ההמתנה במרפאה הופכת למתנה ירוקה

ספרייה קהילתית שהופעלה במרפאת כללית רש במרכז הכרמל נועדה להפוך את ההמתנה לחוויה מהנה ותורמת לאיכות הסביבה
ספרייה קהילתית שהופעלה במרפאת כללית רש במרכז הכרמל נועדה להפוך את ההמתנה לחוויה מהנה ותורמת לאיכות הסביבה

צוות כללית במרפאת רש, בניהולו של ד"ר גיל טלמור, חיפש דרך להידוק הקשר עם הקהילה והפיכת השהייה במרפאה, עד לקבלת הטיפול, לחוויה מהנה וכך התגבש הרעיון להפעיל בתוך המרפאה ספריית השאלה.

הוקמו שלוש ספריות שתיים למבוגרים ונוספת לילדים. חברי צוות המרפאה תרמו ספרים ומילאו את מדפי הספריה במגוון מבוקש וכן פונים לקוראים להביא ספרים נוספים להעשרת ההיצע.

"לשמחתנו", מדגישה לילך ויטמן ביאליק – ממלאת מקום המנהלת האדמיניסטרטיבית במרפאה, שהייתה בין מובילי היוזמה המקורית ואף הציגה את הפרוייקט במסגרת הכשרת התעודה הניהולית של צוות המינהל בכללית, בה היא משתתפת "ההמתנות במרפאה אינן ממושכות, כי הזימון מתוכנן ויש לנו מערכת ממוחשבת לניהול תורים יעיל. לכן, אנו מאפשרים למטופלים לשאול את הספרים הביתה ולהחזירם בתום הקריאה והתגובות נלהבות".

 

מרפאת רש הקימו ספריה במרפאה למען המטופלים שממתינים. צילום: דוברות כללית

יוזמה זו הינה גם חלק מפעילות ענפה של כללית בתחום שימור  איכות הסביבה, כי היא  מאפשרת שימוש חוזר בספרים בדרך פורה ובונה, מדגישה ענת מלמד שמרכזת גם את פעילות כללית ירוקה בהנהלת המחוז. היוזמה להקמת הספרייה, מסביר צוות מרפאת רש, היא דרך נוספת להנעים את השהייה במקום ולקשר את הביקור במרפאה עם חוויות חיוביות. בנוסף, קריאה תורמת לבריאות הנפשית ולשיפור קוגניטיבי ולכן חשוב לנו לעודד אותה.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות