"ר אבו אל היגא ומירה בן סימון. צילום: דוברות כללית

 

הרופא הצליח לשכנע את המטופל שעד כה נמנע מביצוע בדיקות דם, להיבדק ולדאוג לבריאותו.

חששותיו של הרופא התממשו כאשר בהמשך היום הגיעו תוצאות מדאיגות של בדיקות הדם, אשר העידו על רמת סוכר חריגה ביותר ועל רמת נתרן נמוכה מאד, שהינם מצבים מסכני חיים, המחייבים טיפול דחוף בבית חולים, מחשש שיאבד הכרה וייכנס לקומה.

צוות מרפאת בן עמי, בניהולו של ד"ר יהונתן נחם: ד"ר אבו אל היגא, בשיתוף עם מירה בן סימון, מנהלת הסיעוד במרפאה וז'אנה ביידר מצוות המשרד נרתמו מיד לנסות ליצור קשר עם המטופל בכל דרך אפשרית, כולל ניסיונות נואשים לאתר טלפונית את בני המשפחה שלו, אך ללא הועיל, אף אחד מאנשי הצוות לא הצליח לאתר את המטופל בכל הדרכים האפשריות.

בלית ברירה ובעקבות המקרה הבהול, יצר ד"ר אבו אל היגא קשר עם המשטרה והיא התגייסה לסייע והצליחה לאתר את המטופל ולבקש ממנו ליצור קשר מיידי עם קופת החולים.

האיש הופנה מיד לחדר המיון וזכה לטיפול אשר הוציא אותו מכלל סכנה והעניק לו הדרכה לעתיד לצורך מניעת מצבי קיצון כאלו בעתיד.

וכך, הודות לחושיו המקצועיים ולערנות של רופא המשפחה ולנחישות ונחרצות הצוות במרפאת בן עמי, ניצלו חייו של המטופל.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות